Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 30 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 paź 2012, o 18:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Miłość od pierwszego wejrzenia... Czasem słyszy się, że ktoś zakochał się od pierwszego wejrzenia, kiedy pyta się taką osobę, to czasami nie potrafi opisać tego uczucia, które mu wtedy towarzyszyło, najczęściej słyszy się, że po prostu czuł, że, to ta osoba... A wy jakie macie zdanie na ten temat? Może komuś z was przytrafiła się taka miłość? Zapraszam do dyskusji :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 paź 2012, o 18:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Ja nigdy czegoś podobnego nie przeżyłam i raczej nie wierzę w nagły grom z nieba. Zauroczenie, zainteresowanie, ale od razu miłośc - za głeboki uczucie na pojawienie sie od tak. Może namietność, fascynacja, a potem zetkniecie z rzeczywistocia i bańka mydlana sie peka. Choć z drugiej strony moze to jeno ja nie potrafię tak sie "wstrzelić", mysle, ze na szczere, głebsze uczucie potrzeba jednak czasu.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 paź 2012, o 19:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Ja osobiście uważam, że ta miłość może i istnieje, ale tutaj podciągnęłabym jeszcze pod to związki karmiczne, pamięć poprzednich wcieleń. Jeżeli opierać się na tym, to jest duże prawdopodobieństwo, że przyciągają nas do siebie osoby, z którymi byliśmy blisko w poprzednim życiu, tworzyliśmy związki lub mamy jakąś karmę z nimi do przepracowania itp. I właśnie w tym wcieleniu może być nam dane spotkać taką osobę i będzie nas silnie do niej ciągnąć i może to również dotyczyć miłości. Dwie osoby z poprzedniego życia się spotykają w tym i od razu zakochują się w sobie, czują, że to ten jedyny/jedyna i określają, to po prostu jako miłość od pierwszego wejrzenia.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 paź 2012, o 09:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2012, o 09:03
Posty: 8
Podziękowań: 1
Cytuj:
Ja osobiście uważam, że ta miłość może i istnieje, ale tutaj podciągnęłabym jeszcze pod to związki karmiczne, pamięć poprzednich wcieleń. Jeżeli opierać się na tym, to jest duże prawdopodobieństwo, że przyciągają nas do siebie osoby, z którymi byliśmy blisko w poprzednim życiu, tworzyliśmy związki lub mamy jakąś karmę z nimi do przepracowania itp


Zgadzam się, podobno nic nie dzieje się przypadkiem. Być może z takiego związku ma wypłynąć dla nas jakaś nauka, lub mamy coś w życiu zrozumieć. Jeśli chodzi o mnie, nie zdarzyło mi się coś takiego, jak kocham to do końca, nie ma, że to, że tamto. Jeśli się Coś kocha ponosi się za to odpowiedzialność, nawet najwyższą.

_________________
Powiedz jej, żeby znalazła mnie tam gdzie banshee śpiewa
potem niech poleci do mnie na skrzydłach Anioła
wtedy byłaby prawdziwą miłością moją...
Powiedz jej, żeby utkała to na kości jednorożca
i zafarbowała na czerwono krwią starego kamienia


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 paź 2012, o 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Przypadków nie ma, wszystko dzieje się po coś... Mi też nie zdarzyła się "jeszcze" miłość od pierwszego wejrzenia, ale życie przede mną ;) W sumie, to jestem ciekawa tego uczucia, jak to jest i czy, to w ogóle możliwe żeby jedno spojrzenie wystarczyło do zakochania i stworzenia związku np. na całe życie... piękne, romantyczne, ale czy prawdziwe?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 11:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
według mnie miłość dopada nas strzałą amora trafiona :) i nic nie jest dla niej ważne ani to, ze jesteśmy aktualnie w związku ani tez to, ze nie jesteśmy na nią gotowi.
Mnie coś takiego dopadło i najpierw byłam w szoku. Jak to mnie? stara mężatkę ? i to szczęśliwa na dodatek ... a jednak .... serce nie słucha rozumu. Może to faktycznie karma, a może miłość z poprzedniego wcielenia kto to wie .... Jeszcze istnieje możliwość, że tylko mnie tak wzięło ...

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 11:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
Czasem uczucie wydaje się strasznie silne - faktyczny grom, który wywraca życie do góry nogami, do tego jest trudno, co je jeszcze bardziej podsyca. A potem...tak mocno jak uderzyło, tak samo mocno znika. I zostaje ból. A ci których, kochaliśmy latami i spokojnie, z którymi może już nie było namiętności pozostają w sercu, wracają (choć już czasem ich straciliśmy). Uważaj mgiełko.
Ja jednak wierzę w miłość spokojną, rodzącą się z czasem i powoli. Oczywiście zauroczenie też jest do tej miłości potrzebna, ale prawdziwa przychodzi, gdy ono mija.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 11:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2012, o 20:34
Posty: 155
Podziękowań: 85
Mnie w zasadzie nie spotkało nic "od pierwszego wejrzenia"...
Wszystkie uczucia rosły wraz ze znajomością.
"Odkrywałam" swoich partnerów na nowo...
Raz jeden zdarzyło mi się coś, co określamy mianem " motylków w brzuszku"...
A potem okazało się, że to nie to...
Wychodzę z założenia, że coś co się pali zbyt mocno i szybko oraz intensywnie- równie szybko się wypali... Na to, co wartościowe trzeba poczekać- wtedy dłużej sie tym cieszymy, ma to dla nas większą wartość.
Może i racja z tą karmą i poprzednimi wcieleniami- że ludzie po ponownym spotkaniu w kolejnym życiu przyciągają się jak magnesy...
Nie wiem, w jaki sposób przyjdzie do mnie miłość i jaki będzie miała przebieg.
Ważne jest, żeby przyszła- a czy będzie od pierwszego wejrzenia ( tu też skłaniam się do stwierdzenia, że od pierwszego wejrzenia może być zauroczenie i fascynacja oraz namiętność i pociąg) i przerodzi się później w trwałe i silne uczucie, czy też będzie "odkrywaniem na nowo" osoby już mi znanej z mojego otoczenia-- to nie ma znanczenia :)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 gru 2012, o 12:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 gru 2012, o 18:30
Posty: 101
Podziękowań: 34
To zauroczenie na początku ma tę zaletę, że często trafie dwie strony i się po prostu idzie za ciosem...a potem na spokojnie odkrywa;)
Druga opcja niestety czasem rodzi tylko uczucie u jednej strony. Jednak nie ma reguł. Zgadzam się ze wszystkim, co napisałaś.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2012, o 18:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
Tylko że mnie dopadło w styczniu a tu mamy grudzień więc jakoś nie puszcza :))). Wręcz przeciwnie nasila się :)) a znamy się juz 4 lata wiec ...

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL