Lokalizacja: WrotaRozwoju.pl » Ezoteryka » Horoskopy

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 lip 2012, o 08:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 300
Podziękowań: 125
Witam

Czy waszym zdaniem warto wierzyć w horoskopy? Czy faktycznie astrologia pozwala nakreślić przyszłość pod wybrany znak zodiaku? Jak wiadomo, horoskopy cieszą się bardzo dużą popularnością - dlaczego tak się dzieje?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2012, o 16:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 10:18
Posty: 179
Lokalizacja: centrum Polski
Podziękowań: 30
Według mnie horoskop ogólny zbytnio nie nakreśla przyszłości dopiero rozkład dla konkretnej osoby z jej datą urodzenia daje więcej informacji na temat tego co może wydarzyć się w przyszłości.Bo co by było gdyby wszystkim ludziom spod tego samego znaku działo się tak samo.Dni ogromnej ilości osób np spod znaku LWA wyglądałyby identycznie.No niestety tak nie jest.
Horoskop może spełnić się tylko częściowo albo w ogóle
A dlaczego cieszą się tak wielką popularnością?
Bo ludzie chcieliby np poczytać coś co podniosłoby ich na duchu,mam na myśli te pozytywne horoskopy.Albo są ciekawi co przyniesie jutro i żyją nadzieją,że wróżba się spełni lub nie w przypadku negatywnej prognozy.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 lip 2012, o 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
Co do popularności to wydaje mi się, ze jest to kwestią tego, że człek potrzebuje wiary w cokolwiek. Porad, podpowiedzi (najlepiej gotowych odpowiedzi), horoskopy teoretycznie to dają.
Jak w podobnym temacie pisałam bodajże, horoskopy gazetowe (głównie brukowcowe) prędzej czy później spełnić się muszą, są tak neutralnie konstruowane, że właściwie niezależnie od znaku cos dla siebie sie w nich znajdzie ;)
Te bardziej konkretne, tworzone przez ludzi zajmujących się astrologią, ale tak na poważnie, majacych doswiadczenie, moim zdaniem niekiedy się spełniają. Nie zawsze i nie w całości, ale coś w tym jest. Jasne, każdy jest indywidualnością, ale ludzie spod tego samego znaku zodiaku maja pewne cechy wspólne, oddziałuja na nie podobne, hmm, siły. Horoskopy zawsze są uogólniane, także ziarno prawdy może w nich tkwić. Może akurat nie każdej jednej np. rybie spełni sie co zapisane, ale wielu tak.

W każdym bądź razie dystans. Ja jednak traktuję horoskopy wyłącznie jako temat rozrywkowy ;)

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL