Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kod Biblii
PostNapisane: 3 lut 2015, o 22:56 
Ps: A "Upaniszady" służyły i nadal są użytkowane jako teksty pomocnicze do praktyk medytacyjnych.
--------
Medytacje to nie wszystko na drogach poznania. ;)

A tekst: <"Klucz do zagadki leży właśnie w słowie "pragnienie". Ekoham bahusjam
- "Jam jest Jeden. Zapragnąłem się podzielić". Dlaczego to pragnienie się zrodziło, Wedy nie mówią wprost, jednak dają do zrozumienia, że TO chciało się bawić i tworzyć - jak wielki artysta. Chciało też kochać, nie da się jednak kochać, nie mając przedmiotu miłości">- jest szerszym polem do dyskusji, gdyż inne starodruki pragnienie określają inaczej.

Temat wyzbycia się pragnień jest typowo buddystyczny. Inne religie mają odmienne nastawienie i podejście do sprawy.


  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 lut 2015, o 23:11 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
Hmm chyba w chrześcijaństwie pragnienie też jest potępiane i tłumione?

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kod Biblii
PostNapisane: 3 lut 2015, o 23:24 
Nie tak bardzo jak w buddyzmie, przykład do tego podam później. A i Jezus pragnął, co wyrażał nieraz słowem. :)
---
Stefan setny post, odnotuj. :-c
Jutro mamy wyżerkę. B-)


  
 
 Tytuł: Re: Kod Biblii
PostNapisane: 3 lut 2015, o 23:56 
Czy Jezus wyzbył się wszystkich pragnień? Nie sądzę. Myślę, że był jednym wielkim pragnieniem w wielu kwestiach. Zauważ rys pewnej historii:

Jezus poprzez chrzest jest obdarzony duchem świętym, więc kwintesencją oświecenia, miłości i miłosierdzia. Po tym co następuje?- Pragnienie głoszenia słowa bożego, pragnienie zjednywania ludzi dla Boga, poprzez swoje wędrówki i nauczanie, pragnienie pokory (o co nieraz się modlił), pragnienie zbawienia dla ludzkości, pragnienie naszej miłości i odmiany...i tak można wymienić wedle jego życiowych dróg w całokształcie.

"Oto stoję u drzwi i kołaczę..." (Ap 3,20) Pragnienie wejścia do każdego domu, do każdego serca człowieka

„Chcę abyś wiedział, że kiedykolwiek mnie zapraszasz, przychodzę - zawsze i niezawodnie. Przychodzę cichy i niewidzialny ale z nieskończoną mocą i miłością, przynosząc wiele darów MOJEGO DUCHA. Przychodzę z Moim miłosierdziem, z Moim pragnieniem przebaczenia i uzdrowienia Cię, z miłością do Ciebie ponad Twoje zrozumienie - miłością tak samo wielką jak ta, którą sam otrzymałem od OJCA ("Jak Mnie umiłował Ojciec tak i JA was umiłowałem..." J 15,9)”.

Czy pragniesz miłości? "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy spragnieni jesteście..." (J 7,37).

Wsłuchaj się ponownie w wypowiedziane tam słowa, ponieważ one mówią Ci wyraźnie dlaczego zniosłem to wszystko dla Ciebie: "PRAGNĘ . . ." (J 19,28). Tak, PRAGNĘ CIĘ - jak werset psalmu, którym się modliłem mówi o Mnie: "...na współczującego czekałem, ale go nie było, i na pocieszających, lecz ich nie znalazłem" (Ps 69,21)

I co Ci z tych informacji wyszło? Budda wyzbył się pragnień,
JEZUS JEST NIESKOŃCZONYM PRAGNIENIEM.


  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL