Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lut 2015, o 16:46 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Eureka! Stworzyłam przepyszne danie, w dodatku proste i szybkie B-)

Produkty:

1 czerwona papryka
1 brokuł
1 mała cebula
1-2 łyżki łuskanego słonecznika
2 łyżki sezamu
makaron świderki
olej ryżowy
pół łyżeczki chilli, sól, bazylia

Przygotowanie:

Gotujemy makaron :)
Podgotowujemy brokuł w osolonej wodzie. Krótko, żeby się nie rozleciał, ale też żeby nie był zbyt twardy.
W tym czasie kroimy cebulę w półplastry (księżyce?), paprykę w kostkę i wrzucamy na rozgrzany olej, od razu dodajemy ziarna słonecznika. Tak smażymy dosłownie 3 minutki, po czym dodajemy podgotowany brokuł i ziarna sezamu oraz przyprawy. Nie trzymamy warzyw długo na patelni, bo brokuł się rozleci.
To wszystko podajemy z makaronem, najlepiej moim zdaniem pasuje świderki :)

Smacznego! :ymcowboy:

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 mar 2015, o 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2013, o 20:37
Posty: 44
Podziękowań: 11
Świetny przepis, dziękuję :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 kwi 2015, o 09:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013, o 07:29
Posty: 117
Podziękowań: 24
Brzmi wspaniale. Brokuł i słonecznik są wspaniałą, udaną parą. Dodajcie uprażone ziarna słonecznika do zupy brokułowej. Najlepiej, jak zupę podaje się na drugi dzień po przygotowaniu. Rewelacja. Zapewne już ktoś na to wpadł, ale mnie olśniło, jak przyjmowałam moich przyjaciół z Ukrainy i robiłam powitalny obiad. Chciałam, żeby zupa była nieszablonowa i udało się. Wspominają ją do dzisiaj :)

_________________
Emkafe


"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności."
F. Schiller


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2015, o 10:41 

Dołączył(a): 6 lip 2015, o 10:33
Posty: 10
Podziękowań: 0
Mmm... aż zgłodniałem :P


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2015, o 15:25 

Dołączył(a): 23 wrz 2015, o 13:48
Posty: 6
Podziękowań: 0
Uwielbiam makarony! Teraz w okresie jesiennym zajadam się nimi z dodatkiem dyni. Niedawno na http://intermarche.pl/ rzucił mi się w oczy też przepis na zupę z dyni. Mmm...aż mnie naszła ochota na te pyszności!


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL