[ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 wrz 2012, o 17:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1252
Jak wróżyć z Wahadła?
Na początek napiszę, że tutaj dużą rolę odgrywa cierpliwość! Jeżeli brak Ci jej, to cóż na pewno będzie Ci ciężko nauczyć się wróżyć...

Wahadełko używane jest już od wieków, jako narzędzie, które pomaga zdobyć różne, niedostępne informacje. Odpowiedzi na wszystkie pytania krążą wokół nas, jednak nie możemy ich dostrzec, dotknąć, usłyszeć ani posmakować za pomocą naszych ludzkich zmysłów - a raczej, zdecydowana większość nas tego nie potrafi. Wahadełko jest czymś w rodzaju anteny, która odbiera różne fale. W tym przypadku odbiera ono energię, która wysyłana jest zarówno przez naszą podświadomość jak również przez wszystko co nas otacza.

Czym jest wahadełko i jak je zrobić?
Wahadełko składa się z obciążnika oraz z czegoś na czym można go zawiesić. Zarówno obciążnik jak i coś do jego zawieszenia mogą być jakiekolwiek. Jako obciążnika możesz użyć obrączki, kryształu, kamienia, drewnianej kulki itp. i możesz je zawiesić na nitce, srebrnym czy metalowym łańcuszku, lince, żyłce, tasiemce itp. Sznureczek powinien mieć długość około 30 cm. Na początek zdecydowanie lepsze jest wahadełko zrobione własnoręcznie, dzięki niemu możemy sprawdzić czy w ogóle spodoba nam się wróżenie, czy wahadełko trafnie odpowiada na pytanie itp. a dopiero później jeżeli jesteśmy pewni, że chcemy z nim pracować możemy skusić się na kupno profesjonalnie wykonanego wahadełka.

Jak przygotować wahadełko do pracy i jak je trzymać?
Trzymaj wahadełko w ręce dominującej (dla większości osób jest to ręka prawa) za pomocą kciuka i palca wskazującego - łokieć powinien być skierowany w dół, ręka w nadgarstku zgięta. Wahadełko trzymaj kilka centymetrów (2-3cm) nad wewnętrzną stroną dłoni drugiej ręki na wysokości splotu słonecznego.

Ważna jest też długość sznureczka - dla każdego inna. Aby znaleźć najlepsze miejsce musisz się skupić i wolno wydłużać sznureczek wahadełka, aż wahadełko zacznie się mocno kręcić. W tym miejscu powinniśmy zawiązać supełek na nitce. Punkt ten będzie zawsze ten sam i będzie wyznaczać wysokość na której powinniśmy trzymać wahadełko.

Ustalenie ruchów wahadełka
Najpierw upewnij się, że dobrze odczytasz ruchy wahadełka. Za pomocą wahadełka kontaktujesz się ze swoją podświadomością (która wie wszystko, zna również odpowiedzi na wszystkie pytania) a zatem za pomocą wahadełka będziesz odbierać sygnały z niej płynące. Każda osoba, która posługuje się wahadełkiem powinna indywidualnie ustalić określone ruchy. I może to być ruch do przodu i tyłu - odpowiedź negatywna, ruch w lewo i prawo - odpowiedź pozytywna lub na odwrót, sami możemy według własnego upodobania to ustalić, tylko ważne, żeby raz przyjęte zasady były cały czas wykorzystywane, a nie zmieniane ciągle np. prawa, lewa - odpowiedź pozytywna, a za jakiś czas prawa, lewa - odpowiedź negatywna NIE! to jest błąd. Należy zawsze trzymać się ustaleń i nie zmieniać ich.

Kiedy już ustalimy zasady, wykonujemy wahadełkiem takie ruchy np. mówimy odpowiedź negatywna ruch do przodu i tyłu i w tym kierunku ruszamy wahadełko i tak samo z odpowiedzią pozytywną. Teraz trzymaj wahadełko w ręce dominującej (dla większości osób jest to ręka prawa), kilka centymetrów nad wewnętrzną stroną dłoni drugiej ręki i poproś, aby wahadełko pokazało odpowiedź pozytywną i teraz już bez ruszania czekamy aż wahadełko zacznie się poruszać w ustalonym przez nas wcześniej kierunku, następnie powtarzamy czynność i prosimy o pokazanie odpowiedzi negatywnej.

I teraz jeszcze jest odpowiedź neutralna lub dla innych odpowiedź "Nie wiem". Tutaj też można przyjąć ustawienie wahadełka, może być, że podczas odpowiedzi Nie wiem, wahadełko stoi w miejscu, nie wykonuje żadnych ruchów lub można przyjąć, że pod odpowiedzią nie wiem wahadełko kreśli kółka, tutaj dla każdego pozostawiony jest własny wybór, tylko ważne żeby raz przyjętych ustawień później nie zmieniać.

Te czynności należy powtarzać najlepiej przez kilka dni. Na początku wymuszamy pewne odpowiedzi - zazwyczaj my poprzez naszą podświadomość wpływamy na ruchy wahadła lub drganie ręki wywołuje takie a nie inne ruchy, dlatego podczas zadawania pytania należy pozbyć się wszystkich myśli, nie sugerować sobie odpowiedzi, najlepiej skupić się na czym innym.

Wyciszenie
Skup się i wycisz. Pozbądź się wszelkich zakłóceń dochodzących z zewnątrz. Zamknij okna, drzwi, wyłącz telewizor lub radio. Możesz włączyć jakąś muzykę relaksacyjną, jeśli pomoże ci ona w wyciszeniu myśli.

Ćwiczenia
Ważne są również ćwiczenia, tutaj mamy szerokie pole do popisu np. wieszamy wahadełko nad marchewką i pytamy "Czy ta marchewka jest zdrowa?" lub wieszamy nad zepsutym jabłkiem i pytamy "Czy to jabłko jest zepsute"? Zadajemy też pytania na które powinniśmy otrzymać odpowiedzi przeczące np. wieszamy wahadełko nad ładnym jabłkiem i pytamy "Czy to jabłko jest zepsute"? Dzięki takim ćwiczeniom przyszła praca będzie łatwiejsza a odpowiedzi na zadane pytania będą prawdziwe.
Należy zrobić jak najwięcej ćwiczeń tego typu, można też bawić się w "zgaduj, zgadula ..." w tym celu bierzemy np. trzy kubki i pod jednym z nich chowamy jakiś przedmiot - fajnie byłoby aby ktoś inny nam schował, bo wtedy my (podświadomość) nie wiemy gdzie jest ten przedmiot i naprawdę skupiamy się na szukaniu. Zaczynając od pierwszego kubka pytamy czy tutaj jest ten przedmiot - jeżeli odpowiedź nie idziemy dalej, jeżeli odpowiedź tak - można sprawdzić albo iść dalej i dopiero na końcu sprawdzić czy wahadełko pokazało prawdę.
Wahadełko naprawdę daje nam dużo możliwości, kiedy już się z nim "zaprzyjaźnimy", zauważymy, że na wszystkie pytania odpowiada dobrze, można przejść do bardziej trudniejszych zadań i pytań oraz skorzystać z różnych diagramów, które również pomogą w pracy z wahadłem.

Oczyszczenie wahadełka przed pracą.
Oczyść wahadełko z energii. Energia, która się w nim skupiła może mieć negatywny wpływ na wynik naszej pracy. Aby oczyścić wahadełko z energii należy umieścić je pod strumieniem zimnej wody albo uderzyć nim o drewniany przedmiot.

źródło Internet i własna wiedza.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 wrz 2012, o 14:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 12:44
Posty: 172
Podziękowań: 63
Wydaje mi się, że biżuteria też może wahadełko ściągać :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 cze 2013, o 18:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:05
Posty: 73
Podziękowań: 5
od dłuższego czasu wróżylam wahadlem bardzo rzadko mnie kłamało. Ostatnio postanowiłam je oczyścić. Od tamtej pory nie mogę sie z nim dogadać

_________________
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę i nawet skakać po nie.. Bo warto.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 18:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1252
W takim razie od nowa trzeba je "przekonać" do siebie, naładować swoją energią. Jeżeli wcześniej kierunek na tak/nie był ustalony, teraz nadal powinnaś się tego trzymać i na tej podstawie ćwiczyć, zadawać pytania, które już się wydarzyły.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 cze 2013, o 18:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:05
Posty: 73
Podziękowań: 5
a czy możliwe ze sie tak jakby przewróżylam?

_________________
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę i nawet skakać po nie.. Bo warto.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 18:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
ja mam w swoim posiadaniu wahadełko :)

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 18:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 22:31
Posty: 2340
Podziękowań: 1252
W sumie też możliwe, to może być informacja, że potrzebna jest przerwa. Wcześniej brałam pod uwagę tylko oczyszczenie, bo o tym pisałaś, ale bardzo prawdopodobna jest także ta druga opcja.

Cesarzowa napisał(a):
ja mam w swoim posiadaniu wahadełko :)

Zacznij go używać ;)


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 9 cze 2013, o 19:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 sty 2013, o 11:39
Posty: 74
Podziękowań: 27
Irisa napisał(a):
W sumie też możliwe, to może być informacja, że potrzebna jest przerwa. Wcześniej brałam pod uwagę tylko oczyszczenie, bo o tym pisałaś, ale bardzo prawdopodobna jest także ta druga opcja.

Cesarzowa napisał(a):
ja mam w swoim posiadaniu wahadełko :)

Zacznij go używać ;)


jakoś nie za bardzo dobrze mi się z nim pracuje.

_________________
Wróże z kart tarota, tylko rozkłady partnerskie.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 cze 2013, o 19:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:05
Posty: 73
Podziękowań: 5
może źle je dobrałas? To tak samo jak z innymi metodami do tego trzeba mieć sentyment jak np do swoich kart

_________________
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę i nawet skakać po nie.. Bo warto.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 cze 2013, o 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:05
Posty: 73
Podziękowań: 5
Bernadtka napisał(a):
biała nitka i kamień przez którego można przeciągnąć tę nitkę (np. turkus, agat mszysty, hematyt) czy to też wahadełko?

Tak tylko musisz je oczyścić i zaprogramować

_________________
"Nie warto rezygnować z marzeń , tylko dlatego że są one dalej niż na wyciągnięcie ręki.. Należy postawić sobie krzesło, skrzynie, drabinę i nawet skakać po nie.. Bo warto.


 Zobacz profil  
 


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL