Lokalizacja: WrotaRozwoju.pl » Ezoteryka » Horoskopy

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 8 lut 2015, o 20:42 
Znalazłem mądry komentarz wśród przelatujących próśb o wróżbę. Cieszę się, odpowiadam.

Heh, mi tam wszystko jedno co robicie, ale wiedzcie, że to nie jest duchowość. Duchowość to coś innego. To zradzanie ducha, czyli siebie.


Zagubiona napisał(a):
Może magia tego typu horoskopów polega na tym, że zazwyczaj zawierają one pozytywne banały. Rzadko zdarza się, żeby trafił się w nich zapisany jakiś negatyw.
Zatem, skoro zycie bywa ciężkie i daje po tyłku, to przeczytanie kilku pokrzepiających słów poprawia nastrój choc na chwile. Nawet jeśli sie nie wierzy, w to, co sie przeczytało.
Taka sztuczka Psyche, coby dać sobie chwile wytchnienia.


  
 
PostNapisane: 8 lut 2015, o 22:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013, o 07:29
Posty: 117
Podziękowań: 24
Duchowość to odkrywanie siebie. Obdzieranie się z kłamstw o sobie. Bo tylko czysta prawda prowadzi do szczęścia. Kłamstwo zawsze pozostawia ból.

_________________
Emkafe


"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności."
F. Schiller


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2015, o 22:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 16:30
Posty: 51
Podziękowań: 5
Emkafe napisał(a):
Kłamstwo zawsze pozostawia ból.


"Strach to ciemna strona Mocy. Strach wiedzie do gniewu, gniew do nienawiści, nienawiść prowadzi do cierpienia. Czuję w tobie wielki strach…" Tak mi się skojarzyło :)

_________________
Stare chińskie przysłowie mówi: „Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie”.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 lut 2015, o 22:38 
Tak, zgadzam się Emkafe.


  
 
PostNapisane: 9 lut 2015, o 09:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013, o 07:29
Posty: 117
Podziękowań: 24
Widzicie chłopaki, tak jest. Strach jest ciemną stroną mocy (nie, nie jestem Yodą), jest na samym dole, najniżej. Niema gorszego uczucia. Bo to strach jest zawsze kolebką dla nienawiści, pychy, chciwości, okrucieństwa. Dlatego na przeciwległym krańcu jest miłość. Miłość do świata, do siebie, do ludzi. Bezgraniczna, bezinteresowna miłość.

_________________
Emkafe


"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności."
F. Schiller


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2015, o 11:19 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
We wróżbach wcale nie chodzi o duchowość, wróżby na pewno nią nie są - z tym się zgadzam. Ale po co tłumaczyć o co we wróżbach chodzi, bo czy dla każdego chodzi o to samo?

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2015, o 15:02 

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 15:44
Posty: 20
Podziękowań: 1
Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście, bardziej szukam inspiracji, natchnienia, oderwania się od codzienności, niż kierowania swoim życiem wg horoskopu. Lubię sprawdzać szczególnie wieczorem, żeby właśnie nie sugerować samej sobie co ma się wydarzyć. ;)
Ja szukałam i znalazłam horoskop z kart Tarota, dzięki czemu mam możliwość także nauki tych kart (dopiero zaczynam swoją przygodę z Tarotem).


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lut 2015, o 16:47 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1634
Podziękowań: 599
mrowa, w takim razie zachęcam do obejrzenia działu Tarot :)

_________________
http://www.nemeste.wordpress.com
http://www.duchowoscosobista.wordpress.com


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lut 2015, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
mrowa napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście, bardziej szukam inspiracji, natchnienia, oderwania się od codzienności, niż kierowania swoim życiem wg horoskopu. Lubię sprawdzać szczególnie wieczorem, żeby właśnie nie sugerować samej sobie co ma się wydarzyć. ;)
Ja szukałam i znalazłam horoskop z kart Tarota, dzięki czemu mam możliwość także nauki tych kart (dopiero zaczynam swoją przygodę z Tarotem).


Horoskop z Kart Tarota?! =))

Horoskop może być natalny (urodzeniowy), może być elekcyjny albo nawet horalny itp.
Ale horoskop z kart Tarota to przesada lub pomyłka.
Aby postawić prawdziwy horoskop należy mieć datę, godzinę i miejsce. Wówczas wyznacza się kosmogram czyli ułożenie planet dla danego momentu. Następnie na podstawie planet, domów, osi i relacji między planetami tworzy się interpretacje znaczenia tych wszystkich czynników, którą zwie się horoskopem. I zatem w horoskopie urodzeniowym zaglądamy do duszy i charakteru danego człowieka, w horalnej w niebie znajdujemy odpowiedź na pytanie, w solariuszu aspekty na nowy rok, ale dla konkretnej osoby na podstawie konkretnych danych.
Kosmogram to mapa potencjałów, a horoskop to ich opis!
Jak sama zauważyłaś nie ma tu miejsca na Tarot, ani nawet na jakiekolwiek wróżby.
Astrologia to nauka akademicka. Wyklęta ,ale zawsze. O:-)
Nie mam nic do Tarota czy wróżenia. Ba, w tarocie niektóre karty odpowiadają znakom zodiaku.
Jednak to nie to samo, co horoskop.
Jeśli chcesz podaj mi proszę swoją datę, godzinę i miejsce urodzenia, a zrobię dla Ciebie horoskop urodzeniowy. To bardzo inspirujące! ;)

I na koniec, bezsensem jest robienie czegokolwiek dla znaku zodiaku, bo wówczas bierze się pod uwagę TYLKO pozycje Słońca i to nie dokładną!


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lut 2015, o 19:16 

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 15:44
Posty: 20
Podziękowań: 1
Rzeczywiście, muszę uciekać na temat o Tarocie :)
SeksownaSkorpionica napisałam pw.
Dzięki za wszystkie informacje.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL