Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: ŚWINIA
PostNapisane: 30 cze 2012, o 11:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Świnia
30.01.1911 - 17.02.1912 Metal
16.02.1923 - 04.02.1924 Woda
04.02.1935 - 23.01.1936 Drzewo
22.01.1947 - 09.02.1948 Ogień
08.02.1959 - 27.01.1960 Ziemia
27.01.1971 - 14.02.1972 Metal
13.02.1983 - 01.02.1984 Woda
31.01.1995 - 18.02.1996 Drzewo
18.02.2007 - 06.02.2008 Ogień
05.02.2019 - 24.01.2020 Ziemia

Świnie zwykle bywają nacechowane szczerością, prostotą i hartem ducha. Odwaga i działanie z całą mocą wyznaczają im sposób postępowania niemal w każdej sytuacji. Zewnętrznie mogą prezentować się jako osoby jowialne o niedelikatnie wyciosanych rysach, lecz wewnątrz mogą skrywać prawdziwe złoto czekające na swego odkrywcę.

Chińczycy uważają, że Świnia, która w mitologii jawi się jako swoistego rodzaju bohater, jest najbardziej naturalnym znakiem całego zodiaku. Przez całe życie poszukuje uniwersalnej harmonii rządzącej wszystkim, co pojawia się na niebie i ziemi. Z natury jest zwierzęciem ugodowym, nie dolewa oliwy do ognia nawet w najmniej sprzyjających jej okolicznościach. Jeżeli pozostawi się jej do wyboru sposób postępowania, z pewnością wybierze najmniej konfliktowy. Zawsze też pierwsza zrobi krok ku zgodzie. Można więc powiedzieć, że Świnia jest najlepszym materiałem na przyjaciela, tym bardziej że lubi towarzystwo. Jako cichy organizator przyjęć i biesiad nie szuka poklasku, przez co zyskuje ogólną sympatię. Nie olśniewa jak inne znaki, nie oczarowuje ani nie hipnotyzuje, lecz stara się wszystkim spodobać. W pewnym momencie inne znaki mogą się przekonać, że trudno jest się obyć bez Świni i właśnie to jest jej największa siła.

Ludzie urodzeni w latach Świni nie skrywają prawdziwych motywów działania, nie są aktorami życia codziennego, często obdarzani są przez inne znaki dużym zaufaniem. Świnie są zbyt naiwne, aby działać nieuczciwie, co może zostać wykorzystane przez najróżniejszych oszustów. Nieczęsto jednak spotykają się z tego rodzaju ludźmi, a nawet da się u nich zauważyć nadzwyczajne szczęście do kontaktowania się z ludźmi gotowymi do bezinteresownej pomocy. Los sprzyja Świniom, co starają się spłacić, pomagając wszystkim dokoła.

Opanowana i tolerancyjna Świnia potrafi zrozumieć wiele z nonsensów wyznawanych przez przyjaciół. Nie jest samolubna, a więc każdą prośbę o pomoc wita z otwartymi ramionami. Potrafi być dobrym słuchaczem i prawie nigdy nie ma serca, aby zganić postępowanie innych. Oczywiście Świnia ma nie tylko zalety. Ma też wady. Przede wszystkim uznaje zasadę, że to, co należy do przyjaciela, jest też jej. Wtrąca się ze swą troskliwą radą nawet w najbardziej intymne sprawy. Na dodatek będzie oczekiwała dowodów wdzięczności za to, co zrobiła. Można też oczekiwać, że kumplowska Świnia sama się obsłuży w obcej kuchni, bez pytania pożyczy sweter czy szalik, bez udziału właściciela wypróbuje najnowszy system stereo. Wszystko to będzie robiła naturalnie z dziecięcą prostotą i przekonaniem o słuszności.

Świnie można podzielić na dwie grupy charakterów. Do jednej należą osoby perfekcyjnie porządne, do drugiej - strasznie bałaganiarskie. Rzadko zdarza się spotkać Świnie usytuowane pośrodku. Tak jedne, jak i drugie wykazują tendencję do wierzenia we wszystko, co się do nich mówi, choćby pochodziło to od osób uważanych za podejrzane. Pod tym względem Świnie są bezbronne, tak że nie powinny zajmować się finansami i innymi odpowiedzialnymi zajęciami.

Z natury Świnie są materialistami, chociaż wszystkim lubią się dzielić. Lubią towarzystwo, a nie przepadają za samotnością. Samotność może być dla nich największą bolączką, gdyż uznają, że nie ma nic gorszego aniżeli samotny człowiek. Muszą więc przynależeć do określonej grupy.

W uzupełnieniu charakterystyki Świni można nadmienić, że potrafi być stanowcza, emocjonalnie zaangażowana w wiele spraw, że najbardziej brakuje jej samokontroli i to na wielu płaszczyznach, od jedzenia począwszy, na wtrącaniu w sprawy innych skończywszy. Na dodatek nie potrafi mówić “nie”, co często wpędza ją w najróżniejsze kłopoty i uwarunkowania.

Gdy Świnia urodzi się w roku napiętnowanym przez Metal, jest jeszcze bardziej sentymentalna i bardziej niż zwykle poszukująca kontaktu z innymi. Woda obdarza ją umiejętnością dyplomatycznego postępowania w codziennych sytuacjach oraz szczególnym instynktem pozwalającym na dotarcie do wnętrza innych. Drzewo natomiast ułatwia manipulowanie partnerami i to w ramach niesienia im pomocy. Ogień wzmaga odwagę i pozwala na osiągnięcie wyżyn lub samego dna, a Ziemia uszczęśliwia Świnię spokojnym życiem, a przecież spokój jest dla tego znaku wartością jedną z pierwszych.

Życie Świni bywa często bezbarwne. Nie jest ona znakiem zbyt twórczym. Jeżeli więc chce coś ciekawego przeżyć, powinna zadbać o odpowiedni dobór partnera. Szczęście osiągnie z Zającem i Kozą. Również z Tygrysem może wieść ciekawe życie. Unikać powinna Węża i Małpy, chociaż, kto wie, czy emocje doznawane z tymi znakami nie będą czymś lepszym aniżeli monotonia egzystencji z innymi znakami.

Świnie lubią spokój z jednej strony, a potrafią być stanowcze z drugiej. Mogą więc sprawdzić się jako wykonawcy spokojnych zawodów, a także jako wojskowi. W historii świata do Świń należeli i należą: Ignacy Loyola, Al Capone, Alfred Hitchcock, Pascal, Albert Schweitzer, Ronald Reagan, Humphrey Bogart, C. G. Jung, Ravel, a przede wszystkim wojskowi: Montgomery, Foch, Bismarck, Cromwell, Beria, Jaruzelski.

źródło wróżbyonline.pl


JAKI JESTEŚ?

Wdzięk, czar i dobroduszność, a także niezwykle miłe oraz pogodne usposobienie, to cechy Świnki.
Kroczy przez życie z uśmiechem na twarzy, przyjacielska i uczciwa łatwo podbija serca innych. Bywa niestety dość łatwowierna w kontaktach z innymi, przez co nieraz jest narażona na bolesne rozczarowania.
Z natury to domatorka, swoje gniazdko urządza długo, dba o każdy detal w wystroju wnętrz. Jej marzeniem jest dom na wsi z wielkim ogrodem, ponieważ lubi bezpośredni kontakt z naturą. Świnka, aby być zdrowa, potrzebuje świeżego powietrza i przestrzeni, dlatego też wieje od spalin i hałasu wielkiego miasta tak często jak może.
Ma niesamowite szczęście w finansach. Dla starożytnych Chińczyków znak Świni był bowiem symbolem bogactwa. Osiąga je w wyniku wielkiej pracowitości, ma talenty finansowe i wyczucie w handlu nieruchomościami. Na starość jest często bardzo bogatym i wpływowym człowiekiem.

Świnia uwielbia książki, jeśli nie ma lekkiego pióra, to z wielką pieczołowitością je kolekcjonuje.
Rodzina i jej szczęście jest dla Świnki pierwszorzędną sprawą w życiu. Nie będzie też robiła nigdy kariery dążąc do celu po trupach. Pisane jest jej pomyślne małżeństwo i czasami dość duże problemy wychowawcze, ponieważ swoje pociechy rozpuszcza jak dziadowskie bicze.
Świnka to znakomita gospodyni, jej przyjęcia są znakomite, bo świetnie gotuje, zna się na przednich trunkach i z każdym umie prowadzić tak konwersację, że czuje się ważnym i szalenie interesującym człowiekiem.

ŻYCIE ZAWODOWE I PORTFEL

Lubisz pracować w zgranym zespole i stale podnosisz swoje kwalifikacje.
Jesteś niezwykle inteligentna i przedsiębiorcza, ale raczej nie lubisz przewodzić innym. Stąd zdarza się, że Świnka chowa się po kątach, kiedy słyszy słowo awans. Nie wynika to z nieśmiałości, ale z obawy, że zaniedbasz ogródek, nie zrobisz ulubionych konfitur na zimę, nie będziesz miała czasu na zabawy z dziećmi i pogaduszki z przyjaciółkami. Przejawiasz często talenty artystyczne, szczególnie w dziedzinach muzycznych i tanecznych, pociąga Cię też mocno sztuka fotografii i reżyserowanie filmów.
Ale największy talent masz w sprawach finansowych. Tutaj czeka Cię powodzenie i dobrobyt, bo umiesz inwestować oszczędności oraz w odpowiednim momencie nabywać nieruchomości lub ziemię, która potem sprzedajesz z zyskiem. Możesz też być dobrym specjalistą w sprawach rachunkowych, bankowych oraz gospodarczych. Świnia nie jest chciwa.
W jej życiu spełnia się prawo mówiące, kto daje ze szczerego serca, to jeszcze więcej od losu dostaje.
Świnka to najhojniejsza ciocia lub przyjaciółka, należy do tego rzadkiego gatunku ludzi, którzy dają wspaniałe i trafione w gust prezenty, czasami nawet bez okazji.

KOGO POKOCHAĆ, A KOGO UNIKAĆ

Twoimi dobrymi partnerami i przyjaciółmi są Zając oraz Koza.
Oboje romantyczni i z zamiłowania domatorzy, także związek z Psem będzie dość udany.
Natomiast unikaj bliższych relacji z Wężem. Jego wyrachowanie i kierowanie się w życiu tylko rozumem, a nie sercem, jest dość obce Twojej naturze.

Szczęśliwy kolor
Biel - zapewni Ci powodzenie w interesach i kontaktach z nowopoznanymi osobami
Szczęśliwy kamień
Agaty i kryształy górskie - pozwalają Ci z optymizmem kroczyć przez życie.
Topaz natomiast chroni Cię przed fałszywymi ludźmi.
Sławne Świnie
Steven Spielberg
Grażyna Torbicka
Anna Maria Jopek
Otylia Jędrzejczak

źródło wp.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL