Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 kwi 2012, o 20:44 

Dołączył(a): 27 mar 2012, o 13:18
Posty: 73
Podziękowań: 10
Niestety nie znalazlam nic po polsku, filmiki sa po angielsku :

http://www.youtube.com/watch?v=H3vLZqPZxZE

http://www.youtube.com/watch?v=2fMUPZ4I ... ure=relmfu

_________________
"Nie wierzcie w nic, bez wzgledu na to, gdzie to przeczytacie lub kto to powie, nawet gdybym ja to powiedzial, jesli to nie zgadza sie z waszym rozumem i zdrowym rozsadkiem"
Budda


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 sie 2012, o 16:35 

Dołączył(a): 24 sie 2012, o 15:54
Posty: 40
Podziękowań: 0
Gdzie można zapisać się na joge, w jakies dobrej szkole na terenie małopolski?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 sie 2012, o 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Kata, "wujek Google" Ci podpowie. Albo luknij na forum typowo yogowo-tematyczne.

Wiele rzec nie mogę. Początkujący, co logiczne winni wybierać lekkie ćwiczenia, coby sobie mięśni nie ponaciagać czy nawet nie pozrywać. Nie można od razu zacząć ćwiczyć na maksa. Ja w tym momencie "bawię sie" ledwie 4 figurami - co i jak znalazłam w internecie, nie korzystam z formalnych kursów.
Poza tym jest to dla mnie uzuepłnienie rytuałów tybetańskich.
Nie przeciążam się, powolutku, co celu. Ale mogę stwierdzić, że efekty odczuwam, choć nie jestem w temacie długo. Moje ciało jest w lepszej kondycji, ruchy szybsze, zwawsze, no po prostu większa swoboda ruchów, większe rozluźnienie. Mięśnie szybciutko przestały boleć.

Jeśli wcześniej już to pisałam - wybaczcie. Moja pamięć z pewnych względów nie funkcjonuje jeszcze tak jak powinna.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 kwi 2013, o 18:49 

Dołączył(a): 7 sty 2013, o 12:35
Posty: 46
Podziękowań: 9
polecam hata joga na poczatek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 21:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 12:59
Posty: 20
Podziękowań: 0
Witam,

to moje początki na tym portalu ale temat jogi jest mi bardzo bliski. Na początek polecam filmiki Kino MacGregor. Dziewczyna jest z Kanady bodajże. CO prawda filmiki są po angielsku ale język jest przystępny i bardzo dużo pokazuje. Ona jest specjalistką w Ashtanga Yoga ale bardzo dużo tłumaczy z podstaw.

http://www.youtube.com/user/KinoYoga

Szukam natomiast informacji na temat Hot Yoga, czy ktoś z Was o tym coś słyszał???

Lisatrycz


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lut 2015, o 14:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 16:30
Posty: 51
Podziękowań: 5
maciek_ napisał(a):
polecam hata joga na poczatek

Książka Ramy Czaraki, przekład z pierwszych dekad XX. wieku. Dostępna w pdf na chomiku. Fajnie się czyta.

Ja sam zacząłem od pozycji Leslie Kaminoff Joga. Ilustrowany przewodnik anatomiczny. Idealna dla każdego, kto chce wiedzieć co się w nas zmienia praktykując. Pozwala na poznanie słabych i mocnych punktów układu mięśniowego i kostnego, co pozwala uniknąć kontuzji. Dość niekonwencjonalny podręcznik.

Druga pozycja to Joga dla żółtodziobów autorstwa trzech sympatycznych pań. Jest to książka, o której nie mogę nic powiedzieć, prócz tego, że jest jak pierwszy elementarz w podstawówce. Również polecam.

_________________
Stare chińskie przysłowie mówi: „Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie”.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 maja 2016, o 19:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 maja 2016, o 11:18
Posty: 20
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowań: 0
Uwielbiam jogę! Jest idealne, w szczególności dla mnie, czyli dla osoby, która chce się wyciszyć. Na początku umawiałam się na "lekcje" indywidualne, które pozwalały mi poznać podstawy. W Internecie jest dużo informacji, ale ja wolałam podjeść do tematu bardziej profesjonalnie żeby też nie zrobić sobie krzywdy. Naprawdę polecam jogę, nawet dla samego spróbowania.

_________________
Ismena


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL