Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 mar 2012, o 00:21 

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:54
Posty: 14
Podziękowań: 6
Jest 24...w nocy. Siedzę i rozmyślam o życiu..
Pisząc ten artykuł, chciałabym w cielić w każdego człowieka odrobinę szczęścia, miłości i wiary.. WIARY W SIEBIE!
Jestem młodą osoba, która już wiele przeszła w życiu. Lecz mimo tego mówię dziękuje. Kiedyś czytałam wiele artykułów, książek na temat życia, kim jesteśmy, jakie tajemnice skrywa świat przed każdym z nas.. Media co manipulują naszym, i umysłami, które są tak słabe i chłoną wszystko. Informacje którymi zawalają nasz umysł już od dziecka nie potrzebnymi nam informacjami. Każdy mówił o tajemnicach, strachu, bólu, o tym co się dzieje na świecie.. Wielu z nas zadawało pytanie dla czego JA? Czemu mnie musiało to spotkać... Dla czego inny ma to a ja dostaje to... Gdzie jest sprawiedliwość? Pojawiło się tysiące aforyzmów, cytatów, myśli na temat religii... I każdy szuka winnego.. Każdy szuka złego... A zarazem tak czystego i pięknego.. Wskazówki...

POPADAMY W LABIRYNT! SAMI! MY! Wzajemnie ranimy siebie, ranimy bliskich.. Spójrz... Ile działasz co minute? Ile działań dostajesz w tym samym czasie od innych?

PRAWDA jest tak blisko...



happy
II
ja

Te dwie kreski to droga.. Jest prosta do szczęścia... My zazwyczaj uciekamy z prostej i chodzimy po bokach, krążąc w labiryncie... Gdzie szczęście i radość jest tak blisko nas.. Każda sytuacja zła czy dobra to jak ją odbierasz jakie emocje Ci towarzyszą TWORZYSZ TY!! NIE MA TAJEMNIC myślisz o czymś dostajesz to... WIĘCEJ Wiem, że czytając to wiele osób powie ona nie wie co pisze... Uwierz wiem.. I mogłabym rozpisać się poruszając wiele tematów... Ale zaufaj mi.. Mówi to osoba, która straciła dużo..
Ukochanego brata, ojca. Jestem daleko od rodzinnego domu, i to nie jest nawet jedna czwarta smutku którego doświadczyłam... Wiem, że to wszystko mnie umocniło... Wiem, że umocni też ciebie.. Jesteś wspaniałą istotą... Masz dar tworzenia.. Jesteś stworzony na podobieństwie BOGA... Więc twórz świat swój kolorowo.. I uwierz w siebie..

http://www.youtube.com/watch?v=NX89pp7Z ... re=related


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2013, o 23:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2013, o 17:51
Posty: 58
Podziękowań: 7
:) Fakt , ze my sami jestesmy rzezbiarzem naszego zycia. Czasami lepimy w glinie , a czasami tez w kamieniu i tak w kolko. Dostajemy prztyczki i kuksance od losu, ale niezbyt sie tym przejmujemy. A szkoda , bo zycie byloby o wiele laskawsze i przyjemniejsze dla nas.
Zdobyte doswiadczenia trwonimy na lewo i prawo, bo z zasady jestesmy leniwi i wolimy isc na zyciowa latwizne.
Niektorzy z nas nie sa zbyt pojetnymi uczniami i dosc czesto balansuja na granicy dobra i zla.
Mysle, ze tak naprawde kazdy bez wyjatku jest rowniez kowalem swojego zycia i kazdy uklada je wylacznie wg swojego wymyslonego wzorca.
I tak naprawde nic nie jest poza nami. Jesli zajrzymy w glab siebie to moze zrozumiemy zwyczajnie siebie. :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sie 2013, o 13:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
Tak ...
zamyśliłam się ...
prawda jest w nas :)

każdy ma własną ścieżkę i tak jak piszesz nie szukajmy winnych dookoła tylko zastanówmy sie co my robimy i jak robimy bo wszak co dajesz to po trzykroć otrzymujesz ....

dlaczego ja ? a dlaczego nie ?
co sam robisz dla siebie by było inaczej lepiej ?

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2013, o 13:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2013, o 22:33
Posty: 204
Podziękowań: 84
aż chce się zacytować parę wersetów z Księgi Prawa Crowleya:


"Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem." (AL I:40)
"Miłość jest prawem, miłość podług woli." (AL I:57)[1]
"Słowem Prawa jest Θελημα."*Thelema* (AL I:39)[1]
"Nie ma prawa poza Czyń wedle swej woli." (AL III:60)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sie 2013, o 13:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
ha ha widzę, ze nie tylko mi się nastrój udzielił :)))

trafne cytaty :)

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 sie 2013, o 15:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 07:23
Posty: 133
Lokalizacja: Szwecja
Podziękowań: 14
vira napisał(a):
Jest 24...w nocy. Siedzę i rozmyślam o życiu..
Pisząc ten artykuł, chciałabym w cielić w każdego człowieka odrobinę szczęścia, miłości i wiary.. WIARY W SIEBIE!
Jestem młodą osoba, która już wiele przeszła w życiu. Lecz mimo tego mówię dziękuje. Kiedyś czytałam wiele artykułów, książek na temat życia, kim jesteśmy, jakie tajemnice skrywa świat przed każdym z nas.. Media co manipulują naszym, i umysłami, które są tak słabe i chłoną wszystko. Informacje którymi zawalają nasz umysł już od dziecka nie potrzebnymi nam informacjami. Każdy mówił o tajemnicach, strachu, bólu, o tym co się dzieje na świecie.. Wielu z nas zadawało pytanie dla czego JA? Czemu mnie musiało to spotkać... Dla czego inny ma to a ja dostaje to... Gdzie jest sprawiedliwość? Pojawiło się tysiące aforyzmów, cytatów, myśli na temat religii... I każdy szuka winnego.. Każdy szuka złego... A zarazem tak czystego i pięknego.. Wskazówki...

POPADAMY W LABIRYNT! SAMI! MY! Wzajemnie ranimy siebie, ranimy bliskich.. Spójrz... Ile działasz co minute? Ile działań dostajesz w tym samym czasie od innych?

PRAWDA jest tak blisko...



happy
II
ja

Te dwie kreski to droga.. Jest prosta do szczęścia... My zazwyczaj uciekamy z prostej i chodzimy po bokach, krążąc w labiryncie... Gdzie szczęście i radość jest tak blisko nas.. Każda sytuacja zła czy dobra to jak ją odbierasz jakie emocje Ci towarzyszą TWORZYSZ TY!! NIE MA TAJEMNIC myślisz o czymś dostajesz to... WIĘCEJ Wiem, że czytając to wiele osób powie ona nie wie co pisze... Uwierz wiem.. I mogłabym rozpisać się poruszając wiele tematów... Ale zaufaj mi.. Mówi to osoba, która straciła dużo..
Ukochanego brata, ojca. Jestem daleko od rodzinnego domu, i to nie jest nawet jedna czwarta smutku którego doświadczyłam... Wiem, że to wszystko mnie umocniło... Wiem, że umocni też ciebie.. Jesteś wspaniałą istotą... Masz dar tworzenia.. Jesteś stworzony na podobieństwie BOGA... Więc twórz świat swój kolorowo.. I uwierz w siebie..

http://www.youtube.com/watch?v=NX89pp7Z ... re=related


To prawda, wiek nie ma znaczenia. Kilkuletnie dziecko moze miec wiecej bolesnych doswiadczen niz inny czlowiek przez cale swoje zycie.
Ale wlasciwie dlaczego umacnia nas niedola i bol a nie jest na odwrot. Dlaczego nie wzmacnia nas czas kiedy jestesmy szczesliwi i do woli mozemy kozystac z milosci?
Moze dlatego ze nieszczescie przytlacza i depta nas. I wtedy jest czas na refleksje na znalezienie sily aby sie podniesc i zrozumiec i kochac mimo wszystko. Kochac swiat i siebie takimi jakimi jestesmy w chwili obecnej.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 gru 2013, o 21:31 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1735
Lokalizacja: Góry :)
Podziękowań: 607
Uważam, że jeśli doceniamy szczęśliwe i radosne chwile, to takie również nas rozwijają :) Bo nie urodziliśmy się po to, aby cierpieć.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 gru 2013, o 14:10 

Dołączył(a): 6 gru 2013, o 18:02
Posty: 55
Podziękowań: 6
Zgadzam się z Eweliną ;). Ja jestem nawet zdania, że to właśnie szczęście, wdzięczność, radość, dobro nas rozwija. Fajnie, jeżeli ze złej, trudnej sytuacji potrafimy coś wynieść, ale to nie cierpienie powinno nas wzmacniać, tylko szczęście.
No i nie powinniśmy uzależniać szczęścia od czynników zewnętrzych. Często mówimy, że jak coś by nam się przytrafiło np. wygralibyśmy w totka, to bylibyśmy szczęśliwi, ale niestety tak nie jest. Bylibyśmy ''szczęśliwi'' może przez kilka miesięcy, a potem znowu wrócilibyśmy do poprzedniego stanu. Szczęście jest w nas, szczęście jest nawykiem, którego trzeba się nauczyć :). Może brzmi to jak bullshit, ale ja właśnie tak to widzę, i widzę, że to działa na moim przykładzie.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL