Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Włosy
PostNapisane: 26 gru 2012, o 04:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 18:08
Posty: 55
Podziękowań: 7
Witajcie, dziewczyny;] Każda szanująca się wiedźma, a jeśli nie wiedźma, to kobieta z krwi i kości, chce mieć piękne włosy. jest kilka metod, dzięki którym nasze włosy będą wyglądały na piękne, zdrowe i zadbane.

Płukanki-
Po każdym umyciu włosów odpowiednim szamponem, stosujemy płukanki, czy to ziołowe, czy alkoholowe, czy ze składników spożywczych. I tak na pierwszym miejscu jest WODA BRZOZOWA lub POKRZYWOWA. Płukanki te stosujemy na skórę głowy przy cebulkach włosowych zaraz po umyciu i nie spłukujemy wodą. Czy znacie jakieś inne płukanki, równie skuteczne na mocne zdrowe włosy?

Maseczki-
Stosujemy składniki spożywcze, tj. Jajka( białko dla połysku, żółtko dla gęstości włosów), koniaki( dla mocnych lśniących włosów oraz połysku i koloru). Każdą odpowiednio dobraną maseczkę po użyciu, spłukujemy dokładnie wodą.

Odżywki-
Można zrobić je z naturalnych składników, jak i zakupić gotowe w sklepach. I tak mamy odżywki ze spłukiwaniem oraz takie bez spłukiwania. Te drugie, by nie obciążać zbyt mocno włosów, należy stosować, co drugie mycie włosów.
Polecam odżywki z olejkiem arganowym.

Oczywiście dbamy o włosy z zewnątrz jak i od wewnątrz. I tu mamy masę dostępnych na rynku farmaceutycznym specyfików ze skrzypem polnym, odpowiednimi witaminami i składnikami mineralnymi. Osobiście polecam Merz Special, które są niestety dość drogie. Jednak wspaniale działają zarówno na włosy, jak i paznokcie.

Zapraszam do dyskusji. Wszelkie porady, związane z włosami- mile widziane.

_________________
open your eyes and free your mind


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 26 gru 2012, o 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
pamiętam, ze jak byłam nastolatka babcia dodawała do ostatniej wody do płukania włosów octu. Nie wiem czemu to miało służyć ale wiem, ze zawsze mi włosy błyszczały. Moze warto wypróbować.

Wiem , ze zaleca sie dodawanie do odżywki odrobine własnych perfum wtedy włosy pachną długo. Próbowałam - fakt działa

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 27 gru 2012, o 15:39 

Dołączył(a): 12 gru 2012, o 17:27
Posty: 4
Podziękowań: 0
Ocet zmiękcza, nabłyszcza i zakwasza wodę a taki odczyn jest odpowiedni dla skóry z problemami Tylko nie jestem pewna, czy chodzi o problemu łojotokowe czy łupież.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 28 gru 2012, o 19:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 18:08
Posty: 55
Podziękowań: 7
Co do perfum, to owszem, zwykle po umyciu i wysuszeniu włosów, można spryskać je perfumami lub typowymi mgiełkami do włosów, wtedy super pachna, a zapach utrzymuje sie naprawde długo.

_________________
open your eyes and free your mind


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 28 gru 2012, o 19:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
własnie dowiedziałam się dziś od fryzjerki, ze aby dłużej zachowac kolor farby (by się nie spłukiwał) własnie nalezy użyć tego octu.
Jak chce sie nadac blasku brazowym czy czarnym włosą nalezy płukac je od czasu do czasu w kawie, a blondy w piwie :)

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 28 gru 2012, o 20:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 18:08
Posty: 55
Podziękowań: 7
Kawe jeszcze jeszcze, ale ocet?...sam zapach octu mnie odrzuca... co dopiero we włosach?...

_________________
open your eyes and free your mind


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 28 gru 2012, o 21:36 

Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 21:19
Posty: 46
Podziękowań: 1
Ja polecam domowe laminowanie włosow (:
Lyzke zelatyny rozpuszczamy dokladnie w 3 lyzkach goracej wody, trzeba szybko nakladac bo zastyga. Mieszamy z lyzka maski lub odzywki do wlosow, jesli ktos ma krotkie wlosy to lepiej dac polowe lyzki. Na umyte i i odsaczone recznikiem z wody wlosy nakladamy mieszanke, nakladamy na to folie recznik, mozemy podsuszyc kilka minut suszarka, poniewaz cieplo aktywizuje dzialanie zelatyny. Trzymamy 45 minut. Trzeba pamietac o dokladnym splukaniu woda, najlepiej wilgotna/zimna.Naprawde niesamowite efekty ;P


Ja polecam ocet jabłkowy, do płukanek, do ok. 0,5 l wody dodajemy 2 lyzki tego octu. Na moich wlosach zapach jest niewyczuwalny, włosy pozostaja dluzej swieze, nie przetluszaczaja sie tak szybko, niesamowicie sie blyszcza :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 28 gru 2012, o 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
Klaudia ale co daje ten efekt laminowania? co sie robi z tych włosów ?

moze byc ocet winny tez ładnie pachnie nie capi jak spirytusowy

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 28 gru 2012, o 22:33 

Dołączył(a): 30 kwi 2012, o 21:19
Posty: 46
Podziękowań: 1
Włosy sa bardzo wygladzone, jakby idealnie wyprostowane, nie pusza sie, niesamowicie sie blyszcza, w dotyku sa tak mieciutkie ze nigdy nie moge przestac ich dotykac, nie musze czesac ich co 5 minut, nie zbijaja sie w "kolonie", ogolnie wygladaja na bardzo zadbane. Oczywiscie efekt ten nie jest na stałe, u mnie to max. 2 dni ale na 2 dzien juz nie wygladaja tak jak po zmyciu zelatyny,choc spotkalam sie z opiniami ze efekty widac nawet po 7 dniach, dlatego ja stosuje to na jakies wazniejsze wyjscia, zabiegu nie mozna tez robic bardzo czesto, srednio co 2 tyg.
Aa i aby nie przeproteinowac wlosow, lepiej nie mieszac zelatyny z jakas maska czy odzywka ktora ma proteiny wysoko w skladzie, najlepsza moim zdaniem bedzie nawilzajaca


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Włosy
PostNapisane: 29 gru 2012, o 15:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
a czy to się nadaje do kręconych włosów? niestety mam takowe

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL