Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Same Arkana Duże
PostNapisane: 18 mar 2018, o 11:10 

Dołączył(a): 16 mar 2018, o 17:53
Posty: 1
Podziękowań: 0
Witam. Chciałabym się nauczyć tarota. Pytanie czy mogę zacząć uczyć się od samych dużych arkan. Mam karty Universal Tarot deck. Są jakieś ćwiczenia. Chciałam wejść w dział ćwiczeń, ale nie mogę, bo mam za mało postów. Mam też książeczkę dołączona do tali, oraz książki ostatnio zakupilam Vademecum tarota pani wlazinskiej oraz tarot intuicyjny duże i małe arkana. Dziękuję za odpowiedźi pozdrawiam Kapłanka


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 mar 2018, o 21:30 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1728
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 606
Jak najbardziej, na początek to jest nawet wskazane, żebyś uczyła się poprzez same Wielkie Arkana. Jak zrozumiesz Arkana, to reszta już pójdzie łatwo :)
Karty masz bardzo wymowne, wyraźne i dobrze będzie jak przeczytasz ogólnie przyjęte zasady co do odczytywania poszczególnych kart, symboli i zamysł autora talii. Później już posłużysz się własną intuicją i karty będą mówić do Ciebie własnym, Tobie znanym językiem.

Najważniejsze, żebyś pamiętała, że to one są dla Ciebie, a nie Ty dla nich. To karty są narzędziem, które służy TOBIE. To Ty masz silniejszą energię, a to co Ci pokazują służy Tobie i pytającemu.

Ustal sobie zasady etyki, wg których będziesz wróżyła i przekaż je kartom, mają się do nich stosować, ponieważ jesteście w jednej drużynie.

Zawsze jak tasujesz karty (ustal sobie jak będziesz to robić), myśl o zadanym pytaniu, o układzie jaki zamierzasz zastosować - dobrze, aby dopasować układ do zadanego pytania - i poinformuj karty czego oczekujesz od poszczególnego miejsca w danym układzie.
Ja np. mam taką zasadę, że karty dworskie pokazują mi osoby wokół pytającego lub samego pytającego i to się zawsze sprawdza.

Zdecyduj też czy chcesz brac pod uwagę w odczytach pozycje odwrócone (na początku proponuję Ci poćwiczyć nie biorąc tego pod uwagę, później będziesz wiedziała czy pozycja odwrócona pogłebia daną sytuację czy też powoduje ją bardziej subtelną).

Przeczytaj koniecznie książeczkę dołaczoną do tali, z doświadczenia wiem, ze zapewne ta właśnie najbardziej Ci się przyda, ale to już sama zadecydujesz.

Współpracuj z kartami, polubcie się, a nawet pokochajcie :) Musicie się dobrze poznać, żeby idealnie ze sobą współpracować i mieć do siebie zaufanie. Karty żyją, to nie są zwyczajne kartoniki, ale posługują się głównie Twoją energią, dlatego to Ty decydujesz co mają robić.

Wszelkie gadaniny o niebezpieczeństwie tarota schowaj między bajki, to wszystko zależy od Ciebie i Twoich intencji. Tarot pokaże Ci Ciebie, więc jeżeli ktoś straszy takimi historiami, to znaczy, że intencje nie były czyste. Wiele też moim zdaniem zależy od talii, którą wybrałaś, zawsze wybieraj sercem, ale myślę, że w Twoim przypadku tak właśnie było :)

Życzę Ci powodzenia w poznawaniu tarota, to wielka przygoda i przyjemność!

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL