Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ssanie oleju
PostNapisane: 28 lut 2012, o 10:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 300
Podziękowań: 125
Metoda ssania oleju słonecznikowego pochodzi z indyjskiej ajurwedy, gdzie była tam znana od tysięcy lat. Pomaga w oczyszczeniu organizmu z toksyn oraz stanów zapalnych.

Obrazek

Ssanie oleju pomaga m.in. w leczeniu:
a) Zatok,
b) Paradontozy,
c) Stanów zapalnych oskrzeli,
d) Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa szyjnego,
e) Chorób reumatycznych,
f) Bólów i stanów zapalnych gardła,
g) Pomaga w wybielaniu zębów,
h) Chorób układu trawiennego.

Jest to tylko część dolegliwości na które może pomóc ssanie oleju.

Jak stosować metodę?
Potrzebny będzie na olej słonecznikowy (dostępny praktycznie w każdym sklepie spożywczym). Na 3/4 łyżki nalewamy oleju, a następnie bierzemy go to ust, gdzie ssanie wygląda tak jakbyśmy płukali olejem przednie zęby. Możemy to robić raz dziennie albo dwa razy (najlepiej przed spaniem i/lub po przebudzeniu). Po 15-20 minutach "ssania" wypluwamy pozostałość do toalety, następnie dobrze płuczemy jamę ustną oraz myjemy zęby. Nie można połykać oleju, ponieważ pod koniec ssania zawiera on związki toksyczne wyciągnięte z naszego organizmu. Po dwóch tygodniach może się pojawić gorsze samopoczucie, jednak nie przerywamy kuracji, ponieważ są to objawy walki organizmu z chorobami. Pierwsze efekty możemy uzyskać po 2 tygodniach, jednak w leczeniu niektórych chorób może nam to zająć nawet 2 lata.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie oleju
PostNapisane: 27 mar 2012, o 16:19 

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 13:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
to dosc interesujace z tym olejem, musze sprobowac :-)

Ja interesuje sie troszke medycyna naturalna i np moge polecic ananasa, byle byl swiezy, absolutnie z puszki!!!

Ananasy maja nawet dzialanie podobne to ibuprofenu, czyli przy zbijaniu goraczki i malych infekcjach zalecany jak najbardziej. Do tego zawiera blonnik, potas magnez, wapn, fosfor, zelazo, cynk, miedz, mangan, witaminy: A, B1, B2, B6, PP, C, kwas foliowy oraz bromelaine(pomaga w rozpuszczaniu skrzepow krwi i jest przydatna w leczeniu choroby wiencowej serca, pomaga zwalczac przekrwienie zatok, infekcje przewodu moczowego, intensyfikuje działanie antybiotykow).
Ananas wspomaga gojenie ran, oparzen, siniakow, opuchniec, ukaszen – ma dzialanie odkazajace, badania wykazuja, ze ma zdolnosc do usuwania martwych tkanek z ran po oparzeniach, nie uszkadzajac przy tym zdrowych, pomocniczo przy alergiach i chorobach drog oddechowych,przy problemach trawiennych.
Kosmetyki z baza ananasowa sa rowniez skuteczne przy cerze tradzikowej i naczynkowej. Mam nawet kilka przepisow na maseczki jakby ktos sobie zyczyl :-)

P.S. przepraszam za brak polskich znakow ale niestety moja klawiatura nie posiada a mnie nie chce sie przestawiac za kazdym razem jak cos pisze po polsku, taki ze mnie len!

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie oleju
PostNapisane: 1 kwi 2012, o 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
O matko, nie wyobrażam sobie, że miałabym ssać olej. Na sama myśl robi mi sie paskudnie w ustach #-o Ale cóz, to co zdrowe, rzadko jest przyjemne ;) Wybielenie zębów brzmi kusząco, jednak nie sądze, zeby cokolwiek mogło mnie skłonić do stosowania tej metody, fe. Chyba prędzej zdecydowałabym sie na popiół z papierosów, to brzmi dla mnie mniej zniechęcająco niż olej ;)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 kwi 2012, o 21:52 

Dołączył(a): 10 kwi 2012, o 20:28
Posty: 44
Podziękowań: 5
Zagubiona - mnie też kusi to wybielenie zębów, ale olej zawsze mnie obrzydzał :P Muszę sie głęboko zastanowić czy jestem gotowa na takie poświęcenie :D A na poważnie to ktoś stosował? bo jakby to miało pomóc i na zęby i na moje biedne zatoki to lecę po olej ;)


A słyszał ktoś może o grzybku tybetańskim? moja mama go dostała i już prawie przez 2tyg pije ten jogurt... czy ktoś wie czy to rzeczywiście coś daje?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 kwi 2012, o 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 300
Podziękowań: 125
Od miesiąca testuję metodę ssania oleju. W ogóle nie czuć smaku oleju - nic a nic, ale pod warunkiem, że nie będziemy nim płukać całej jamy ustnej tylko tak jakbyśmy płukali przednie zęby.
Nieźle wybiela zęby i oczyszcza zatoki.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie oleju
PostNapisane: 17 kwi 2012, o 13:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 13:29
Posty: 15
Podziękowań: 0
na ból gardła pomaga

_________________
szczęścia


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie oleju
PostNapisane: 24 kwi 2012, o 13:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 13:17
Posty: 20
Podziękowań: 3
Z chęcią wypróbuje z ciekawości i opisze efekty, jeśli chodzi o smak to na chwile obecną mogę napisać, że budowa języka, jest taka, że jeśli olej nie znajdzie się na pewnych jego częściach to go się po prostu nie poczuje.

A ma ktoś może jakieś info nt. innych olejów np. lnianych, rzepakowych.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie oleju
PostNapisane: 25 maja 2012, o 23:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Podobno dobry jest też olej z pestek winogron lub arachidowy (?), ale słonecznikowy jednak wg stosujących działa najlepiej.
A tak ogólnie mimo zarzekania się spróbowałam (oto i ja ;) ), właśnie z olejem z pestek winogron, ale że rano niewiele czasu mam - śpie najdłużej jak się da - ssam zaledwie przez ok 5 minut. Na opis efektów zbyt wcześnie, bo 3 dni się bawię. Ale rzec mogę jedno - posmak w ustach pozostaje, nawet po myciu zębów i nie naolejając całej jamy ustnej, a ssąc wg zaleceń (jeno ząbki maltretując). Przynajmniej z winogronkowym tak jest, słonecznikowy wypróbuję dopiero jutro. Ale fakt faktem już po kilku minutach olej gęstnieje i widać, ze toksyn sporo wciąga. Ciekawam, czy zatoki sobie podreperuję, czy jednak bez medycyny nienaturalnej się nie obejdzie ;)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie oleju
PostNapisane: 22 cze 2012, o 18:48 

Dołączył(a): 9 cze 2012, o 19:08
Posty: 7
Podziękowań: 0
muszę koniecznie spróbować


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ssanie oleju
PostNapisane: 22 cze 2012, o 22:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwi 2012, o 10:57
Posty: 56
Podziękowań: 8
moze faktycznie ten olej pomaga nawet na wybielenia zeböw..jutro spöbuje


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie

cron

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL