Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 gru 2013, o 09:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Autor: asiawaszkiewicz


Obrazek


A gdybyś tak mógł mieć i robić to, co chcesz...?
Sztuka tworzenia obrazów w umyśle, aby uzyskać cokolwiek się pragnie, jest prawdopodobnie najpożyteczniejszą z umiejętności, jaką możemy posiąść...12 miliardów komórek ludzkiego mózgu codziennie generuje ok. 60 tysięcy myśli - "jesteśmy kształtowani przez nasze myśli - jesteśmy tym, czym one są" (Budda). Wszystko zaczyna się właśnie tu!
Za każdym razem, kiedy tworzy się myśl - wytwarza się energia. Energia (do) życia. Myśl (dobrą/pozytywną) należy pielęgnować: karmić dobrymi emocjami, stymulować właściwym - pozytywnym do niej stosunkiem, pieścić pasją, pokazywać właściwy kierunek, wspierać, afirmować, dać jej przestrzeń do rozwoju, a przede wszystkim poświęcić jej czas. Tym jest właśnie twórcza wizualizacja.
Na początku było słowo...właściwie też możemy od tego zacząć. Nazwijmy, bądź spiszmy, nasze cele, nasze myśli związane z tym, do czego dążymy. Wypowiedzmy je głośno przed lustrem, powtarzajmy je sobie w ciągu dnia, wielokrotnie; oddając się wewnętrznej medytacji (tak również mówi się o wizualizacji), prowadźmy dialogi z własnym ciałem - sprawdźmy, jak np. mięśnie reagują na przepływające przez nas strumienie myśli (czy kurczą się, gdy nie podoba im się nasz wybór, czy może rozluźniają, kiedy wkraczamy na dobrą, wg nich, drogę)...
Wizualizuj intensywnie, szczerze, dalekosiężnie, śmiało i ekscytująco! W końcu "nawet szczoteczka do zębów była kiedyś myślą w czyjejś głowie" :)

Autor: asiawaszkiewicz

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO
beataj@illuminatio.pl
tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL