Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Świadome śnienie
PostNapisane: 20 maja 2013, o 08:52 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Zgodnie z obietnicą przedstawiamy kolejną pozycję do recenzji. Kto się skusi na:

Świadome śnienie dla początkujących - Mark McElroy
Obrazek


Wyobraź sobie, że zasypiasz i tym samym wkraczasz do innego, w pełni wykreowanego przez siebie świata. Możesz na przykład latać, spotkać się ze znanym aktorem lub odwiedzić dawno nieżyjącą ukochaną osobę. To wszystko jest możliwe, jeśli tylko nauczysz się programować swoje sny.

Dzięki dokładnym instrukcjom i praktycznym wskazówkom dowiesz się, jak osiągnąć samoświadomość we śnie, zaś proste i skuteczne metody sprawią, że zaczniesz śnić świadomie zaledwie w 90 dni. Natomiast zabawne i pouczające opowieści innych osób, będą dowodem na to, że doświadczanie świadomych snów jest możliwe.

Ta napisana z lekkością publikacja prezentuje również historię świadomego śnienia oraz opisuje współczesne badania i eksperymenty w tej dziedzinie. Zdradza pomysły na zastosowanie porad i wskazówek, które przybliżą cię do świadomego śnienia. Przedstawia metody wywoływania świadomych snów, a także uczy, jak analizować i interpretować sny. Dzięki książce określisz swój profil świadomego śnienia oraz dowiesz się, jak skutecznie prowadzić dziennik snów.

Oprócz niezwykłych snów, świadome śnienie to także szansa na: życie marzeniami, uzdrawianie siebie, odkrycie przeszłych wcieleń, rozwinięcie się duchowo, rozwiązanie problemów codziennego życia czy odwiedzenie innych rzeczywistości.

Jeśli zastosujesz się do prostych reguł, to wkrótce zasilisz szeregi osób śniących świadomie


<>

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2013, o 09:32 
Miszcz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 163
Podziękowań: 79
W sumie już wiem jak uzyskać LD, więc nie skorzystam tym razem ;)

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.pl

Profesjonalny blog poświęcony trzeźwemu spojrzeniu na magię i okultyzm.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2013, o 13:16 
Miłośnik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 346
Podziękowań: 203
Sam tytuł książki zachęca do zgłoszenia się do recenzji.
Świadome śnienie czyli w skrócie LD ( z ang. Lucid Dream ) jest to niby proste zjawisko polegające na tym że nasze ciało śpi a mózg pracuje dzięki czemu jesteśmy w stanie panować nad snem, wszystko to brzmi banalnie ale to tak naprawdę jest to temat o niewyczerpalnej wiedzy na ten temat.
Tak jak ostatnio napisałem krótki artykuł o fazach REM, tak samo LD czyli świadome śnienie jest z tym tematem powiązane, ponieważ jest to w zasadzie 2 faza snu REM, pierwszą są oczywiście hipnagogi i pełen relaks.
Dzięki tej książce zapewne można poznać kilka ciekawych porad jak osiągnąć świadome śnienie, jak się do tego przygotować. Na internecie można wyszukać setki porad ale ile z nich jest prawdziwe i sprawdzalne?
Ja osobiście próbowałem techniki 4+1 niestety z skutkiem praktycznie zerowym, kładąc się spać oczyszczałem umysł co nie jest naprawdę ciężkim wyzwaniem, następnie starałem się myśleć że chcę osiągnąć świadomy sen i tylko raz udało mi się dojść do hipnagog których się przestraszyłem.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 maja 2013, o 20:24 
Zakorzeniony

Dołączył(a): 9 maja 2013, o 13:53
Posty: 5
Podziękowań: 3
Podczas snu mózg zawsze pracuje. Nawet gdy nie pamiętamy o czym śniliśmy, gdy świadomych snów nie mieliśmy.
Z kolei metoda 4+1 jest stosowana głównie do osiągnięcia OOBE. Raczej ciężko o przyjemny, regenerujący sen przy metodzie 4+1. ;p Także chyba trochę nie tak się do tego zabierałeś Bart.

Czytam trochę innego rodzaju książki. Czasem jednak trzeba przeczytać coś, do czego normalnie by się nie sięgnęło - ot tak, dla zaznajomienia się. Ciekawi mnie fragment o życiu marzeniami i poznawaniu poprzednich wcieleń. Interesujące, jak sobie autor to wyobraża i piszę to z nutką ironii. Sama ostatnio pracuję nieco intensywniej ze snami, więc pozycja mogłaby być dla mnie interesującym uzupełnieniem. A uważam siebie za na tyle rozeznaną w temacie, że byłabym w stanie oddzielić treści wartościowe z tej książki od tych nieco mniej przydatnych. Recenzje książek traktujących o magii, czy ezoteryce, robiłam w niewielkich ilościach także na innym portalu, więc nie byłaby to dla mnie totalna nowość.
W sumie tyle ode mnie, nie ma chyba co się bardziej rozpisywać. :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 maja 2013, o 15:43 
Wizjoner
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 795
Podziękowań: 256
jestem w posiadaniu tej książki wiec jeśli ktoś już ją zrecenzuje dodam od siebie parę słów. Jeszcze sie nie zabrałam za czytanie (dostałam w prezencie) - czasu brak

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2013, o 15:06 
Kreator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
ja piszę się na tę książkę z przyjemnością ją zrecenzuję.

Próbowałam osiągnąć świadome śnienie, jednak nic nie wychodziło może ta książka mi w tym pomoże :D

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 cze 2013, o 09:11 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 10:32
Posty: 48
Podziękowań: 40
Witamy wszystkich po dość długiej przerwie! :)
Drodzy Forumowicze, już podjęliśmy decyzję, komu przyznamy do recenzji książkę "Świadome śnienie".
Otóż - Trinity, bardzo dużo wiesz o kwestii świadomych snów, wiesz, jak się do tego zabrać, nawet napisałaś, że pracujesz ze snami. Pomyśleliśmy zatem, że Bartemausowi, który chciałby z tym popracować i w końcu osiągnąć jakieś rezultaty, bardziej się przyda ta pozycja :) Mam nadzieję, że wszyscy zgodzicie się z nami w tej kwestii.
Cesarzowo , troszeczkę za krótkie to uzasadnienie ;)
Mgiełka - czekamy na wsparcie :)

Zatem Bartemaus - gratulujemy i czekamy na Twoje dane :)

Pozdrawiamy wszystkich!

_________________
Wydawnictwo ILLUMINATIO

tel.731-019-059
www.illuminatio.pl


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL