Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lut 2014, o 03:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 12:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Dlaczego na tych stronach są same fakty? Dlaczego na tych stronach podaje się konkretne liczby/procesy biochemiczne/? Dlaczego nie chcecie sprawdzić tych faktów?
Link:http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=2556.0

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (72)
« : 2008-03-14, 00:15:39 »

LEKARZ OPTYMALNY ODPOWIADA NA LISTY (72)

Bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie.
Choruję na chorobę Burgera już od 23 lat ( mam 49), z różnym nasileniem w różnym czasie. Zaatakowane mam ręce i nogi.
Miałem otwartą ranę na palcu u ręki – zagoiła się, na drugim palcu też się zagoiła. Potem choroba poszła na nogi. Na kolejnych palcach rany zagoiły się. Oczywiście jestem cały czas pod opieką lekarzy angiologów z Kliniki z Wrocławia.
W chwili obecnej mam dużą ranę na dużym palcu u nogi (po amputacji w VI. 2001r.). Przez cały czas jest wyciek ropy i ogromne bóle, które nie pozwalają na normalne funkcjonowanie.
Biorę silne leki przeciwbólowe ( 10-15 na dobę). Miałem również zrobioną sympatoktomię. Mimo to boli tak jak bolało i nie goi się.
W maju 2001r. Przeszedłem na żywienie optymalne.
W czerwcu byłem 2 tygodnie w ośrodku żywienia optymalnego gdzie miałem przez 10 dni prądy selektywne. Mimo tego bóle mam nadal silne i dalej jest wyciek ropny, a przecież we wszystkich książkach i czasopismach dla optymalnych napisane jest, że już w ciągu turnusu powinny się zmniejszyć bóle.
Proszę odpowiedzieć, czy mam jakieś szanse i czy mogę mieć nadzieję na życie bez bólu.
Z góry dziękuję
Zbigniew Świdwa
Zgorzelec

Szanowny Panie,

Choroba Burgera z punktu widzenia lekarzy angiologów jest nieuleczalna.
Niestety współczesna medycyna nie chce zauważyć szansy, jaką stwarza pacjentom żywienie optymalne. Przy dobrze zbilansowanym żywieniu i prawidłowo stosowanych prądach selektywnych ta choroba mija i wielu ludzi uniknęło kalectwa. W Pana przypadku nie mamy pewności, że dobrze prowadzi Pan żywienie, ponieważ nie podał Pan ile białka, tłuszczu i węglowodanów zjada Pan na dobę.
W chorobach naczyniowych prawidłowa proporcja ma bardzo duże znaczenie. Istotna jest również jakość tego, co Pan zjada. Konieczne jest spożywanie dużej
ilości żółtek (6-8), wskazana jest 30% śmietana i podroby (wątróbka, nerki, flaki itp.), w żywieniu nie może zabraknąć również węglowodanów
(bardzo niekorzystne są niedobory).
Dobrze jest stosować produkty bogate w kolagen, aby poprawić strukturę ścian naczyń.
Choroba Burgera jest zespołem antymiażdżycowym związanym z wadliwą budową naczyń. Doprowadza do tego zły sposób odżywiania.
Leczenie rozpocząć należy przede wszystkim od żywienia, ale bardzo ważne są prądy selektywne PS na kończyny dolne, które mogą zwiększyć przepływ krwi w kończynach nawet o 500%.
Stosowana sympatektomią, jest bardzo okaleczającym zabiegiem, na nieszczęście dla chorych mało skutecznym.
W pierwszych dniach stosowania prądów selektywnych mogą się nasilać bóle w niedokrwionych kończynach i jest to objaw pożądany, chociaż wymaga to czasami zwiększenia dawek środków przeciwbólowych. Proszę zwrócić uwagę jak boli zdrętwiała kończyna, kiedy pojawia się w niej krążenie po przejściowym niedokrwieniu.
Pana dolegliwości powinny być łagodniejsze oczywiście nie należy spodziewać się cudu i nagłego ozdrowienia w tydzień, procesy regeneracji muszą potrwać.
Mieliśmy wielu pacjentów z chorobą Burgera oraz zaburzeniami krążenia w
kończynach dolnych o innym charakterze, u wszystkich po 2-tygodniach obserwowaliśmy znaczną poprawę.
Czasami wracali po kilku miesiącach na kolejną serię prądów selektywnych, które można powtarzać, jeżeli istnieje potrzeba, po minimalnej 3 miesięcznej przerwie. Nie ma żadnej alternatywy dla Pana poza żywieniem optymalnym, należy powtórzyć prądy selektywne i skorygować żywienie, gdyż podejrzewam, że jednak robi Pan błędy. Szansa na pełne zdrowie istnieje tylko przy prawidłowym żywieniu.

Dr n. med. Mariusz Głowacki
konsultant i opiekun medyczny


Czy jesteście na tyle naiwni by myśleć, że wiedza przychodzi bez powodu>?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2014, o 16:19 

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:49
Posty: 36
Podziękowań: 11
Jedynym przewodnim faktem jest to, że żaden lekarz nie wyleczył jeszcze nikogo.
A jeżeli lekarz chce leczyć pacjenta wątróbką i wszelkimi innymi temu podobnymi wyrobami, to szanowny doktorze, zastanów się o czym ty w ogóle pleciesz.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2014, o 16:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 12:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Proponuję najpierw zapoznać się z Dietą optymalną, z 2 milionami wyleczonych z chorób nieuleczalnych.
"Z tego co się je powstają wszystkie choroby ludzkie"
Nie żeby coś, tylko chodzi o to żeby nie wydawać sądów za wcześnie o czymś o czym się nie wie.

Bo co jest przyczyną choroby? proces biochemiczny. Każdy proces biochemiczny wywołany jest tym co się wsadza do organizmu. Dieta Optymalna jest leczeniem przyczynowym, ponieważ potrafi zamienić zły proces biochemiczny na dobry.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2014, o 17:31 

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:49
Posty: 36
Podziękowań: 11
Lokator napisał(a):
Proponuję najpierw zapoznać się z Dietą optymalną, z 2 milionami wyleczonych z chorób nieuleczalnych.
"Z tego co się je powstają wszystkie choroby ludzkie"
Nie żeby coś, tylko chodzi o to żeby nie wydawać sądów za wcześnie o czymś o czym się nie wie.

Bo co jest przyczyną choroby? proces biochemiczny. Każdy proces biochemiczny wywołany jest tym co się wsadza do organizmu. Dieta Optymalna jest leczeniem przyczynowym, ponieważ potrafi zamienić zły proces biochemiczny na dobry.


Przyjacielu, nie ma chorób nieuleczalnych, są tylko ludzie,którzy nie chcą się uleczyć, więc nie posądzaj mnie tu o to, że kogoś osądzam,bo sam nie jesteś świadomy na przykład jakie szkody w organizmie robi zjedzone mięso.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2014, o 17:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 12:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Owszem jestem świadomy. Mięso nie może wyrządzić żadnych szkód, zgodnie z biochemią organizmu ludzkiego. Jedyne szkody jakie powoduje zjadanie mięsa wynika z zjadania różnych dodatków do mięsa i różnych E wynalazków.

Wiem że nie ma chorób nieuleczalnych, napisałem tak, mimo że powinienem napisać pseudonieuleczalnych.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2014, o 17:59 

Dołączył(a): 9 lut 2014, o 17:49
Posty: 36
Podziękowań: 11
Lokator napisał(a):
Owszem jestem świadomy. Mięso nie może wyrządzić żadnych szkód, zgodnie z biochemią organizmu ludzkiego. Jedyne szkody jakie powoduje zjadanie mięsa wynika z zjadania różnych dodatków do mięsa i różnych E wynalazków.

Wiem że nie ma chorób nieuleczalnych, napisałem tak, mimo że powinienem napisać pseudonieuleczalnych.



Zastanów się tylko, jaki człowiek jest z natury mięsożerny, z natury, anie z przyzwyczajenia, które ma wciskane od pokoleń. Człowiek nawet nie ma uzębienia potrzebnego do rozdzielania mięsa, a jego system trawienny nie jest przygotowany do trawienia takiego pokarmu. Mięso blokuje komórki w ludzkim organizmie i to ono w największym stopniu są później powodem do wielu schorzeń.

To człowiek jest największym mordercą natury, to człowiek w swojej nieświadomości potrafi zabić tylko po to, aby zaspokoić egoistyczne pragnienia i do tego twierdzi on, że tak musi być.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2014, o 20:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2014, o 12:08
Posty: 223
Podziękowań: 12
Człowiek jest przystosowany do jedzenia mięsa. Tak samo jak do jedzenia pewnej ilości warzyw. To co opisałeś wyżej opiera się na wierze, a nie na wiedzy ścisłej.
Nie chce mi się już na tym forum opisywać pewnych zależności.

Ps. Nie wiem dlaczego ludzie uważają że jak zabiją zwierze to źle, a rośliny można zabijać.
Rośliny to też organizmy. Skoro tak, to człowiek nic nie powinien jeść??
Dajcie spokój już z tymi zabobonami. Trzeba być owszem, uduchowionym, ale i praktycznym.

jak-jest-tym-miesem-t2077.html

 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL