Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 paź 2013, o 12:03 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
„Dopasuj swój oddech do chwili. Dopasuj swój oddech do słów, które wypowiadasz.
Dopasuj go do swoich planów, otwierania dłoni lub aromatu świeżego pieczywa. Oddychaj.”
Cyndi Dale




Książka Cyndi Dale „Kundalini – Boska energia w twoim życiu”jest przewodnikiem.

Przewodnikiem po nas samych, po krążącej energii, naszych możliwościach i blokadach. Wyjaśnia wszelkie wątpliwości i zawiłości. Odpowiada na szereg pytań, począwszy od podstawowego „Czym jest kundalini?” poprzez „Jak oswoić się ze wspinaczką czerwonego węża?”, aż do „Oszalałeś, czy to kundalini?”

Tak, ta książka przede wszystkim oswaja nas z tematyką budzenia się wewnętrznej energii. Wskazuje, jak ważne jest dla nas przebudzenie kundalini. Jednocześnie wyraźny nacisk kładzie na traktowanie kundalini jako na coś, co jest już w nas. Uświadamia, że nie potrzeba nam wielkich praktyk, aby zacząć taniec. „Bo jeśli chodzisz, oddychasz, myślisz, kochasz, widzisz i jesteś, twoja potęga życiowa jest z tobą. Ta potężna energia już pulsuje w twoim ciele.” Od naszej świadomości zależy, czy będziemy te procesy rozumieli, czy będziemy je pogłębiali, a co się z tym wiąże, czy będziemy z nich czerpać. Taką świadomość daje nam właśnie Cyndi Dale.
W tej książce znajdziemy dużo więcej niż wytłumaczenie samego zjawiska. Poznamy naukowe podejścia do tej tematyki, opisy czakr i wykaz dopasowanych do nich kamieni, poczytamy o jodze i ajurwedzie. Autorka zamieszcza też liczne ćwiczenia pomocne w przebudzaniu kundalini. A co szalenie ważne – wszystko to napisane jest bardzo dostępnym językiem.
To pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce być świadomy samego siebie. Gdy po nią sięgasz „wydaje ci się, że masz czegoś niewiele, zaś po chwili uświadamiasz sobie, że masz tego znacznie więcej”.



Autorką jest sniegurek, która otrzymała książkę od Wydawnictwa Studio Astropsychologii. Dziękujemy za recenzję!

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2013, o 12:33 
..............................


Ostatnio edytowano 14 gru 2013, o 16:01 przez Tycie kicie, łącznie edytowano 1 raz

  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2013, o 13:02 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 20:34
Posty: 27
Podziękowań: 4
Hmm... z tego co mnie uczyli właśnie na tym polega recenzja, a nie na streszczeniu. Można wypisać całą wiedzę, tylko po co potem ktoś ma czytać książkę o tym?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 paź 2013, o 13:17 
Guru
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1291
Podziękowań: 552
Nie przejmuj się, sniegurek. Hejterzy mają to do siebie, że wszystko i wszystkich krytykują cały czas, powołując się na fałszywy obiektywizm.

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 paź 2013, o 18:08 
..............................


Ostatnio edytowano 14 gru 2013, o 16:01 przez Tycie kicie, łącznie edytowano 1 raz

  
 
PostNapisane: 9 lis 2013, o 02:08 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 maja 2013, o 15:08
Posty: 23
Podziękowań: 7
Ale ja się niestety podpinam pod hejterem, bo jednak sama włożyłam trochę więcej pracy w swoją recenzję, takie parę zdań można napisać nie znając treści, serio. Wystarczy przelecieć wzrokiem po rozdziałach i być odrobinę bystrym. Nie zrozumcie mnie źle, bo nie mam celu w tym, żeby bezpodstawnie krytykować, ale uważam, że jak już dostałaś, sniegurku tę książkę, to powinnaś była bardziej się wysilić. I jeśli tak uczono Cię pisać recenzje, to zapewne, źle Cię nauczono. Uczyłam się jeszcze za czasów LO w klasie o profilu humanistyczno-dziennikarskim i owszem, recenzja nie polega na streszczeniu, ale powierzchownie powinnaś "liznąć" treść. Poczułam się wręcz urażona tym, że coś takiego zostało opublikowane, bo trochę jakby zostałam zrównana do poziomu tej pracy, a wiem, że zrobiłam swoje poprawniej i poświęciłam czas oraz opatrzyłam to we własne doświadczenia, wcale nie robiąc streszczenia. Zresztą przykładowe recenzje znajdziecie w sieci. Powiem tak - ostatecznie tekst mógłby zachęcić, ale wychodzę z założenia, że jak już dostajesz coś za darmo, to zrewanżuj się porządnie, a nie za przeproszeniem na "odwal się", bo tak odbieram Twoją pracę, S. I nie naskakuj na mnie, bo nie piszę tego, by rozpętać tutaj wojnę na słowa, tylko żeby na drugi raz ktoś inny nie popełnił takiego faux pas.

Pozdrawiam,
G.

_________________
Wróżę z Kart Tarota, kontakt za pośrednictwem bloga www.e-tarot.cba.pl lub pod adresem mailowym [email protected], zapraszam! :)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lis 2013, o 21:24 
Zakorzeniony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 20:34
Posty: 27
Podziękowań: 4
Ok, dzięki za uwagę. Zapamiętam


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL