Lokalizacja: WrotaRozwoju.pl » Ezoteryka » Sny

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwi 2013, o 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2013, o 17:51
Posty: 58
Podziękowań: 7
Czy zastanawialismy sie kiedykolwiek jak to jest z marzeniami sennymi?
Sam sen jest ,,tajemnicza,, sfera naszego zycia.Warto zwrocic uwage,ze sny sa niezgodne z zasadami logiki , percepcji oraz regulami czasu i przestrzeni.A to dlatego, ze przecza one naszym nawykom i normom moralnym . Ale jednak dopoki trwaja to wydaja sie nam calkowicie normalne i realne.
Mysle tez, ze tak naprawde to nie istnieje zadna pewna wiedza na temat tego , dlaczego w ogole snimy , co one oznaczaja i czy tak naprawde maja jakies znaczenie.Bo przeciez wszyscy jestesmy zdolni do przezywania wlasnie w ten sposob czegos dziwnego , wspanialego , cudownego i sniac, poprostu przestajemy sie kontrolowac odrzucajac wszystkie zasady.
Natura dba o nas jak tylko moze , aby raz na 24 h wszyscy bez wyjatku zamkneli oczy i snili. Bez wzgledu na nasz status i wiek. Czy nie jest to cudowne?
Wobec tago, jak sadzicie?
Po co wiec, i w jakim celu w ogole spimy i snimy?
Co wiemy na ten temat?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2013, o 22:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2013, o 22:22
Posty: 2
Podziękowań: 0
Witaj,
generalnie to zjawisko śnienia ma wytłumaczenie naukowe i tutaj nie ma nad czym dywagować. Podstawą pojawiania się obrazów sennych są naturalne procesy (m.in. biochemiczne) zachodzące w mózgu. Głównie chodzi o to, że mózg przetwarza obrazy, które przyswoił za dnia. W ten sposób się uczymy i rozwijamy.
Kolejnym krokiem, który 'kreuje' konkretne obrazy, jest wyłączenie świadomości. Dzięki temu uruchamia się nasza podświadomość, w której ogrom informacji jest zdecydowanie większy, niż w świadomości.
Fajne jest takie romantyczne rozmyślanie o snach, o tym, jakie to jest cudowne - faktycznie jest. Ale nie można zapominać o racjonalnym spojrzeniu na tę kwestię. Jeśli chcemy rozmawiać o tym, jak 'natura dba o nas zsyłając nam sny' - należy tę naturę poznać i zrozumieć.

Pozdrawiam.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2013, o 15:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2013, o 15:08
Posty: 23
Podziękowań: 7
Czasem właśnie w takich snach podświadomość chce nam przekazać rozwiązanie jakiegoś problemu albo uprzedzić przed jakimś faktem, zwrócić na niego uwagę. Mnie przyśniło się, że ktoś częstuje mnie kawą i nie mogę zdecydować się, w której szklance ją wypić. Przyglądałam się tym wszystkim pucharkom w barku, wysokim, niskim, szerokim, wąskim i nic. Po przebudzeniu poczułam jakieś olśnienie, wiedziałam, że to nie przypadkowy sen. Skojarzyłam od razu kartę tarota 7 pucharów (stawiam tarota od jakiegoś czasu). Jest to karta wyborów, a dodatkowo kubek/szklanka to symbol energii seksualnej. Niebawem okazało się, że muszę podjąć pewną decyzję, nie między mężczyznami, a odnośnie jednego i akceptacji pewnych jego przywar. Polecam zatem zagłebiać się w sny :)

_________________
Wróżę z Kart Tarota, kontakt za pośrednictwem bloga www.e-tarot.cba.pl lub pod adresem mailowym [email protected], zapraszam! :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL