Utwórz nowy temat Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 161 ] 
Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sie 2014, o 15:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Tomsas napisał(a):
Proszę o sprawdzenie: 29 styczeń 1996

Anioł Słoneczny: Nelchael
Należy do Chóru: Trony
Czas panowania:
Dzień (Anioł Słoneczny): 29 stycznia (Wodnik: 8/9°), 10 kwietnia (Baran: 20721°), 11 kwietnia w godz.0:01-12.00 (Baran: 20/21°), 24 czerwca (Rak: 2/3°), 7 września (Panna: 14/15°), 19 listopada (Skorpion: 26/27°)
Związek z planetami:
Planety: Saturn / Słońce

Kwintesencja: Wywiązywać się z podjętych zobowiązań, promieniując

Charakterystyka ogólna Anioła: Silne pragnienie miłości, Bóg jedyny i wyjątkowy, Oko Boga

Nelchael jest przywoływany jako "Bóg Jedyny i Niepowtarzalny". Chroni przed siłami zła i pomaga uwolnić się od lęków. Oświetla to, co nie jest dostatecznie jasne w naszym mentalu. Działa na stres. Przywołany go w okresie kłopotów materialnych, przedstawi rozwiązanie, które pozwoli wyjść zwycięsko z walk życiowych. Jako Anioł Opiekun wymaga od osób, nad którymi sprawuje pieczę urodzeniową, by były w stanie wewnętrznego skupienia i pracowały nad własnym ego, w celu rozwinięcia w sobie Wojownika Światła tak, by mogły walczyć z negatywnymi formami i projekcjami astralnymi. Konieczne jest zatem zwrócenie uwagi na formę fizyczną i regularne praktykowanie sportu mogącego przynieść cielesną równowagę niezbędną na planie fizycznym. Swoich podopiecznych obdarza artystycznymi zdolnościami w każdej dziedzinie sztuki. Pomaga im w kształtowaniu i realizowaniu idei twórczych. Urodzeni w dniach panowania Nelchaela są uduchowieni, stronią od zgiełku wrzawy. Mogą być naukowcami, filozofami, humanistami, racjonalistami, matematykami, kabalistami, numerologami. Obdarzeni mądrością, wyższą inteligencją, intuicją realizują bez przeszkód swoje ambitne zamierzenia. Cechują się sprawiedliwością, dużą dozą wyobraźni, wrażliwością, koncentracją, wiernością i oddaniem. Otrzymują wsparcie od Nelchaela w rozwoju duchowości, poprawie statusu materialnego. Są chronieni przed klątwami, oszczerstwami, czarną magią. Otrzymują wgląd w sytuacje, mogąc dzięki temu uniknąć grożących im niebezpieczeństw. Rozwijają dobroć i miłosierdzie, własną tożsamość i duchowość.

W negatywnym aspekcie są ignorantami, kierują się uprzedzeniami, popełniają błędy. Niesprawiedliwi, bez serca, nieczuli. Nie obca im jest czarna magia, niewierność, głupota, rozproszenie na wielu płaszczyznach.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Nelchael, Pragnienie Wiedzy, zapowiada osiągniecie mądrości poprzez wiedzę. Zdolności do studiów naukowych, filozoficznych. Wielki uczony. Talent literacki, poetycki. Duża umiejętność koncentracji; udział w konkursie, przystąpienie do egzaminów. Studia matematyczne. Klęska oszczerców. Czary, klątwy, czarna magia nie mają żadnego efektu, także na osobę, która jest konsultowana. Demony wnętrza nie mają żadnego wpływu. Uwolnienie od krępującej, męczącej sytuacji.
W cieniach ostrzega przed ignorantem, który nie chce się niczego nauczyć. Błądzenie, pomyłki. Fałszywa nauka, wiedza; konieczność poprawy. Brak znajomości tematu, niemożliwość jego zgłębienia. Osoba konsultowana nie zmieni się. Ocena pod wpływem innych osób. Realizacja planów zakończy się klęską. Błędna informacja. Nie wiadomo, co robić. Konieczna zmiana kierunku, gdyż wszystkie sprawy zostaną sparaliżowane. Niezbędna jest zmiana. Towarzystwo ignorantów. Nieświadomość znaczenia liczb. Brak poczucia wartości wyrażanej liczbowo.

Anioł Godzinowy: ------

Anioł Wcieleniowy: Jah-hel
Należy do Chóru: Archanioły
5 dni (Anioł Wcieleniowy): 26.01 - 30.01 (Wodnik: 5°- 9°59')
Związek z planetami:
Planety : Merkury / Wenus

Kwintesencja: Myśleć, mówić z miłością i współczuciem

Charakterystyka ogólna Anioła: Boży Mnich, Pragnienie wiedzy, Najwyższy Bóg

Jah-hel nosi przydomek "Najwyższy Bóg". Pozwala przejść od świadomości mentalnej do świadomości przyczynowej (kazualnej), tzn. od głosu intelektu do głosu serca. Towarzyszy podczas naszego przejścia między dwoma życiami w czasie, który tradycja nazwała drugą śmiercią i który określa moment, gdy ostatecznie ciało śmiertelne, ciało mentalne, wraca do światła. Będzie obecny właśnie wtedy, by pomóc naszej świadomości podczas tej transmutacji i by przygotować ją do przyjęcia oszałamiającego spływu świadomości Ja oryginalnej, obecnej w ciele przyczynowym. W czasie naszej inkarnacji pozwala przygotować to przejście, prowadząc nas, poprzez praktykę duchową, na Drodze Powrotu. Tym, z którymi jest związany, przynosi miłe słowo, słowo dyplomatyczne, a nawet uwodzące. Istotne jest by czujnie używać tej umiejętności mówienia: dla światła czy też dla uwodzenia a nawet fascynowania (i fanatyzowania - jak to czynią niektórzy pseudo guru) wszystkich dookoła. Jako Anioł Opiekun prosi byśmy uniezależnili się od pozoru na rzecz Bycia. Pozwala nam zamanifestować naszą moc kreatywną i artystyczną. Umieszcza nas w duchowym, jasnym kanale, umożliwiającym przekazanie nauki tym, którzy przychodzą do nas (o ile plan naszego życia to przewiduje). Jest Aniołem Przebudzenia w nas. Możemy także go przywołać, by pomógł nam ustabilizować nasze emocje, uczucia i zrozumieć ich funkcjonowanie. Pomaga w osiągnięciu Mądrości. Przyczynia się do rozwoju duchowego, wspiera podczas medytacji, kontemplacji. Swoich podopiecznych chroni przed brakiem konsekwencji i wynikającymi stąd złymi skutkami, powierzchownymi troskami. Są uczynni, wrażliwi, swoją energię kierują w dowolnym kierunku. Bliska im jest atmosfera spokoju, ciszy, odosobnienia. Skromni, współczujący, wrażliwi. Dzięki temu mogą naładować się energetycznie, osiągnąć wewnętrzną harmonię. Silni wolą, o światłym umyśle, poświęcają się wybranym celom, sumienie wypełniają przyjęte na siebie obowiązki. Kontrolują stan swojej duszy i uwalniają się od negatywnych emocji. Cenieni za skromność. Nie stronią od rozrywek i towarzystwa, mają bogate stosunki z płcią odmienną, które zaowocują wzajemnym porozumieniem. Szczególną opieką Jah-hel otacza głodnych wiedzy uczniów, poszukujących Mistrza-Przewodnika na drodze poszerzania naukowych i filozoficznych horyzontów.

W negatywnym aspekcie prowokuje skandale, rozstania pomiędzy małżonkami, zerwania w nieformalnych związkach. Lubuje się w luksusie i przepychu, zmienności i niestałości, prowokuje do rozstań i rozwodów. Skłonności do rozpusty, nadużywania życia płciowego, zmieniania partnerów.

Blaski i cienie dywinacji:
(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Jah-hel, Pragnienie Wiedzy, wskazuje na filozofa, mistyka. Życie w odosobnieniu. Poszukiwanie samotności. Wędrówka po mało znanych ścieżkach. Mędrzec, erudyta. Oświecony. Skromność. Wypełnia swoje obowiązki i zobowiązania. Uwolni się ze wszystkiego, co materialne. Żyje inaczej. Jest w tej osobie ogromne pragnienie wiedzy, które daleko go zaprowadzi. Żyje w fascynacji wewnętrzną wizją innych światów. Odwróci się od rzeczywistości materialnej. Lubi przejść niezauważony. Umie wyrazić swoje idee za pomocą obrazów, które powodują, że natychmiast wszystko staje się zrozumiałe. To z tego powodu może stać się wielkim instruktorem. Urodzony pacyfista. Przekona innych własnym przykładem. Zdobędzie umiejętność stwórczego słowa.
W cieniach ostrzega przed niestałością. Poszukiwanie luksusu i przyjemności. Skandale, rozwody. Niewierność we wszystkim. Sprzedawca duchowej zupy. Oszustwa. Kaznodzieja na modłę amerykańską. Nie dotrzymuje swych obietnic. Przypisuje sobie moce, których nie posiada. Używanie mistycyzmu, by żyć na wysokim poziomie materialnym. Główną motywacją jest próżność. Zawsze jest o nim głośno. Będzie lubił odgrywać Bogów i być adorowanym. Może być kanonizowany po swej śmierci. Osoba, której powierzchowność nie odpowiada jej rzeczywistej naturze.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Temat zostaje całkowicie zamknięty - Irisa.


 Zobacz profil  
 
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.
Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL