Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: TYGRYS
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Tygrys
08.02.1902 - 28.01.1903 Woda
26.01.1914 - 13.02.1915 Drzewo
13.02.1926 - 01.02.1927 Ogień
31.01.1938 - 18.02.1939 Ziemia
17.02.1950 - 05.02.1951 Metal
05.02.1962 - 24.01.1963 Woda
23.01.1974 - 10.02.1975 Drzewo
09.02.1986 - 28.01.1987 Ogień
28.01.1998 - 15.02.1999 Ziemia
14.02.2010 - 02.02.2011 Metal

W krajach Wschodu Tygrys symbolizuje moc, siłę, namiętność i odwagę. Jest zwierzęciem wielobarwnym i rewolucyjnym, którego zachowania w żaden sposób nie da się przewidzieć. W Chinach wierzy się, iż strzeże przed wszelkiego typu demonami.
Ludzie urodzeni w latach Tygrysa swoją dynamicznością pobudzają otoczenie do działania. Ich zapał jest zaraźliwy, a umiłowanie życia może być natchnieniem dla innych. Wyzwalają w innych wiele rodzajów namiętności, być może z wyjątkiem obojętności. Inaczej mówiąc, lubią się znajdować w centrum uwagi każdego towarzystwa i często im się to udaje.

Jako przeciwnicy nawet krótkich chwil wytchnienia Tygrysy zwykle rwą się do działania. Ich podejrzliwa natura sprawia, że podejmowane stanowczo i naprędce decyzje nie zawsze są słuszne. Nie potrafią nikomu głęboko zaufać, nie potrafią też trzymać swoich emocji na wodzy. Zwykle mówią to, co myślą, a w kontaktach z innymi nie pozostawiają sobie drogi ucieczki na wypadek zdrady. Mimo to są wspaniałomyślne i obdarzone poczuciem humoru.

Humanitaryzm zwykle bywa żywiołem Tygrysa. Kocha on dzieci i zwierzęta, lubi jazz i wszystko, co działa na wyobraźnię. Jeżeli w coś się zaangażuje, zwykle bez reszty. Wszystko, nawet oddychanie, ustępuje wówczas miejsca obiektowi jego dążeń. Nigdy nie angażuje się połowicznie, co wcale nie jest jego zaletą. Można na nim polegać niemalże w stu procentach. Tygrysy muszą działać. To ich najsilniejsza cecha charakteru, przeciwko której nie należy występować.

Tygrys jest buntownikiem i poszukiwaczem błędów. Doskonale nadaje się na prowodyra, choć rozsądne znaki zastanowią się, zanim pójdą w jego ślady. Logiczne myślenie ma za nic, a więc ochoczo przyjmuje nawet najbardziej niesamowite argumenty. W swej wersji najlepszej Tygrys jest sympatyczny, czuły i wrażliwy, w najgorszej zaś uparty, nierozważny i samolubny. Zwykle jednak cechy te się przeplatają.

Każdy Tygrys w głębi serca jest romantykiem. W jednej chwili potrafi być porywczy i sentymentalny. Kto go pokocha, ten ma szansę przeżycia wielkiej gry namiętności. Niestety nieczęsto jego wielka intensywność uczuciowa prowadzi do pozytywnych wyników. Życie Tygrysów bywa wesołe, pełne śmiechu, łez, bólu, radości, poświęcenia i walki. Bez względu na aktualną sytuację zwykle są optymistami i chyba tylko dlatego po pokonaniu jednego przeciwnika natychmiast szukają następnego.
Żywioł Metal sprawia, że przedstawiciele tego znaku są jeszcze bardziej porywczy i agresywni niż normalnie. Cele realizują prosto, najchętniej metodami radykalnymi. Nie akceptują ograniczeń wolności w trakcie działania. Drzewo pozwala im na większą tolerancję i demokratyczne spojrzenie na współpracę z innymi. Można powiedzieć, że w tym żywiole Tygrysy są najbardziej atrakcyjne. Woda sprawia, że Tygrys ma otwartą głowę na nowe pomysły, które nie są jego tworem. Bywa bardziej obiektywny i mniej porywczy. Natomiast Ogień zwykle wzmacnia gotowość do działania i dramatyzowania przynajmniej niektórych sytuacji. Taki Tygrys rozgrzewa wszystkich i wszystkimi możliwymi uczuciami. Ziemia sprawia, że jest najłagodniejszym z Tygrysów. Nie tak często zrywa się do skoku, gdyż ceni sobie odczuwanie gruntu pod nogami. Jest typem intelektualnym i bardziej szlachetnym wojownikiem aniżeli szaleńcem.
Ze względu na swoje niezwykłe cechy Tygrys najlepiej w życiu zawodowym sprawdza się jako kierownik, przy czym nieistotna jest dziedzina, w której działa. Przywództwo jest jego celem nadrzędnym i przeznaczeniem. Może więc być dobrym szefem rządu, szefem gangsterów i każdym innym szefem. To szefowanie zaś nie ułatwia kontaktów z innymi znakami.

Tygrysia gorąca głowa również stanowi niebagatelną przeszkodę w doborze partnera. Temperamentem odpowiada mu drugi Tygrys, lecz nieczęsto dwa Tygrysy dążą do tego samego celu. Z pewnością wierny Pies nie opuści Tygrysa w opałach. Koń zaś z jego umiłowaniem rozsądku potrafi go ostrzec w niebezpieczeństwie i dyskretnie podsunąć dobrą radę. Również Świnia winna mu odpowiadać, gdyż jej stabilność daje poczucie bezpieczeństwa. Będzie natomiast miał spore kłopoty, gdy zechce dogadać się z Bawołem, którego ślepa moc potrafi go zniszczyć. Kiepsko ułoży się współżycie z Wężem, który lubi przechytrzyć, oraz z Małpą, która uwielbia ogłupiać.

Sławne Tygrysy: Robespierre, Eisenhower, de Gaulle, Ludwik XIV, Elżbieta II, Marks, Sun Yat-Sen i Mołotow, artyści: Isadora Duncan, Paganini, Marylin Monroe, Goya, Steinbeck, Wells, Oscar Wilde, Marco Polo,

źródło wróżbyonline.pl


JAKI JESTEŚ?

Urodzony pod szczęśliwą gwiazdą, przynosisz także powodzenie innym. Fortuna i sława kocha cię najbardziej, jeśli urodziłeś się nocą.
Tygrys to niepoprawny optymista i idealista. Dla Ciebie życie to nieustanna przygoda, kolekcjonowanie doświadczeń, radość zmian.
Masz w sobie coś z pioniera i prekursora. Kochasz podróże, sport i zabawę. Potrafisz nawet w dojrzałym wieku zacząć wszystko od nowa, zmienić zawód, rozpocząć życie z powodzeniem w dalekim kraju. Jedynym wrogiem, który skutecznie pozbawia cię ostrych pazurów jest nuda. Monotonne życie, praca przy biurku pełnym segregatorów to dla ciebie już czyściec.

Tygrysy często popadają w różne tarapaty i kłopoty, ale z własnej winy. Nie potrafisz bowiem żyć bez hazardu, ryzyka, stawiania wszystkiego na jedną kartę.
Gwiazdy podkreślają Twoją urodę i charyzmę. Urodziłeś się Tygrysie po to, aby być gwiazdą, osobą podziwianą i kochaną. W uczuciach niestety nie bywasz wierny, ale zawsze uczciwy i szczery. Kiedy kochasz to całym sercem, idealizujesz wybranka serca tak mocno, że nie dziw się, jeśli potem okazuje się, że ten anioł i olimpijski bóg, czasami ma wady. Najczęściej kilka razy wychodzisz za mąż, lub żenisz się. Nigdy z wyrachowania, zawsze z prawdziwej miłości. Tygrysy mają też niespożyty apetyt na miłosne figle. Gorący, latynowski temperament sprawia, że uchodzicie za niespożytych i inspirujących kochanków.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Każdy zawód, którego nazwa zaczyna się od słówka szef, bliski jest Twemu sercu.
Tygrys nie grzeszy skromnością, jeśli już nie może być prezesem lub prezydentem, to chociaż niech mu się trafi dyrektor, lub kierownik.
Wspaniale przemawiasz, porywasz za sobą tłumy, słowami diabła przemienisz w anioła, dlatego też odnosisz sukcesy jako polityk lub aktor. Masz też duszę wynalazcy, obecnie znakomicie się sprawdzasz w zawodach powiązanych z informatyką lub nowoczesnymi technologiami.
Tygrysom ludzie zawdzięczają postęp, bo one zawsze z entuzjazmem odkrywają nieznane ścieżki i przecierają szlaki w nauce i sztuce. Potrafisz też błyskawicznie znaleźć się na świeczniku. Wiele Tygrysów bowiem już w młodości cieszy się uznaniem i popularnością.
W sprawach finansowych jesteś natomiast rozrzutnym utracjuszem. Nie ma sumy, której nie jesteś w stanie przehulać na wino, kobiety i śpiew. Dobrze jeśli u Twego boku wędruje przez życie rozsądny partner, bo Twój antytalent do oszczędzania potrafi przywieść rodzinę na skraj bankructwa.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Nie każdy potrafi dotrzymać Ci kroku, szczególnie w nocy.
Koń – szczery i uczciwy do bólu - jest Twoim najlepszym sojusznikiem w codziennych zmaganiach z życiem. Oboje kochacie podróże, upojne bale po świt i namiętne noce. Jedynie obopólna rozrzutność źle wróży waszym finansom.
W pracy oprzyj się o wiernego Psa, dzięki temu znakowi wychodzisz z życiowych tarapatów, bo on wcześniej przewiduje Twoje wpadki zawodowe.
Tygrys jak ognia powinien strzec się Małpy, ta inteligentna szachrajka lubi napuszonego drapieżnika wodzić za nos, tak długo aż przemieni go we włochaty dywan przed kominkiem, wcześniej raniąc go do bólu.

Szczęśliwy kolor
Biały - sprawia, że jesteś jeszcze bardziej widoczny, pozwala Ci też odnosić sercowe sukcesy na pierwszych randkach.
SZczęśliwy kamień
Bursztyn - uspokaja wzmacnia, wyrównuje ciśnienie tętnicze, które często Ci skacze do góry.
Sławne Tygrysy
Cezary Pazura
Katarzyna Figura

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: TYGRYS
PostNapisane: 14 wrz 2013, o 12:08 

Dołączył(a): 12 paź 2012, o 19:13
Posty: 58
Podziękowań: 15
Trudno dopasowac do mnie te opisy. Szkoda, bo calkiem podoba mi sie ta charakterystyka. No, coz moze siebie jeszcze nie odkrylam, bo do tej pory bardziej utozsamialam sie y charakterystyka Panny


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL