Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 10 maja 2013, o 10:09 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Oto pierwsza recenzja:
Resner

Projekcja astralna, z serii: Dla początkujących, autorstwa Edain McCoy


Obrazek


Na pewno każdy, kto interesuje się ezoteryką i wszystkim co niezwykłe, słyszał o projekcji astralnej. Ten fascynujący temat przyciąga ludzi niesamowitymi możliwościami, jakie otwiera przed chętnymi odkrycie astralnego planu. Projekcja astralna dla początkujących autorstwa Edain McCoy jest kluczem do łatwego i bezpiecznego podróżowania we wspaniałym świecie, jakim jest Astral. To jedna z najlepszych książek na rynku dotycząca podróży astralnych!

Ciężko znaleźć dobry podręcznik o tej tematyce, który byłby przystępny i łatwy do zrozumienia dla laika, jednak autorce udało się stworzyć właśnie taki. Książkę przyswoiłem szybko i z przyjemnością dzięki prostemu językowi, a wyjaśnienia autorki dotyczące każdego kroku nie trącą specjalistyczną i trudną do zrozumienia mową, która zniechęca do próbowania. Mimo że amatorem w projekcji astralnej nie jestem, dowiedziałem się (a nawet przypomniałem) kilku nowych rzeczy, jak choćby to, by nie uzależniać się od jednej metody.

Zaczynając od podstaw, przygotowujemy się do właściwej relaksacji i uczymy się poprawnego oddychania. Autorka nie zapomina także poruszyć wielu tematów wspomagających projekcją astralną, np. poprzez wykorzystanie kolorów, dźwięków, zapachu czy magii naturalnej - ciekawie wygląda podany przez nią przepis na latającą maść z zielarstwa okultystycznego. Dalej zostaje opisane, jak zająć się problemem, jakim jest strach, jak go pokonać i zapobiegać inwazji negatywnych bytów na nasze ciało. Na koniec części pierwszej znalazłem wskazówki, tzw. Klucze mówiące nam o tym, na co mamy zwracać uwagę podczas projekcji astralnej.

Początkowy zawód z powodu opisania tak niewielu metod (jest ich tylko 6: poprzez przeniesienie świadomości, czakry, separację, kontakt z przewodnikiem, symboliczne wrota, opuszczanie snów) ustąpił, gdyż są one wyczerpująco opisane, ze szczegółami i co najważniejsze – wszystkie są proste i działają na większość ludzi. Jeśli ktoś podejmie wysiłek ich sprawdzenia, to sam się przekona. Z czasem zrozumiałem, dlaczego autorka zdecydowała się na ograniczoną ilość metod i przyznaję jej słuszność – więcej metod nie oznacza lepiej, nie zwiększa też szansy uzyskania projekcji astralnej. Szczególnie upodobałem sobie wyjście dzięki metodzie utworzenia wrót. Tak jak autorka zachęcam też do zmieniania wybranej metody wedle własnego upodobania.

W części trzeciej zatytułowanej „Przekraczanie granic” znajdziemy sposób odczytywania Kronik Akaszy, uzdrawiania na odległość i wykorzystania kreatywnej wizualizacji, by osiągnąć obrane cele. Na samym końcu zaś Glosariusz, czyli mały słowniczek pojęć ezoterycznych.

Niestety, książka ma kilka zgrzytów, które rażą w oczy tych, którzy siedzą dłużej w tym temacie. Nie powinno się niepokoić zmarłych w jakikolwiek sposób, a Kronika Akaszy na poziomie astralnym wcale nie jest tak wspaniała i nieomylna, jak to opisuje książka. Opisywanie przez autorkę własnych początków jest dla mnie nieco drażniące – naczytałem się takich książek całą masę i moje odczucia byłby bliskie irytacji, gdy mi nie wychodziło. Poza tym każdy człowiek jest indywidualnością, a taka „autopromocja” nie pomaga czytającemu. Na szczęście, takich momentów jest mało, a cała reszta wciąga dzięki dobrze utworzonemu całokształtowi.

Tak więc z czystym sumieniem polecam tę książkę wszystkim: zapaleńcom, starym wyjadaczom, zaciekawionych tym tematem, a nawet krytykom. Jest to usystematyzowana wiedza w jednym miejscu spisana prostym językiem, trafiająca do wszystkich – za co należy się duży plus.

Plusy
Świetna książka nie tylko dla początkujących
Prosty i przystępny język
Porządnie opisane metody
Opisane pomoce ułatwiające projekcję astralną

Minusy
Kilka informacji mija się z prawdą bądź są nieścisłe

Autor: Resner

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 10:49 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Rzeczywiście zachęcająca recenzja, aż chce się przeczytać! :) Super! Oby takich więcej, wierzę, że Cohen też napiszę ciekawą recenzję. Ma świetną książkę do przeczytania, więc musi :D

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 10:54 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 163
Podziękowań: 79
On to jest szczęściarz :P
Ma super wybitną książkę. Aż zżera mnie ciekawość :D

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.pl

Profesjonalny blog poświęcony trzeźwemu spojrzeniu na magię i okultyzm.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 11:14 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Zawsze możesz kupić tą książkę :]

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 maja 2013, o 11:36 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 163
Podziękowań: 79
Właśnie staram się znaleźć dobrą ofertę ;)

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.pl

Profesjonalny blog poświęcony trzeźwemu spojrzeniu na magię i okultyzm.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2013, o 20:14 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
Po recenzji Resnera z chęcią sięgnę po tę książekę :))) czuję sie tak jakbym chciała ją juz teraz mieć :))
Dobrze, ze podaje i plusy i minusy książki :))

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL