Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2014, o 18:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 23:48
Posty: 73
Podziękowań: 15
Cóż.. mimo, że nie leży to w kręgu moich zainteresowań, to nie mogę zanegować skuteczności tej metody. Przekonałam się na własnej skórze, zadziałało. Ile w tym kwestii "mocy uzdrawiania", a ile wiary we własne ozdrowienie, nie wiem. Wiem natomiast, że człowiek z wolą walki o swoje zdrowie i życie nigdy nie odrzuci żadnej pomocy, znam nawet osoby które wcześniej były sceptyczne, a pod wpływem tragedii życiowej jaką jest nieuleczalna choroba, uwierzyły..

_________________
"W samotności nigdy nie marnujemy czasu, nawet nic nie robiąc. Niemal zawsze trwonimy go w towarzystwie. Żadna rozmowa z sobą nie może być całkowicie bezpłodna; coś z niej zawsze wynika, bodaj tylko nadzieja, że znów się kiedyś spotkamy." (E. Cioran)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, o 17:38 

Dołączył(a): 20 lip 2013, o 11:16
Posty: 6
Podziękowań: 0
Mikao Usui powiedział,że ani zgoda ani wiara do przekazu ReiKi nie jest potrzebna...
Na ReiKi reagują przecież malutkie dzieci i zwierzęta. Więc o wierze tutaj mówić nie można.
Wszyscy posługujemy sie w sumie ReiKi- czyli uniwersalną energią życiową.W ReiKi inicjowac nie można bo to tak jakby zapoczątkowac w nas istnienie energii życiowej.
ReiJu nazwana na zachodzie inicjacją jedynie oczyszcza i wysubtelnia nasza energię, kanały energetyczne itd.
Symbole nie są czyms tajemnym i czyms co nadaje nam moc. 1 symbol to po prostu rozwirowanie energii- pokazuje to nam ,że energia w kosmosie porusza się w lewo.
Drugi jest buddyjskim HRI nieco zmodyfikowanym. A trzeci symbol to po prostu sekwencja a nie znak.To my nadajemy moc znakom a nie znaki nam ....
Symbol 4 - tak zwany mistrzowski to znak uzywany popularnie w Japonii w buddyjskich świątyniach.
Zatem to nie jest tak,ze nie możemy użyć znaku bez inicjacji...
Nauczyciel jest jedynie drogowskazem, palcem pokazującym na księzyc a nie księżycem:)
Jestem nauczycielem od lat i nie robię z inicjacji i symboli niczego tajemnego.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 mar 2014, o 18:00 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Czyli to jest tak, że KAŻDY może posłużyć się reiki nawet bez inicjacji??

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2014, o 09:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2013, o 08:23
Posty: 69
Podziękowań: 11
No właśnie podpinam się pod pytanie Eweliny.
Słyszałam ,że można inicjacje otrzymać na odległość,nawet pisałam do Pani która takową przekazuje.
I nie wiem co o tym myśleć ?! bo gdybym skorzystała to inicjuje mnie osoba której kompletnie nie znam i nie wiem co mi tam "podeśle".
Na pewno energię reiki ma każdy kto żyje bo inaczej po prostu by go nie było.
Proszę Cię Cecylia jeżeli możesz o rozwinięcie tematu.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 mar 2014, o 18:23 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Jako osoba inicjowana do II stopnia, z tego co wiem z niejasnych przekazów teorii o reiki, to energia Ki (Chi) jest to życiowa energia, którą ma każdy, a Rei zostało gdzieś tam dodane. No właśnie - gdzie? Skąd? Tak niby powstało ReiKi. Nie będę się na razie wypowiadać w kwestii własnych przemyśleń co do reiki, bo chętnie dowiem się więcej (może w końcu uzyskam spójność w tej wiedzy).

Kolejna rzecz jest taka, że jeśli KAŻDY ma energię reiki w sobie to po kiego grzyba ktokolwiek bierze za to pieniądze?????

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 27 mar 2014, o 09:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 mar 2013, o 08:23
Posty: 69
Podziękowań: 11
Ewelina napisał(a):
Jako osoba inicjowana do II stopnia, z tego co wiem z niejasnych przekazów teorii o reiki, to energia Ki (Chi) jest to życiowa energia, którą ma każdy, a Rei zostało gdzieś tam dodane. No właśnie - gdzie? Skąd? Tak niby powstało ReiKi. Nie będę się na razie wypowiadać w kwestii własnych przemyśleń co do reiki, bo chętnie dowiem się więcej (może w końcu uzyskam spójność w tej wiedzy).

Kolejna rzecz jest taka, że jeśli KAŻDY ma energię reiki w sobie to po kiego grzyba ktokolwiek bierze za to pieniądze?????


No właśnie po co ?! mnie się wydaje, że jeżeli osoba taka pobiera pieniądze za leczenie energią a tym bardziej za inicjację ,to siłą rzeczy ona już jest skażona.
Tak samo tyczy się osób które otrzymały różne dary "paranormalne" z "góry" -dostałeś coś bezpłatnie to i przekazywać i leczyć powinieneś bezpłatnie-ale to tylko moje zdanie.


Ostatnio edytowano 27 mar 2014, o 10:04 przez kalia, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2014, o 09:58 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Wystarczy napisać kilka faktów, a już "mistrzowie" uciekają w popłochu... Taki to malutki śmieszny sekciarski systemik... że tak powiem wprost.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL