Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 cze 2016, o 12:43 

Podziękowań: 0
Witam. Jestem ateistą, niegdyś wierzyłem w te rzeczy, próbowałem coś robić, lecz nic tak naprawdę nie czułem. Cały ten czas to była strata czasu. Czym są dla was czakry? Czemu wierzycie w coś takiego? Czy nie jest głupotą wierzyć w coś, co nie istnieje? Czy nie lepiej zająć się życiem, znalezieniem sobie jakiejś pasji, założenie firmy, robienie pieniędzy w uczciwy sposób?

PostNapisane: 13 cze 2016, o 13:29 

Podziękowań: 1
Ateista napisał(a):
Witam. Jestem ateistą, niegdyś wierzyłem w te rzeczy, próbowałem coś robić, lecz nic tak naprawdę nie czułem. Cały ten czas to była strata czasu. Czym są dla was czakry? Czemu wierzycie w coś takiego?

Po pierwsze w czakry się nie wierzy. Jeżeli nie odpowiada Tobie pojęcie czakra, możesz przecież przyjąć za punkt odniesienie gruczoły, takie jak np: szyszynka dla czakry Trzeciego Oka oraz prostata dla czakry Podstawy.

Ateista napisał(a):
Czy nie jest głupotą wierzyć w coś, co nie istnieje?

Hmm... A jednak, są ludzie, którzy wierzą w coś takiego jak autorytet oraz pieniądze, czego akuraty Ty jesteś doskonałym przykładem.

Ateista napisał(a):
Czy nie lepiej zająć się życiem, znalezieniem sobie jakiejś pasji, założenie firmy, robienie pieniędzy w uczciwy sposób?

A co stoi na przeszkodzie, że ktoś dzieli swoje życie zawodowe z pasją, którą jest ezoteryka? A cel życiowy polegający tylko i wyłącznie na robieniu pieniędzy, to moim zdaniem droga krótka, płytka i szeroka.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2016, o 13:52 
Administrator

Podziękowań: 605
Nie jesteś ateistą, bo wierzysz, że nic z tego nie istnieje :) W Twoich wypowiedziach czuję nutkę wątpliwości, jakby ktoś miał Ci potwierdzić, że faktycznie czakry itd. nie istnieją...
A na ostatnie Twoje pytanie całkiem szczerze odpowiem TAK.

Tytuł:
PostNapisane: 13 cze 2016, o 15:39 

Podziękowań: 0
Dziękuję za odpowiedzi. Szanuję podjęcie przez was próby podjęcia tej rozmowy.
Pozwolę więc odnieść się.

[Ariel] Rozumiem, że w czakry się nie wierzy, więc jak to z nimi jest, czy można je zmierzyć? Nie słyszałem, by jakakolwiek nauka opisywała te dziwne gruczoły, których nie można dotknąć, ani zobaczyć. A skoro nie ma dowodów ich istnienia, to czy na pewno można tu mówić o jakiejkolwiek wiedzy, stwierdzeniu faktycznie, że istnieją? Jestem ateistą, nie ma we mnie wiary, dla mnie albo coś istnieje, albo jest wymysłem wyobraźni. Jedne można zbadać, w drugie można jedynie wierzyć.

Autorytet jest uznaniem, jest formą zaufania, że dany człowiek ma coś do powiedzenia w tematach, które go dotyczą. Pieniądze też nie potrzebują wiary, one po prostu są, można ich dotknąć, wymienić na dobra, bądź odwrotnie. Nie widzę związku.

A czym jest ezoteryka? Spotkałem wielu ezoteryków. Początki znajomości były dość ciekawe. Wszystkie kończyły się bardzo szybko i okazywało się, że nie ważne jak by ta ezoteryka była ważna, trudy życia okazywały się o wiele ważniejsze!

[Ewelina]

Z całym szacunkiem, nie interesuje mnie twoje zdanie w tym temacie. Przyszedłem tu po to, by wyrazić swoje zdanie i zaprosić was do konfrontacji z wami samymi. Jako ateista dopuszczam możliwość poszerzenia swojego światopoglądu, zmiany zdania itp. o ile ktoś z waszego grona zdoła udowodnić mi, że się mylę w tej czy innej rzeczy. Oczywiście potrzeba do tego coś więcej niż dowód wiary! Jednakże nie biorę pod uwagę tego, że znajdzie się tu ktoś, kto swoimi argumentami i powtarzalnymi dowodami będzie w stanie mnie zachwycić, tak więc raczej nie będzie to konfrontacja z samym sobą. Czy ktoś ma coś jeszcze do dodania w tym względzie?

Tytuł: Re:
PostNapisane: 13 cze 2016, o 16:55 

@Ateista
Jeżeli przyszedłeś tu trollować, to się pomyliłeś. Nikt nie będzie Ciebie uświadamiał, ani też przekonywał. A kryterium, czy jest coś widzialne i mierzalne, to żadne kryterium. W czasach Średniowiecza ludzie nie posiadali narzędzi służących do odbioru fal radiowych. Patrząc z ich perspektywy, nie były one widzialne ani mierzalne, więc dla nich nie istniały. Weź pod uwagę to, jaki my ludzie, mamy wąski przedział postrzegania jeśli chodzi o obraz oraz dźwięki. Jesteśmy istotami 3d. A co z mikrobami? Ludzie z dawnych epok ich nie postrzegali z tytłu tego, iż nie posiadali do tego odpowiednich narzędzi. A słyszałeś o makrobach?

Ezoteryka jest narzędziem. Jeżeli Ty spotkałeś ludzi, którzy wykorzystywali je w niewłaściwy sposób, trudno. Widocznie trafił głupiec na oszusta.

Szkoda mi na takich ludzi, jak Ty, czasu.

P.S.
A jeśli chodzi o czakry i gruczoły, to gruczoły są ich odpowiednikami. Poczytaj trochę zanim coś napiszesz.

Tytuł:
PostNapisane: 20 cze 2016, o 11:39 

Podziękowań: 5
Ty raczej jesteś agnostykiem, a nie ateistą. Gdybyś był ateistą, to nie zawracałbyś sobie głowy takimi "głupotami". A tak poza tym, to piszesz o niemierzalności czegoś takiego jak "czakra". Ale czy możesz dla przykładu zmierzyć emocję? Czy jest możliwe, aby zważyć lęk, smutek, radość? Oczywiście, że nie, a przecież nikt nie zaprzecza ich istnieniu. Ty uważasz, że czakry nie istnieją, ale są ludzie, którzy po np. wieloletniej medytacji czują je tak jak ty czujesz emocje.

Tytuł: Re:
PostNapisane: 20 cze 2016, o 13:31 

Poszukiwacz napisał(a):
Ale czy możesz dla przykładu zmierzyć emocję? Czy jest możliwe, aby zważyć lęk, smutek, radość? Oczywiście, że nie, a przecież nikt nie zaprzecza ich istnieniu.

Bardzo dobry argument, który powinien ostudzić zapały wszystkich sceptyków oraz racjonalistów biorących mierzalność czegoś za jedyne kryterium prawdziwości.

Odpowiedz w temacie

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt