Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 mar 2014, o 10:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2014, o 19:35
Posty: 55
Podziękowań: 15
Wczoraj obejrzałam włoski film "Malena" z Monicą Bellucci w roli tytułowej kobiety.

Dramat ludzi fizycznie pięknych od jakiegoś czasu zaprząta mi głowę - to jak są postrzegani niezależnie od swoich poczynań. Anna Borysowna w "Na Górnej Masłowce" mówiła: Co może mieć do powiedzenia piękna kobieta? Co tak naprawdę może osiągnąć w sztuce?, wypowiadając się jednocześnie o urodziwej i szalenie inteligentnej żonie przyjaciela, malarza Matwieja.

Malena była mężatką, ale jej ukochanego faszyści wcielili do wojska. Gdy przyszła wieść o jego śmierci, wciąż była mu wierna, nosiła żałobę po nim, szczerze opłakiwała, mimo że miało na nią chętkę całe miasto. Nie mogła znaleźć pracy, bo któż zatrudni taką kobietę, by mieć na głowie własną żonę? Choćby najcnotliwiej prowadząca się Malena wciąż była dla otoczenia (zwłaszcza miejscowych kobiet) dziewczyną, której miejsce miało być w burdelu. Odwrócił się od niej rodzony ojciec, któremu anonimowy "przyjaciel" przysłał liścik o tym, że jego córka się puszcza.
Wystarczająco długo powtarzane kłamstwo w końcu staje się prawdą. Malena ulega presji społecznej i staje się tym, kim ją piszą, za co cnotliwe mieszkanki Castelcuto mszczą się jeszcze bardziej, wyciągając ją w dniu wyzwolenia na ulicę, tłukąc i obcinając włosy na oczach całego miasta oraz wkraczających na ten teren Amerykanów, a następnie gnając ze swojej miejscowości.
Ludzkość daje Malenie spokój dopiero, gdy na jej urodzie swoje piętno odciskają czas i ciężkie doświadczenia.



Ludzie ładni, zwłaszcza kobiety, nie mają w życiu łatwiej. Ciągną się za nimi stereotypy, a społeczeństwo oczekuje od nich więcej niż od kogokolwiek innego, za nic jednocześnie mając jakiekolwiek ich osiągnięcia, bo wszystko co dostają od życia, przecież dostali za piękne lico.

Niektóre dary są przekleństwem.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, o 16:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 cze 2012, o 16:16
Posty: 1131
Podziękowań: 365
helena napisał(a):
Wiele filmów wywarło na mnie wrażenie. Ale "Zielona Mila", to film który obejrzałam w jakimś okresie mojego życia i przemówił do mnie pewnymi słowami. Pamiętam go bardzo dobrze i pamiętam emocje, które wtedy odczuwałam. Był to okres początku choroby kogoś mi bardzo bliskiego i wiara w cuda była dla mnie wtedy bardzo ważna.
A przesłanie filmu było zupełnie inne. Zielona mila to długi korytarz, którym doprowadza się skazańców do celi śmierci. Jednym ze skazańców jest duży murzyn o gołębim sercu z darem uzdrawiania..

Uwielbiam ten film i za każdym razem jak go widzę w tv to zawsze zostawiam. Z milion razy go oglądałam i za każdym razem robi na mnie ogromne wrażenie, a Michael Clarke Duncan zabił mnie swoja rolą ( w sensie taki chłop ogromny tak świetnie zagrał w sumie tak delikatną rolę);]

Obrazek

Obrazek


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2014, o 17:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2014, o 19:24
Posty: 31
Podziękowań: 14
Ja polecam stary film z 1946 roku...po obejrzeniu go miałam tyle myśli...ten film powinien zobaczyć każdy ...daje tak wiele do myślenia, czasem nie zdajemy sobie sprawę z naszego życia...gorąco polecam:)

http://www.kinomaniak.pl/serial/3174/to ... /zwiastun/


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 mar 2014, o 20:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2014, o 21:54
Posty: 30
Podziękowań: 1
''Sanitarium'', polska nazwa ''Dom Obłąkanych Dusz'', to dopiero daje do rozmyśleń. Przynajmniej mi, bo interesuję się psychologią.

Cały film z lektorem:


Ostatnio edytowano 31 mar 2014, o 00:33 przez Sen, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2014, o 23:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2014, o 19:35
Posty: 55
Podziękowań: 15


Przepiękny film o twórczości, a właściwie życiu - bo sztuka stała się jej życiem - pewnej cudownej tancerki, performerki, artystki i terapeutki. Polecam do obejrzenia w całości.

Wspaniały obraz o pasji i misji w życiu.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 wrz 2016, o 11:52 

Dołączył(a): 25 wrz 2016, o 11:45
Posty: 2
Podziękowań: 0
film który mocno wami wstrząśnie
https://www.youtube.com/watch?v=qBtIOeRAcgw

_________________
http://twojsukces.gr8.com/ darmowe porady z samorozwoju osobistego
http://samorozwoj.webd.pl/ blog wieloletniego praktyka


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 wrz 2016, o 15:29 

Dołączył(a): 5 gru 2015, o 05:31
Posty: 217
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękowań: 6
hej
Oglądałem filmow duzo
Forest gump jest tytułemdla mnie obowiązkowy


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL