Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lut 2014, o 16:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2014, o 13:56
Posty: 48
Lokalizacja: Racibórz
Podziękowań: 32
Dla was mam cały wywiad z byłym księdzem, który warto zobaczyć (dla wielu pewnie to co powie nowością nie będzie, nie mniej uważam, że warto).

Cz. 1


Cz. 2


Osobiście również jestem antyklerykałem i uważam, że religia nie powinna mieszać się w sprawy państwowe i państwo w sprawy kościelne.
Widzę wszechobecną obłudę, ale to już nie jest moja religia, więc już nie bardzo mnie to obchodzi.

Chciałbym jednak poznać wasze zdanie na temat tego wywiadu i ogólnie na temat kościoła jako instytucji.

_________________
Domagający się cnoty sami bywają zepsuci.
Kto najgłośniej żąda sprawiedliwości, najcięższe zbrodnie ma na sumieniu.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 lut 2014, o 17:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2013, o 08:23
Posty: 69
Podziękowań: 11
Czytałam jego dwie książki pt Byłem księdzem, nawet pisałam ty o nich tu na forum w "religijność to ściema".Nooo otwiera ona oczy ,do tego stopnia ,że czytając ją musiałam na chwilę przestać żeby poukładać sobie wszystko. Jeżeli będziesz miał okazję to je przeczytaj.Ja dostałam je w bibliotece osiedlowej.
Fałsz i obłuda jednym słowem w tym KK , według mnie powinien to przeczytać każdy , a zwłaszcza zagorzały katolik.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2015, o 20:57 
Biblia to bardzo mądra księga, ale niestety katolicyzm sprofanował idee chrześcijańskie i to co w niej zawarte jako słowo Boże. Jest to niegodziwość, gdyż dawniej mało kto potrafił czytać, tylko ludzie z "dobrych domów", majętni. Obecnie sytuacja jest komfortowa, bo każdy może przeczytać i zweryfikować nauki katolickie w odniesieniu do nauk Jezusa i proroków. Między tym, co w Biblii, a tym, co promuje katolicyzm (nie mylić z chrześcijaństwem biblijnym) jest przepaść i rozłam, nie ma i nie będzie drogi porozumienia i zjednania.
---------------------

Niewiasta siedzi na bestii noszącej bluźniercze imiona:

I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej, pełen imion bluźnierczych …” Obj 17:3.

Wskazówka, że Bestia, „ma oczy i usta” (Dan 7:20) dowodzi, że chodzi o człowieka, który przywłaszcza sobie boskie tytuły, przynależące tylko Wszechmogącemu Bogu. Daniel prorokował, że „Mały Rog”, czyli Bestia z księgi Objawienia, będzie wypowiadać (usta) wielkie słowa; Dan 7:8.20, i będzie miotała bluźnierstwami przeciw Bogu: „Będzie wypowiadał słowa przeciw Najwyższemu …” (Dan 7:25), i wywyższy się ponad wszystkich bogów (Dan 11:36). Żadna władza na świecie nie ogłaszała takich pretensji do boskich tytułów, jak papieże (2Tes 2:3-4), i to zostało przepowiedziane zanim papiestwo pojawiło się na arenie dziejów:

Zatem otworzyła swe usta dla bluźnierstw przeciwko Bogu, by bluźnić Jego imieniu i Jego przybytkowi, i mieszkańcom nieba. Ap 13:6.

Proroctwo mówi, że Mały Róg, czyli człowiek grzechu będzie się wywyższał i uwielbi w sercu sam siebie; Dan 7:11.25; 2Tes 2:4. Tak jak wszyscy cesarze antycznego Rzymu uznawali się za bogów, tak samo papieże twierdzą, że nie tylko są widzialnymi zastępcami Chrystusa na ziemi, Potifex Maksimus, lecz także bogami:

„Papież siedzi sam w katedrze Świętego Piotra, a nie jako zwykły człowiek, lecz jako człowiek i Bóg.” Papież Jan XXII. 1316 – 1334

„Dominum Deum nostrum Papam” … Pan Bóg nasz Papież” „Declaramus” Papież Jan XXII. ,”Extravagentes” 1584.

„Na tej ziemi zajmujemy miejsce Boga Wszechmogącego”. Papież Leon XIII. Encklika z dnia 20.06.1894.


----------------------------
A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Ap 17:5 Bw.

Imię wypisane na czole niewiasty jest imieniem tajemniczego boga, który się maskuje i ukrywa swoją tożsamość. Występujące w oryginalnym tekście słowo: „musterion”, wskazuje, że nie jest to imię Boga objawionego w Biblii, lecz jest to moc tajemnicza, którą niewiasta reprezentuje i czci. Cześć oddawana tajemniczemu bogu jest nazwana: „bdelugma”, (βδέλυγμα) co znaczy: „obrzydliwy kult”, albo „przeklęty kult”, Strong # H946. Wiersz drugi siedemnastego rozdziału mówi: że niewiasta dopuściła się nierządu, co w biblijnej przenośni odnosi się do oddawania czci fałszywym bogom; Sędź 8:33-34; 1Kron 5:25; Jer 3:7-9. Słowo „nierząd”, zostało przetłumaczone z greckiego słowa „porneias” (πορνείας) i w księdze Apokalipsy porneias odnosi się tylko do czczenia obcych bogów, czyli do grzechu bałwochwalstwa, tak jak to zostało zakazane w pierwszym i drugim przykazaniu dekalogu. Niektóre przekłady Pisma Świętego tłumaczą słowo „porneias” na „wszeteczeństwo”, i to jest mylącym uogólnieniem, co jest opacznie rozumiane i odnoszone do cielesnego cudzołóstwa, zabronionego przez siódme przykazanie dekalogu. W księdze Apokalipsy słowo „porneias” odnosi się wyłącznie do fałszywej religii, czyli do czczenia fałszywych bogów.

Tak jak Jezabel skłoniła króla Achaba do czczenia Baala; 1Krl 16:30-31, tak też Kościół rzymskokatolicki, zwiódł narody do czenia fałszywego boga:

” z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu” Ap 17:2.


  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 lut 2015, o 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1255
Jak już wspominałam, to jest forum ezoteryczne! Jeżeli chcesz pisać o swoich ulubionych tematach, to proszę - http://forumchrzescijanskie.org/index.php?redir=1
http://forum-chrzescijan.pl/
jeżeli te, które wymieniłam nie będą się Tobie podobać, to zawsze możesz wpisać w wyszukiwarkę "forum dla chrześcijan" i znajdziesz, to co lubisz najbardziej!


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL