Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1252
SPEŁNIJ SWOJE NAJSKRYTSZE MARZENIA

Jeśli chcesz osiągnąć wewnętrzny spokój i powodzenie w swoim życiu, musisz znaleźć jego cel. Doktor Murphy opisał w swoich książkach sposoby na to, jak tego dokonać. Dzięki jego radom wielu ludzi odnalazło szczęście.
Zjawisko opisane przez dr. Murphy'ego szybko stało się przedmiotem badań naukowców z Uniwersytetu w Princeton (USA). Gdy doszli do podobnych wyników, uznali, że szczęście nie jest ślepym przypadkiem. Spotyka ono każdego, kto wie, jak pozytywnym myśleniem wpływać na siłę wyobraźni, a tym samym na rzeczywistość. Tajemne moce duszy istnieją naprawdę i są w stanie dokonać cudów. Każdy człowiek kryje w sobie taki potencjał i może go rozbudzić. Ty też możesz spróbować!
Oto najczęściej spotykane problemy i metody zaradzenia im.

Nie chcę być dłużej samotny
- Kiedy wreszcie znajdę zaufanego partnera? - jest to jedno z pytań najczęściej stawianych astrologom. Z pytania wynika, że jego autor od dawna poszukuje kogoś, dzięki komu przestanie się czuć samotny. Z reguły osoba ta wątpi w swoje własne siły i panicznie szuka oparcia w innych. Takie nastawienie jest złe!
Najpierw musimy sobie uświadomić, że nasze własne szczęście zależy od nas samych. Oczywiście, szczęśliwy związek może dodać mu blasku, ale najpierw trzeba zrozumieć, że nawet gdy nie mamy partnera, jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi i nie musimy rzucać się w ramiona pierwszej napotkanej osoby, by udowodnić sobie i światu, że jesteśmy warci miłości. Kiedy będziemy zadowoleni z siebie, żyjąc samotnie, spotkamy swoją drugą połowę. Tylko osoba promieniująca szczęściem otrzymuje w odpowiedzi szczęście.
Rada: Precyzyjnie i jak najczęściej wyobrażaj sobie wymarzonego partnera, pomiń jednak jego powierzchowność, a skoncentruj się na cechach osobowości. Pewnego dnia z pewnością go spotkasz.

Mam kłopoty finansowe
Do Murphy'ego zgłosił się pewnego razu młody człowiek i powiedział, że będzie zrujnowany, jeśli nie uda mu się szybko zdobyć 20 tysięcy dolarów. Murphy pokazał mu banknot stu-dolarowy i spytał: "Czy pan wie, jak ten banknot wygląda? Czyja podobizna się na nim znajduje? Gdzie rozmieszczone są nominały i napisy? Jeśli tak, proszę narysować ten banknot. Przekona się pan, że nie jest pan w stanie go odtworzyć."
Młody człowiek nie wierzył, że wykonanie tego zadania pomoże mu w rozwiązaniu problemu, ale, nie mając innego pomysłu, zrobił, co mu Murphy polecił. Tak długo uczył się na pamięć wyglądu banknotu, aż mógł go narysować z wszelkimi szczegółami. Następnego dnia zadzwonił do niego pewien biznesmen z propozycją pracy, za którą zaproponował zaliczkę w wysokości 20 tysięcy dolarów.
Rada: Według naukowców z uniwersytetu w Princeton, ziszczenie marzeń nie następuje przypadkiem. Wiedząc dokładnie, czego chcemy, unikamy rozdrabniania się na tysiące małych pragnień i koncentrujemy całą energię na głównym życzeniu. Wtedy się ono spełnia.

Chcę być zdrowy
Nie ma sensu zarzucanie komuś, kto cierpi na chroniczne bóle, że brakuje mu wiary w cuda. W ten sposób można skrzywdzić wiele osób. Prawdą jest natomiast, że wielu chorych zbyt szybko godzi się na swój ból, sądząc, że muszą w ten sposób coś odpokutować. Taka postawa prowadzi do zahamowania cudownych właściwości organizmu. Kto nie chce wyzdrowieć, temu się to nie uda.
Rada: Pomyśl, ile możesz osiągnąć i podarować innym ludziom, jeśli uda Ci się wyzdrowieć. Powtarzaj sobie stale: pozbędę się moich cierpień! Co więcej, wyobrażaj sobie, że jesteś już zdrowa/y, że cieszysz się z tego wraz z bliskimi. Wyobrażaj sobie jak najczęściej, co będziesz robił/a, gdy będziesz zdrowa/y. Poczuj, że choroba już nie niszczy Twego ciała.
Oczywiście rezultat nie będzie natychmiastowy. Jeśli jednak wytrzymasz i przekonasz swoją podświadomość, że nie jesteś już chora/y, zwiększysz szansę powrotu do zdrowia. Odłóż na bok kompleks winy i nie uważaj choroby za karę.

Chcę mieć więcej wolnego czasu
Chcesz mieć więcej czasu dla siebie, partnera, dla rodziny? To jest bardzo poważne życzenie. Jakże wielu ludzi żyje w pośpiechu, nie zauważając, że życie przecieka im przez palce. Wcześniej czy później spostrzegą, że coś stracili. Zaczną się zastanawiać, czy było warto.
Rada: W tym przypadku nie wystarczy marzyć o chwilach odpoczynku, cudownym urlopie i samotności we dwoje. Musimy z całą świadomością stworzyć sobie przestrzeń, w której odnajdziemy drogę do samych siebie (na przykład wypiszmy sobie na kartce zajęcia, które musimy wykonywać, oraz takie, z których możemy zrezygnować. I zrezygnujmy z nich!) Jeśli to się nam nie uda, wszystko będzie wydawało się puste i bezużyteczne. Dlatego nazwijmy nasze życzenia, zaprowadźmy porządek w życiu, a wszystko ulegnie poprawie.

Chcę wreszcie odnaleźć cel życia
Większość ludzi ma poczucie, że wykonuje zły zawód, zajmuje się rzeczami, które do niczego nie prowadzą i w ten sposób kręci się w kółko. Aby jednak odpowiedzieć na pytanie o sens życia, trzeba najpierw zrozumieć, kim się jest, jakie się ma uzdolnienia, zainteresowania i co należy zrobić, żeby znaleźć w życiu swoje miejsce, które da nam poczucie spełnienia.
Rada: nie zastanawiaj się zbyt często nad przeszłością i nie rozpamiętuj straconych szans. Przed Tobą są kolejne, które możesz wykorzystać. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. Musisz tylko naprawdę chcieć. Nie wszyscy wiedzą, czego tak naprawdę chcą (ci, którzy wiedzą, zazwyczaj już osiągnęli swoje cele).

źródło: książka Potęga podświadomości


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:45 

Dołączył(a): 17 mar 2012, o 17:44
Posty: 50
Podziękowań: 7
Tak masz rację ja też czytałam jego książkę potęga podświadomości i czytam co jakiś czas. bardzo ciężko jet przestawić się na myślenie pozytywne kiedy kłopotów mnóstwo


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 315
Podziękowań: 39
Typowa psychoterapia, chcesz zmian wokół - zacznij od siebie ;)
Iriso, powiedz szczerze, stosujesz i skutkuje ?
Bo mnie się wydaje, że jednak sama siła podświadomości nie wystarczy, to by było zbyt proste :-?

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 145
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Przyznam, że to wszystko odzwierciedla to jak myślę, i często sama próbowałam przekazać innym osobom właśnie takie zasady. Chyba nie muszę ich stosować, bo od roku po prostu przestawiłam się na owy kompletny optymizm. Potrzeba tylko na początku nabrać dystansu do problemów.A potem okazuje się, że życie może być o wiele lepsze, a ziemia jest pełna powodów do szczęścia. ^^ Chociaż myślę że niektóre osoby z trudnymi charakterami nie są w stanie się już zmienić. Przestawić na taki ,,tryb". Chociażby taki przykład - Każdy wie, że większość starych ludzi jest niemożliwie uparta, i już niczego w swoim życiu nie zmienia. Ba - Próbuje dostosować wszystko wokół do siebie.

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:48 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 276
Podziękowań: 119
Pozytywne myślenie - niby to takie proste i banalne, ale i tak zdecydowana większość osób myśli negatywnie, przez co więcej sobie szkodzą, niż pomagają. Naukowcy udowodnili, że optymiści żyją dłużej (w tym mniej chorują, oraz łatwiej osiągają sukcesy, niż pesymiści).
Czytałem kilka książek autorstwa Josepha Murphy-ego, ale najbardziej zaciekawiła mnie "ukryta moc", gdzie prawie cała książka opierała się na praktycznym wykorzystaniu prawa przyciągania, afirmacji i pozytywnego myślenia.

"Myśli tworzą rzeczywistość"

Oczywiście samo pozytywne myślenie to tylko czubek góry lodowej, ale na pewno warto od tego zacząć.

W każdym razie już prawie rok stosuję się do rad z kilku książek na temat potęgi podświadomości i pozytywnego myślenia.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 315
Podziękowań: 39
sentinel89 napisał(a):
W każdym razie już prawie rok stosuję się do rad z kilku książek na temat potęgi podświadomości i pozytywnego myślenia.


Senti - efekty zaliczyłeś ?

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1252
Zagubiona napisał(a):
Iriso, powiedz szczerze, stosujesz i skutkuje ?



Dawno temu o tym słyszałam, wtedy w ogóle nie przykładałam do tego uwagi, myślałam zwykłe gadanie, podchodziłam do tego sceptycznie, ale z czasem zaczęłam zmieniać zdanie. Postanowiłam "wypróbować", to na siostrze. Przedstawiłam jej co i jak, dałam książki do przeczytania i czekałam na jej efekty. Jej się spodobało, wizualizowała sobie różne sytuacje, wpływała na swoją wyobraźnię i nie powiem odniosła sukces, była zadowolona a ja zdziwiona. Od tamtej pory i ja stosuję pozytywne myślenie w swoim życiu, przyznam, że czasami nie jest łatwo, ale mimo wszystko się nie poddaje i czekam na upragnione efekty.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:54 

Dołączył(a): 20 maja 2012, o 09:55
Posty: 5
Podziękowań: 0
no na pewno macie racje ale czasem myślenie pozytywne to najtrudniejsza rzecz ;)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 315
Podziękowań: 39
Irisa napisał(a):
Od tamtej pory i ja stosuję pozytywne myślenie w swoim życiu, przyznam, że czasami nie jest łatwo, ale mimo wszystko się nie poddaje i czekam na upragnione efekty.



Nie wątpię, że nie jest łatwo, ba, dobrze to wiem ;)
Powodzenia, oby efekty nadeszły :)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 kwi 2013, o 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 13:17
Posty: 20
Podziękowań: 3
Ja od niedawna mam i praktykuje własną zasadę "Albo myśl o danej sytuacji pozytywnie, albo wcale". Nie przeczytałem wszystkich książek, więc możliwe że jest to gdzieś zawarte, jednak póki co cieszę się tym "autorstwem". Napiszę że efekty są dość ciekawe, nie będę opisywał jakie, jeśli, ktoś ma ochotę niech na własnej skórze sprawdzi.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL