[ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lut 2014, o 18:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 11:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Optymalna Dieta Wegetariańska

Krótki Spis Treści:
1) Optymalna Dieta Wegetariańska ( ODW) ogólnie.
2)Plusy i "Minusy" ODW
3) Produkty Jadalne i Niejadalne na ODW
4) O źródłach BTW w skrócie
5) Przykładowy jadłospis na jeden dzień
6)Jajko-Najzdrowszy pokarm dla człowieka
7) ************
8)To czego należy wystrzegać się bezwzględnie

Potrzebne Linki:
http://www.dieta-dla-zuchwalych.pl/
forum.dr-kwasniewski.pl - Indeks
http://www.optymalni.pl/
http://davidicke.pl/forum/dr-j-kwasniew ... t1005.html


1) Optymalna Dieta Wegetariańska ( ODW) ogólnie.
Czym się różni ta dieta od zwykłej diety wegetariańskiej? Otóż Optymalna Dieta Wegetariańska (ODW), to w rzeczywiśtości dieta optymalna dr Jana Kwaśniewskiego przystosowana pod potrzeby wegetarian.
Dieta ta jest zgodna z prawami biochemii organizmu ludzkiego. Potrafi wyleczyć wszelkie choroby, ponieważ każda choroba powstaje w wyniku zaburzeń różnych procesów biochemicznych.
Wyjątkiem jest rak, ponieważ rak nie powstaje w wyniku zaburzeń procesów biochemicznych. oraz zły wzrok. Dieta ta całkowicie zmienia zarówno strukturę mózgu jak i cały organizm ( wyróżnia się okres przebudowy). Dieta ta jest bardzo prosta. polega na prawidłowej proporcji Białek Tłuszczów i Węglowodanów. Proporcja ta powinna być taka: 1B:2-3T:0.5W. Oraz na odstawieniu pewnych produktów, które szkodzą organizmowi. Przykład: Człowiek o masie 60 kg powinien jeść ( w okresie przebudowy) 60 gram białka 120-180 gram tłuszczu i 50 gram węglowodanów. Potem zapotrzebowanie na białko się zmniejszy.

2)Plusy i "Minusy" ODW
Plusy ODW:
+ Wzrost inteligencji, procesów poznawczych o około 40% ze względu na prawidłowe zasilanie mózgu.
+Wzrost energi. Człowiek ma o wiele więcej siły niż poprzednio. Dzieje się tak dlatego, ze człowiek używa najlepszego możliwego paliwa jakim jest tłuszcz zwierzęcy, oraz nie miesza paliw.*
+Wyleczenie ze wszystkich chorób w tym z chorób pseudonieuleczalnych.
" oraz z chorób psychicznych.Z tego co jemy powstają wszystkie choroby ludzkie"
+Brak odczucia głodu ( po dłuższym stosowaniu) możesz nie jeść kilka dni i nie czuć głodu. To samo dzieje się jeśli chodzi o pragnienie do picia, ale w mniejszym stopniu.
+Przywrócenie człowieczeństwa w każdym aspekcie.
Minusy ODW:
Nie istnieją, ponieważ jest to Dieta zgodna ze wszystkimi procesami biochemicznymi w organiźmie ludzkim.

3) Produkty Jadalne i Niejadalne na ODW
Produkty jadalne i niejadalne na ODW:
Produkty które jemy:
+Warzywa
+Jajka
+Ser biały i i nne mleczne
+masło
+Orzechy

Produkty które odstawiamy na ODW:
-Mięso oraz produkty z uboju zwierząt jak smalec.
-Chleb oraz wszystkie zboża. Dlaczego?: Zboża są GMO. Człowiek nie jest przystosowany biochemicznie do jedzenia chleba. Chleb obecnie zawiea w sobie około 250 substancji chemicznych. Powoduje uzależnienie*
-Słodycze, cukier. Produkty te zawierają najgorszy możliwy cukier. Najlepse cukry są w warzywach.
-Owoce: Zawierają fruktozę, a cukier ten jest bardzo szkodliwy dla mózgu człowieka.
W zasadzie jedzenie owoców to co samo co jedzenie cukru łyżką i popijanie go kranówką.
-Kasze
-Śmieciowe żarcie*
-produkty mączne
-napoje gazowane, typu cola itp.
( w zasadzie na ODW pije się tylko wode i ew. herbatę kawę)


4)O źródłach BTW ( białek, tłuszczów, węglowodanów ) w skrócie:

Źródłem białka są jajka, sery i inne mleczne.
Zródłem węglowodanów ( cukrów) są warzywa
Źródłem tłuszczu jest masło.

Skład procentowy BTW w 100 gramach produktu:

Jajka: 6B:6T
Ser Biały tłusty: 20B:8T
ser żólty
Ziemniaki: 15W:
Inne warzywa: zawartość węglowodanów mają około 5-10, więc można liczyć jako 8.
Orzechy: 60 T , 15B
Masło : 82 T

5) Przykładowy jadłospis na jeden dzień
Znając zawartość procentową oraz znając masę każdego produktu układamy sobie jadłospis zgodnie z proporcją. O to przykładowy jadłospis ( praktyczne zastosowanie)
Jadłospis przykładowy dla człowieka o masie 60KG. ( B:T:W=>60:180:50)

I Posiłek:

Kawałek żółtego sera (50g) , jajecznica z dwóch jajek ( 100g) na maśle ( 40 g masła) Sałatka z pomidora( 50 gram) ogórka( 50 gram) i papryki(50 gram)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
II Posiłek:

Orzechy włoskie (100g), ,Jedno jajko gotowane (50g) Sałatka z: cebuli (50 g), pomidora (50g), ogórka (50g)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
III Posiłek:

Twarożek : 100 gram białego sera , 100 gram rzodkiewki, 50 gram cebuli, 40 gram masła.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Można żywić się tak codziennie. ( oczywiście można sobie układać bardzo urozmaicone jadłospisy, to jest tylko przykład.)
Ten jednodniowy jadłospis zawiera w sobie wszystko co organizm potrzebuje. Najlepsze Białko ( jajka) Najlepszy tłuszcz( z masła i jajek) oraz najmniej szkodliwe cukry ( z warzyw)
Ponadto jadłospis ten jest zgodny z Dietą Optymalną ( co jest równoznaczne z tym że zgodny jest z biochemią organizmu ludzkiego) Dr. Jana Kwaśniewskiego.

6)Jajko-Najzdrowszy pokarm dla człowieka
Najzdrowszym produktem tutaj są jajka.
+Mają najlepsze biologicznie białko, a "jakie białko, takie życie''
+ zawierają istotny dla kości fosfor i wapń. Dzięki temu kości są twarde jak stal.
+Zawarta w jajkach lecytyna poprawia naszą koncentrację, pamięć, a także zdecydowanie ogranicza stres.
+ Jajka mają dużo witaminy A, B2 oraz B1, D,

Jak widzimy Dieta Optymalna nie jest taka straszna jak ją malują. Nazwałem ten temat Optymalną Dietą Wegetariańską, ponieważ w sumie jest to prawda. Jest to dieta wegetariańska ale zgodnie z zasadami diety optymalnej, czyli zgodna z zasadami biochemii organizmu ludzkiego.

7) ************
* Mieszanie paliw: mieszanie paliw czyli jedzenie w tak by dostarczać tyle samo tłuszczów co cukrów jest bardzo szkodliwe. oprócz chorób które to powoduje, występuje ogromne zmęczenie i depresje. Mieszanie paliw powoduje OTYŁOSĆ! Stąd też kiedy ktoś kto najpierw żarł wszystko a później przeszedł na np Weganizm ( tylko jedno paliwo, cukier) podnosi mu się energia trochę.
Jednak jak już zostało wspomnianie, cukry jako paliwo są złe.
*Uzależnienie od jedzenia ( głód) naturalnie nie istnieje! Otóż głód to mit. Człowiek żywiący się własciwie, ( optymalnie) czyli ktoś kto jest na ODW, nie odczuwa głodu, nawet jak nie je kilka dni. Tak samo jest z pragnieniem. "Głod? a co to takiego?"
* Śmieciowe żarcie to wszystko począwszy od czipsów, coli, słodyczy, kebabów, GUM do żucia. Mcdonaldów.
PS Ludzie jedzący w MC donaldzie tyją. Dlaczego? :_))))

8) To czego należy wystrzegać się bezwzględnie:

-Gum do żucia oraz innych produktów zawierających aspartam. Jest bardzo szkodliwy. Nie będe tu się rozpisywał, ponieważ można by napisać książkę na ten temat. http://www.dieta-dla-zuchwalych.pl/oszu ... -e951.html
-Czipsów, barów chińskich, kebabów, przypraw VEGETA , kostek rosołowych, wędlin, kiełbas, niektórych serów żółtych, oraz innych produktów zawierających glutaminian sodu
http://www.era-zdrowia.pl/strefa-toksyc ... uktow.html
-Produktów które zawierają tzw Zagęstniki KARAGEN.

Te trzy produkty Asparatam, Glutaminian i Karagen to trzy podstawowe ekscytotoksy. Rozwalają one układ nerwowy, a ściślej mówiąc powodują że komórki nerwowe eksplodują. Powodują depresje, stany lękowe, paranoje, zboczenia ( typu sado maso, homoseksualizm), są uzależniające, oraz otępiają.
)

To wszystko. Jak widać można stosować wegetarianizm ( co najwyżej lekko zmodyfikowany) stosując się jednocześnie do praw organizmu.
Pozdrawiam.

Autorem Artykułu jestem ja Lokator. Zazwyczaj w artykułach jest zakaz kopiowania, ale nie tu. Zachęcam do kopiowania go gdzie się da.


Ostatnio edytowano 8 lut 2014, o 18:47 przez Lokator, łącznie edytowano 3 razy

 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lut 2014, o 20:03 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1658
Podziękowań: 602
Widzę, że dieta optymalna ma mniej więcej proporcje mleka matki, zauważyłeś?

Poza tym ja nie jem śmieciowych rzeczy, jakie wypisałeś, a właściwie to można nawet powiedzieć, że jestem na takiej diecie + spożywam owoce. Więc nie wiem o co tyle krzyku... Nie obliczam tego, także dokładnie Ci nie powiem, ale mój jadłospis jest zbliżony, oczywiście bardziej urozmaicony. Myślę, że nie masz się o co martwić jeśli o mnie chodzi ;)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2014, o 23:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 11:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Cytuj:
Myślę, że nie masz się o co martwić jeśli o mnie chodzi ;)


Wiem


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2014, o 13:38 

Dołączył(a): 6 gru 2013, o 17:02
Posty: 55
Podziękowań: 6
Dlaczego nie można jeść kaszy ?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 11:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
(1) Kasza jest produktem zbożowym, a człowiek nie jest przystosowany do jedzenia zbóż. Człowiek jedzący zboża ma zawsze patologiczną czynność umysłu. Większość ludzi pokroju dlaczego ja żywią się zbożami. Człowiek to superdrapieżnik, więc nie może jeść trawy.
To pierwsza i naczelna przyczyna. Zgodnie ze wszystkimi procesami biochemicznymi, człowiek nie może spożywać zbóż ( oczywiście pod warunkiem że chce być zdrowy)

(2)Ponadto kasze nie mają nic w sobie. Np kasza jęczmienna w 100 gramach zawiera 75 gram cukrów, 7 gram białka niewartościowego biologicznie i tylko 2 gramy tłuszczu. Inne kasze podobnie, co oznacza że ten produkt jest tylko śmieciem, który jest nic nie warty w odżywianiu.

(3)Warto zwrócić uwagę na fakt, że większość zbóż a więc produktów zbożowych jest obecnie GMO.

Zacytuję wypowiedź Dr. Jana Kwaśniewskiego: "Każdy człowiek, który zjada chleb, czy inne produkty o zbliżonym składzie chemicznym, zdrowym być nie może, a jego umysł musi być niewolniczy i jest niewolniczy, niezależnie od wykształcenia, stanowiska, pozycji w nauce, czy polityce. "

" o zbliżonym składzie" << Czyli np kasze

"Chleb jest przyczyną niewolnictwa – słusznie twierdził Stanisław Staszic. "

Mówiąc o chlebie, mam też na myśli kasze bo jak już napisałem, kasze są bardzo zbliżone do chleba.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2014, o 14:09 

Dołączył(a): 6 gru 2013, o 17:02
Posty: 55
Podziękowań: 6
Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie :).


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 11:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Proszę bardzo:-) Zawsze jestem do dyspozycji.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lut 2014, o 21:10 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 17:30
Posty: 1658
Podziękowań: 602
"Chleb jest przyczyną niewolnictwa – słusznie twierdził Stanisław Staszic. " - wg mnie to całkiem sensowna metafora. Chleb = pieniądz.

Człowiek to rzeczywiście musi być superdrapieżnikiem - w końcu ma kły większe niż jakikolwiek inny drapieżnik, idealnie przystosowane nogi do superszybkiej pogoni za ofiarą, a także długie pazury, którymi może rozrywać mięso na strzępy... =))

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 22:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 11:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Człowiek jest superdrapieżnikiem. Tutaj nie ma niczego na wiarę, takie są fakty. Tak samo jak faktem jest to, że człowiek ma np ręce.
Po pierwsze wskazuje na to budowa człowieka. Rośłinożerne zwierzęta mają strasznie długie przewody pokarmowe, natomiast przewód pokarmowy jest o wiele krótszy u drapieżników.
U człowieka widać typowy przewód pokarmowy drapieżnika, porównując go z innymi drapieżnikami. Ale na to też wskazuje budowa naszych np tkanek i ich zapotrzebowanie.

Po drugie człowiek jest gatunkiem uprzywilejowanym co oznacza że człowiek jest na końcu łańcucha pokarmowego. W przyrodzie jest tak że to drapieżnik zjada roślinożerce a nie na odwrót. Więc gdyby człowiek był roślinożercą nie mógłby być na końcu łańcucha pokarmowego. Musiałby być ktoś kto go zjada. To chyba logiczne.

"Idealnie przystosowane nogi do superszybkiej pogoni za ofiarą, a także długie pazury, którymi może rozrywać mięso na strzępy"
Człowiek, a raczej jego przodkowie biegali za ofiarą, i przed odkryciem ognia rozrywali mięso na strzępy. Nawet jeśli uznać teorię taką że to Annunaki ( czy inna rasa) stworzyła ludzi łączac się genetycznie z naszymi przodkami to tak czy siak annunaki musieli być gatunkiem uprzywilejowanym.

Myślę że to wystarczy.

PS. Tutaj mały offtop. Człowiek im gorzej je tym szybciej dojrzewa, a im szybciej dojrzewa tym krócej żyje. Zgodnie z zasadami natury ( z których jedynie człowiek i udomowione zwierzęta się wyłamał) powinien żyć od 160 do 320 lat, ponieważ na ziemi każdy organizm żyje od 10 do 20 razy tyle ile dojrzewa. Szybsze dojrzewanie jest wynikiem złej diety ze względu na hormony etc itp. Co jest kolejnym dowodem na to że człowiek je ŹLE.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2014, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 15:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
Lokator napisał(a):

Więc gdyby człowiek był roślinożercą nie mógłby być na końcu łańcucha pokarmowego. Musiałby być ktoś kto go zjada. To chyba logiczne.


Hannibal zjada człowieka, ot taka uwaga


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL