Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 22 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Przesądy
PostNapisane: 5 maja 2012, o 20:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
O matko, wiele durnowatych (że sie tak wyrażę) przesądów słyszałam, ale ten z kobietą w ciąży przebija je wszystkie :D

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2012, o 20:53 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:44
Posty: 50
Podziękowań: 7
Natomiast ja staram się wstawać z łóżka rano zaczynajac prawą nogą nigdy lewą, bo wtedy się jest jak " osa" zła


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 5 maja 2012, o 21:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
maria-skrabel napisał(a):
Natomiast ja staram się wstawać z łóżka rano zaczynajac prawą nogą nigdy lewą, bo wtedy się jest jak " osa" zła


Ha, uświadomiłas mi własnie, że ja też tak robię. Chociaż własciwie nie do końca wiem po co, cóż w tej prawej nodze lepszego niż lewej :-?

_________________
Sceptyk


Ostatnio edytowano 8 maja 2012, o 21:07 przez Zagubiona, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przesądy
PostNapisane: 8 maja 2012, o 20:39 

Dołączył(a): 8 maja 2012, o 18:35
Posty: 52
Podziękowań: 12
Ja tak samo robie jak maria-skrabel,coś jest na rzeczy z tymi przesądami.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 cze 2012, o 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Za większością pójdę i niby nie wierze, ale niektórych pilnuje, a z racji mojej przekornej osobowości to i na przekór przesądom - pod drabiną przechodzę zawsze jak stoi rozstawiona a jak widzę czarnego kota czekam, aż przebiegnie mi drogę ( a tak na szczęście) - zawsze spotykam go jak wracam do domu i zawsze zawraca w drugą stronę:) czerwony portfel mam, torebki staram się nie stawiać jak uszy pieką znaczy, że ktoś obgaduje, jak mam czkawkę znaczy, że ktoś myśli.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przesądy
PostNapisane: 27 cze 2012, o 10:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2012, o 17:12
Posty: 12
Podziękowań: 3
..Przesądy i inne takie rózne powiedzenia powstały ,by ludzi skłonic do takiego a nie innego myslenia i postepowania.... W co myślimy to się kreuje...i okresla nasz system wiary ..
Np ... 13 jest pechowa.... Kalendarz Majów twierdzi ,ze obecny kalendarz wprowadził dysharmonię ,bo według czasu ziemi i księzyca miesiąc ma mieć 13 dni ...i kiedy pojawi się na ziemi taki kalendarz zapanuje pokój ...
... Dla chłopów kasza ,babin barszcz.... ukazuje hierachiczny uklad w świecie kobiet i męzczyzn....Świat mężczyzn podporządkował kobiety i traktuje je instrumentalnie...jako narzędzie pracy , do rodzenia dzieci i wychowywania ich...czasem gorszy gatunek czlowieka... Mówiąć - moja- baba- Wackowa ....a nie jej imieniem ...... szczególnie to widac na wsi...
,,Krzykniesz na ulicy człowieku ,kobieta się nie obejrzy...
Pracowita i cicha żona ,to mężczyzny korona - biblia
Zyjemy w czasach patriachalnego systemu wiary , choć wiele się zmienia , bo idzie nowy czas..

_________________
... Nic nie jest takie , jakie się na pierwszy rzut oka wydaje..


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przesądy
PostNapisane: 1 gru 2012, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lis 2012, o 18:42
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowań: 2
amerykanka napisał(a):
i ostatnio zaglebiam sie w magie kolorow, portfel tylko czerwony moze byc, np brazowy odstrasza pieniadze(wywalic wiec jesli ktos ma!)

O tych kolorach to popisze w weekend jesli znajde chwilke :-)


Taka opinia niestety pokutuje, iż czerwony portfel przyciąga pieniądze :) , podobnie jak rysowanie runy Fehu na nim...Czerwień to żywioł ognia, szybko przyjdą i szybko pójdą... Jeśli ktoś chciałby wesprzeć swoje finanse proponuję zieleń związaną również z Wenus i Cesarzową.. , a te również związane z obfitością. Polecam noszenie banknotów dolarowych.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 gru 2012, o 11:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Ja mam 500 lirów zawsze w portfelu. Fehu znacznie lepiej działało ale nie chciałem wchodzić w układy z Odynem, teraz trochę żałuje :) Mam w domu grubego czarnego kota więc ten przesąd odpada. Słyszałem, że kiedyś popularnym przesądem było połączenie ślepoty i masturbacji ale nie wiem czy można to pod przesądy podciągnąć :D


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2016, o 14:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2016, o 19:09
Posty: 28
Podziękowań: 0
Wierzę w przesądy, zwłaszcza w teorię o pechowej trzynastce. Z resztą pamiętamy(lub nie) co się stało 13 listopada(piątek) 2015 we Francji.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2016, o 17:21 

Dołączył(a): 19 sty 2016, o 15:00
Posty: 50
Podziękowań: 5
Większość tych przesądów, to samospełniające się przepowiednie, ale niektóre ... hmm, kto wie może jest coś w tym.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL