Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 maja 2018, o 19:32 

Dołączył(a): 15 maja 2018, o 19:20
Posty: 1
Podziękowań: 0
Jak myślicie? Mam wrażenie, że to taki biologiczny program, którego nie da się przezwyciężyć, a niby do tego zmierza rozwój duchowy, bo przecież chodzi o spokój ducha, a nie uniesienia i huśtawki czy uzależnienie od 2 osoby. Czasem seks uniemożliwia miłość (a może zawsze?) i co wtedy zrobić?


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 maja 2018, o 13:24 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2012, o 18:30
Posty: 1714
Podziękowań: 605
Myślę, że Twój wzorzec miłości uniemożliwia Ci wejście w stan szczęścia, ponieważ to nie od stanu zakochania / miłości od i do drugiej osoby zależy szczęście, tylko od Ciebie. Szczęście idzie ze środka, kiedy zwrócimy się do wewnątrz - do własnego ja, to te stan się pojawia.
Miłość do drugiej osoby nie jest miłością, o której mówimy w obszarze duchowości, jeśli osiągasz miłość uniwersalną, granice pomiędzy miłością do kogoś rozmywają się, wszystko staje się inne i ta miłość zaczyn a emanować także na większą ilość osób, ale nie jest to podszyte żadną seksualnością, wręcz przeciwnie.
Żadne huśtawki emocjonalne nie wchodzą wtedy w grę, ponieważ jest to niemożliwe w stanie połączenia z niższą i wyższą jaźnią.
Seks także staje się czasami zbędny i to Ty decydujesz czy chcesz go czy jest on Ci w ogóle do czegokolwiek potrzebny, ale jeśli druga osoba nastawiona jest tylko na doznania seksualne, to owszem - uniemożliwia to miłość, ale tylko tą zewnętrzną, którą czuje się do drugiej osoby. Bo miłości uniwersalnej nie można zahamować, ani jej uniemożliwić, ona po prostu jest. Powiedziałabym, że to taki stan BYCIA, jestestwa, który zarazem jest miłością, czystą akceptacją itd....


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL