Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sty 2013, o 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Uła, przyznam droga koleżanko - autorko, że Twoja opowieść może nieźle poschizować :)

Ja nigdy się magia nie zabawiałam i nie zamierzam tego robić. Choć fakt, swego czasu temat mnie ciekawił, teoria jak najbardziej, praktyka bynajmniej.
Myśle, ze jeśli człek czegoś pragnie winien zdobywać to swoimi siłami, wytrwale dążyć do celu. A jeśli się nie udaje - zmiana priorytetów, choć często bywa to bardzo trudne.
Dziwię się osobom, które posługują się magią aby osiągnąc swoje cele, albo co gorsza wpłynąć na postępowanie innej osoby. Osobiście nie potrafiłabym osiągnąć satysfakcji z tego, że zdobyłam coś (kogoś), hmm, powiedzmy - przekrętem.
Z drugiej strony w pewien sposób jestem w stanie zrozumieć takie postępowanie jako reakcję na znaczącą stratę. Kiedy umysł zawodzi człowiek szuka pomocy gdzie indziej. Niestety nie wychodzi na tym najlepiej. Życie :)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 sty 2013, o 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
Zazwyczaj robimy to w wielkim cierpieniu i bezsilności, w ostatnim odruchu, że jeszcze coś da się zrobić.
Niestety wtedy człowiek słabo się kontroluje, ale jak pisała Ewelina taką "magię" niechcący może sam zastosować.
Pamiętam raz jak mi przyjaciółka powiedziała, gdy miałam trudną sytuację, uważaj Kala, bo wiesz jak ogromną siłę masz cierpiąc.
Cierpienie ma wiele tych złych stron.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2013, o 10:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:23
Posty: 50
Podziękowań: 10
Ok magia jest niebezpieczna. Ale jeśli już ktoś ją zastosował i chce zastosować kolejny rytuał na odkręcenie tego, to także jest ingerencja w czyjąś wolną wolę. Tyle, ze tu intencje są inne- czyste. Dlatego zastanawiam się, czy same czyste intencje wystraczą by odwrócić zrobione szkody i czy to nie będzie kolejne wchodzenie z buciorami w wolną wolę tej drugiej osoby...


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2013, o 14:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
W magii nieważne są intencje. Magia po prostu jest ingerencją w wolę, jest złem.Trzeba się z niej oczyścić i uwolnić, wyrazić intecję, że się chcę odciąć od wszelkich rytuałów, a nie stosować rytuał na rytuale, bo sobie namieszasz jeszcze bardziej.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2013, o 14:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Nie przesadzajmy, magia nie jest jakąś tajemną wiedzą wyciągniętą z czeluści piekieł. Można używać jej do manipulacji i wyrządzania szkody innym albo do własnej ochrony czy samodoskonalenia nie ingerując w niczyją wole.
Cytuj:
Ale jeśli już ktoś ją zastosował i chce zastosować kolejny rytuał na odkręcenie tego, to także jest ingerencja w czyjąś wolną wolę. Tyle, ze tu intencje są inne- czyste.


Moim zdaniem nie powinnaś już korzystać z rytuałów w tej sytuacji. Tak na prawdę każda ingerencja tego typu narusza pewną harmonie której nie jesteśmy w stanie ogarnąć. Jeśli chcesz odkręcić taką sytuacje to najlepiej zwróć się do doświadczonej osoby która pracuje z energią i potrafi usunąć negatywne skutki takich rytuałów.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 mar 2013, o 15:38 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Odnośnie rytuałów i tzw. zła - doszłam do wniosku, że jak chcesz, to rób sobie rytuały, ale z działaniem na Ciebie bezpośrednio, bez ingerencji w osoby trzecie. Sparzysz się, to nie spróbujesz więcej i tyle.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 8 mar 2013, o 17:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:23
Posty: 50
Podziękowań: 10
Cytuj:
Moim zdaniem nie powinnaś już korzystać z rytuałów w tej sytuacji. Tak na prawdę każda ingerencja tego typu narusza pewną harmonie której nie jesteśmy w stanie ogarnąć. Jeśli chcesz odkręcić taką sytuacje to najlepiej zwróć się do doświadczonej osoby która pracuje z energią i potrafi usunąć negatywne skutki takich rytuałów.


Mimo udzielanych mi rad, nie zrobiłam rytuału odwracającego bo coś mnie od tego odpychało. Intuicja jednak działa.
Nie jestem też przekonana czy warto ufać komukolwiek w tej kwestii, nawet osobie teoretycznie doświadczonej w temacie, bo skąd mam pewność, czy nie narobi więcej złego niż dobrego.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2013, o 17:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Cytuj:
Nie jestem też przekonana czy warto ufać komukolwiek w tej kwestii, nawet osobie teoretycznie doświadczonej w temacie, bo skąd mam pewność, czy nie narobi więcej złego niż dobrego.


Nikt Ci nie da 100% gwarancji, że zabiegi trwale usuną negatywne skutki takich rytuałów ale z własnego doświadczenia wiem, że są ludzie którzy poświęcają całe życie na doskonalenie swoich umiejętności i pomaganie innym. Skoro dogadujesz się ze swoją "intuicją" w ten czy inny sposób to pewnie z jej pomocą trafiła byś do właściwej osoby.

Tak czy inaczej jeśli masz przeczucie, że nie warto się tą sprawą zajmować to pewnie najlepiej będzie jeśli się od niej odetniesz. W końcu to zamierzchła przeszłość i nie ma co jej rozgrzebywać ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2013, o 19:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:23
Posty: 50
Podziękowań: 10
Cytuj:
W końcu to zamierzchła przeszłość i nie ma co jej rozgrzebywać ;)


Tak by było najłatwiej :) ale nie bez przyczyny trafiłam na to forum i przeczytałam o skutkach rytuałów magicznych. Gdyby nie to, dalej żyłabym w błogiej nieświadomości.

No a poza tym, przecież czas nie istnieje więc wszystko co robimy, trza wyjaśniać do końca, nie? ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2013, o 22:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
Aż musiałam wrócić do tamtego zamkniętego wątku, by przeczytać co nawyprawiałaś. Szczerze mówiąc nie wiem co doradzić. Z drugiej strony i bez rytuałów zdarza się, że latami o kimś myślimy do tego idealizując go. Czy oby na pewno jest to poważne ?
I czy aby po przeczytaniu tych rzeczy tu nie demonizujesz, skoro wpadłaś dopiero teraz na to, że rytuał mógł byc groźny.

Pomyśl mocno, że dajesz temu chlopakowi wolność i sama też chcesz być wolna. Zrób to szczerze. Powinno wystarczyć.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL