Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 21:21 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1735
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
Niekoniecznie mamy inny punkt widzenia, możliwe, że rozumiemy inaczej to co piszemy.
Kto nie analizuje, to nie analizuje ;) Samo się czasami analizuje i to jest głupie, przyznaję bez bicia.
Trochę skłaniam się ku temu, że skoro jestem tutaj, to patrzę na ciało, bo jest. Osobowość też ważna, ale jednak jest w jakimś kawałku mięsa, powiedzmy ;) Rozumiem o co chodzi z tym łączeniem się po śmierci. Podobno tam nie ma lubię-nie lubię i łączymy się ze wszystkimi (nie na wieczność, tylko na chwilę, żeby zrozumieć jakby czyjś punkt widzenia). Mówię podobno, bo nie wiem, przeczytałam w książkach Newtona, ale wydaje się to logiczne.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 21:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2013, o 09:18
Posty: 24
Lokalizacja: Barcelona
Podziękowań: 9
W ostatecznym rozrachunku wszyscy jesteśmy swoimi "drugimi połówkami" ;)

Rozumiem Twój punkt widzenia, bo przez wiele lat sam taki miałem. Pewne wydarzenia sprawiły jednak, że mój światopogląd wywrócił się do góry nogami, o tak: =))

I jestem za to bardzo wdzięczny, bo z człowieka, który nie chciał żyć i nienawidził ludzi, miał depresje oraz inne dziwne rzeczy, stałem się osobą kompletnie pozbawioną stresu, gniewu, smutku i kilku innych, negatywnych emocji. Wszędzie dostrzegam miłość oraz pewien głębszy sens. Wszędzie dostrzegam okazję stworzenia czegoś pięknego, a gdy widzę mur, którego nie da się zniszczyć, to obsadzam go pięknymi roślinkami, żeby nie psuł widoków.

Okazuje się bowiem, że zamiast niszczyć lepiej jest tworzyć i do tego zawsze namawiam.

Chyba jednak lekko odbiłem od tematu :-B

_________________
"Wiem, że się urodziłem i wiem, że umrę.
To, co pomiędzy, należy do mnie."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 kwi 2013, o 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2013, o 21:25
Posty: 8
Podziękowań: 2
Jeśli ktoś ma 100% rozumu to nie odpuści swojego wyglądu. Jeśli ktoś ma 100% wyglądu to nie dopuści myśli, że rozum ma jakieś znaczenie. Profesor może być kasjerem ale w drugą stronę to już nie działa :)

_________________
Zaglądam tu średnio raz na miesiąc więc jeśli czekasz na odpowiedź to uzbrój się w cierpliwość.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 09:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
no i się zaczęło ;))

wygląd - najważniejsze by był zadbany czyli czysty i tylko tyle, po za tym musi mieć to coś co mnie w nim urzeknie. Dla innych moje wybory bywały dziwne wręcz ;))

wnętrze jest ważne i to bardzo, i na to patrzę przede wszystkim.

czyli 80% za wnętrzem 20% za wyglądem

dla przykładu coś z mego życia:
miałam chłopaka
miałam wypadek - poparzenie - prognozy : blizny na twarzy do końca zycia
chłopak do szpitala przychodził późneij zerwał bo miałam być brzydka
wniosek:
dobrze, że wtedy to sie stało bo jakbysmy byli po slubie i z dziećmi i wtedy by mnie zostawił ?

wtedy się nauczyłam, ze zoto to nie wyglad to wnętrze :))
więc z wierzchu wole miec tombak a w srodku platyne :)

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2013, o 13:38
Posty: 107
Lokalizacja: Leiden
Podziękowań: 47
osobowosc odbija sie na wygladzie - w sensie "odciska sie"
to jest w spojrzeniu, mimice twarzy, sposobie chodzenia, gestykulacji czy tembrze glosu ...
trzeba tylko byc dobrym obserwatorem

czasem jednak mozg (a nawet serce) sie wylacza ;)
i feromony graja...

_________________
"The only true guide is your heart" (Saphira, "Eragon")
moje wrozby -> http://alathea-garden.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 10:51 

Dołączył(a): 12 paź 2012, o 19:13
Posty: 58
Podziękowań: 15
Bardzo, bardzo popieram wypowiedź mgiełki. Człowiek niezbyt ładny, ale zadbany i z pięknym ujmującym wnętrzem może nie od razu wzbudzi w nas miłość i przywiązanie. Z czasem może się okazać, że nie możemy bez niego żyć.
Przykład: mam koleżankę, która jest ruda, bardzo niska i otyła, z paroma innymi deformacjami i bliznami po operacjach. Wielokrotnie byłam świadkiem jak ludzie obraźliwie ją traktowali a po bliższym zapoznaniu z nią zaprzyjaźniali się na długie lata. Jej dom zawsze jest pełen przyjaciół i niedawnych wrogów, a jej mąż i dzieci również pełne ciepła i dobroci.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 17:49 

Dołączył(a): 25 sty 2013, o 14:50
Posty: 32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 20
W kwestii znajomości, przyjaźni, koleżeństwa wygląd absolutnie mnie nie interesuje. Liczy się tylko wnętrze i osobowość. W kwestii związku damsko-męskiego, facet jeśli nie nadaje na wspólnych falach i nie zaiskrzy to nic z tego, przechodzi do grona znajomych:)

Ewelina nie zastanawiałaś się nad tym, że spotykasz ludzi pierwszy raz i masz wrażenie że znacie się od zawsze? Zatem pomyśl jeszcze raz o bratnich duszach bo z własnego doświadczenia wiem że istnieją, czuje się je całą duszą, jakby była częścią mnie samej. To naprawdę jest niesamowite doznanie.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 18:23 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1735
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
Zastanawiałam. Jest tak jak mówisz, ale to raczej dusza, którą znasz już z poprzednich wcieleń, możesz je nazywać bratnimi jeśli Ci tak wygodnie. Chodzi mi o taką, która jako jedyna pasuje do Ciebie, bo wg mnie nie ma czegoś takiego. Niektórzy zwykli mawiać o Tym Jedynym, a mi się śmiać chce tylko jak coś takiego słyszę, ale zawsze warto marzyć, czemu by nie ;)

Słyszałam też o czymś takim, że "to się czuje, że to TEN". Jak myślicie, jest coś takiego? Już kilka razy miałam takie odczucie i się pomyliłam, także mam wątpliwości czy jeszcze na coś takiego zwrócę uwagę. U mnie się to zwyczajnie nie sprawdza.

Mnie również nie interesuje wygląd znajomych, liczy się wnętrze i tutaj, anoushka jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Z iskrzeniem też masz rację.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 kwi 2013, o 19:30 

Dołączył(a): 25 sty 2013, o 14:50
Posty: 32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękowań: 20
Czucie "że to TEN" to też słyszałam, być może tak jest w tej kwestii, jednak w tym układzie jako związku nie odczułam jeszcze tego duszą i całym swoim jestestwem. Miałam męża, ale po latach na bazie zdobytej mądrości mogę jedynie stwierdzić że to było raczej zauroczenie, fascynacja, i młody "koci" rozum:) Wydawało mi się, że to jest to + programy wpojone przez wychowanie, czyli patrzenie na życie z pozycji kobiety, żony potem matki itd. Widać musiałam to przerobić żeby zrozumieć:)


Masz interesujący blog, właśnie się wczytuję. Idziemy w tym samym kierunku tą samą ścieżką:)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL