Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lip 2012, o 09:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 300
Podziękowań: 125
Jak już każdy z nas się zorientował, jesteśmy w długo oczekiwanym przez niektóre osoby, roku 2012. Obecnie nic nie wskazuje na to, że czeka nas globalny kataklizm. Oczywiście media codziennie napełniają nasze umysły strachem i lękiem przed wojną, którą chyba na siłę chcą wbić nam do głowy.

Większość z nas wierzy w informacje zawarte w mediach, jednak patrząc z boku możemy dostrzec, że jest to doskonałe narzędzie do manipulowania społeczeństwem. Osobiście nie oglądam telewizji (a w szczególności wiadomości) od wielu lat, przez to nie muszę ciągle rozmyślać jakie zło dominuje na świecie, a skupić się na czymś dobrym. Istnieje bowiem "prawo przyciągania", gdzie własne życie kształtujemy przez swoje myśli, słowa i emocje. Kiedy człowiek skupia się na czymś przyjemnym, to z pewnością nie ma w głowie żadnych negatywnych myśli. Ale wracając już do tematu..

W wielu zapiskach dotyczących końca świata możemy spotkać się z terminem "transformacji świadomości". Majowie twierdzili bowiem, że data 21 grudnia 2012 jest takim punktem kulminacyjnym, gdzie kończy się jakiś etap w Naszym życiu na ziemi. Nie mówili oni dosłownie o jakimś tam armagedonie, czy globalnej katastrofie, która zniszczy naszą planetę. Określali oni tą datę, jako moment przemiany, gdzie mamy do czynienia z zupełnie nowym, lepszym światem.

Niektórzy przywódcy duchowi twierdzą, że koniec świata już się rozpoczął i trwa cały czas, aż do punktu kulminacyjnego. Przez ten okres podobno ma nastąpić transformacja świadomości, oraz przejście w wyższy wymiar. Już na początku tego roku mogliśmy zaobserwować, że powoli zaczyna odsłaniać się przed nami kurtyna manipulacji - chodzi tutaj o wprowadzenie ACTA. Po raz pierwszy od wielu lat, ludzkość zjednoczyła się w obronie swoich praw i wolności. Wywarliśmy nacisk na władzę, która musiała posłuchać woli społeczeństwa mimo swojej nieustępliwości. Jeżeli proroctwa związane z transformacją roku 2012 są prawdziwe, to ludzkość sama odtrąci złych ludzi od władzy, a na świecie zapanuje z czasem ład i porządek.

Znany astrofizyk, Patryk Geryl w swoim "Proroctwie Oriona" twierdzi natomiast, że nastąpi przebiegunowanie ziemi, które wyleje wodę z wszystkich oceanów i powstanie ogromny potom, który zaleje całą ziemię. Jego zdaniem tylko kilka procent ludzkości ma szanse (niewielkie zresztą) na przeżycie. Oczywiście wiele źródeł i proroctw potwierdza (w tym Majowie), że ma nastąpić przebiegunowanie, jednak nie można stwierdzić jednoznacznie, że będzie ono tak gwałtowne, że spowoduje globalny potop. Pojawia się również teoria o trzech dniach ciemności, które rozpoczną się 21 grudnia, a po tych trzech dniach nastanie nowa, lepsza ziemia.

Ogólnie rzecz biorąc zbliżamy się do jakiegoś ciekawego (może nawet ważnego) punktu w Naszym życiu. Istnieje coraz większa intensywność przekazów channelingowych mówiących nam o tej magicznej dacie. Ludzkość przy pomocy internetu zaczyna odkrywać ukrytą prawdę, oraz jednoczyć się. Moim zdaniem nie ma żadnych powodów do obaw, a wręcz przeciwnie - powinniśmy się cieszyć, że złe czasy zaczynają mijać, a ludzkość dąży w kierunku światła. Nie dajmy się karmić strachem, który sieją nam media.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2012, o 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Byłam nastawiona na koniec świata w 2012 ;) Przebiegunowienie i szereg innych argumentów, realnych bardziej czy mniej. Acz przebiegunowienie nie nastąpi od tak sobie nagle, i katastrofy nie przyniesie. To powolny proces, wprowadzający zmiany, ale w naturze ciągle coś się zmienia. Zresztą jakiś czas temu owy grudniowy koniec świata został odwołany, także cóż, żyjemy dalej ;)
Może i skończy sie dzisiejszy świat bezwartościowości w ludziach obfitującej. Jestem za tym jak najbardziej. Oby faktycznie lepsze czasy nastały, bo jak tak dalej pójdzie, to sami swój świat skończymy, niekoniecznie w grudniu.
Zresztą, któż zliczy ile razy świat miał sie już skończyć ? A ten uparciuch nadal trwa :D

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2012, o 22:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 mar 2012, o 12:34
Posty: 337
Podziękowań: 204
Szczerze powiem nie wierzę w koniec świata. Był już tyle razy zapowiadany i zawsze kończył się fiaskiem. Jeśli jednak miało by się coś stać to na pewno przez ludzi. Albo to będzie początek nowej ery. Pożyjemy zobaczymy.

_________________
http://wrozbitabartemaus.manifo.com
http://ezocud.pl


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 lip 2012, o 15:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2012, o 21:57
Posty: 42
Podziękowań: 5
Ja też nie do końca wierzę w koniec świata w sensie takiego całkowitego końca. Wydaje mi się, że "koniec świata" trwa już długi czas - widać co się dzieje na świecie jak ludzie zachowują się w stosunku do siebie itd -. Myślę,że po prostu będzie się działo wiele różnych sytuacji, które będą dla ludzi tragiczne i to będzie odmieniało naszą rzeczywistość. Przynajmniej ja tak to widzę. Nie potrafię sobie wyobrazić,że w jeden dzień wszystko zniknie, to chyba nie na tym ma polegać.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 sie 2012, o 09:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 164
Podziękowań: 80
Jeśli przyjąć istnienie sił wyższych to koniec świata ludzi nie miałby sensu. Teraz ludzie coraz bardziej zwracają się ku Rozwojowi Duchowemu więc położenie kreski nad tym byłoby głupotą o którą nie podejrzewam "tych nad nami".

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.pl


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2012, o 16:16 

Dołączył(a): 5 sie 2012, o 14:10
Posty: 6
Podziękowań: 0
Kiedy byłam dzieckiem straszono nas rokiem 2000, nawet obliczyłam ile będę miała wtedy lat i uznałam, że będę tak stara, że nic nie szkodzi, że umrę ;-)

A w ten koniec świata 21.12.2013 jakoś nie wierzę, chyba się zestarzałam :-)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2012, o 10:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2012, o 19:53
Posty: 12
Podziękowań: 1
Przeżyliśmy (ludzie), tyle końców świata, że przeżycie kolejnego poprawi tylko nasze statystyki i pozwoli obalić kolejną teorię tragicznego końca.

Na dzień obecny (tj. dzień napisania mojego posta) nie wygląda na to, aby nastąpił szybki koniec ;) Bardziej prawdopodobne jest, że trafi w nas asteroida/meteor podobnych rozmiarów co ten niszczący dinozaury wieki temu.

_________________
Jestem tym, kim jestem...


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sie 2012, o 14:14 

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 16:35
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław / Częstochowa
Podziękowań: 1
Po prostu ludziom brakuje pomyslow do zdobywania kasy to wymyslaja konce swiata :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, o 17:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwi 2012, o 18:39
Posty: 142
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Podziękowań: 34
Ja rozumiem 2012 jako koniec starego świata, nową erę, wyższą świadomośc ludzką. Ziemia jest jak wielka scena, dzieło tysięcy lat. Nie wierzę, żeby miała zostac nagle podburzona. Ale kto wie. ;)

_________________
Na pewno słyszeliście kiedyś o Marce Mohito, jeśli to twoja ulubiona marka koniecznie zajrzyj na stronę wyprzedaż Mohito tutaj znajdziecie, najnowsze kolekcje w super cenach :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2012, o 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Moim zdaniem nic ciekawego się nie wydarzy, ludzie chyba jeszcze długo nie będą gotowi by zmienić się na lepsze.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL