Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 mar 2013, o 13:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 164
Podziękowań: 80
Ośrodek Podstawy (Muladhara)


Umieszczony u podstawy kręgosłupa, związana z kością ogonową,
między genitaliami, a odbytem.
Posiada cztery płatki, a płomienny krzyż służy za symbol tej czakry. Jej
kolor to ognisty pomarańczowo-czerwony (gdy jest w pełni obudzony.
Jeżeli jest inaczej jego barwa jest mniej intensywna.).
Pełni jedną ważną funkcję ponad wszystkimi innymi- jest siedzibą
Kundalini (zarówno w astralnym jak i eterycznym ośrodku). Oprócz tego
zajmuje się także sprawnością fizyczną i seksualną, podtrzymuje ciepłotę ciała, stanowi ugruntowanie we własnej przestrzeni życia i jest pomostem łączącym człowieka z Ziemią. Na poziomie astralnym funkcje tego ośrodka opierają się na poczuciu bezpieczeństwa, zdrowej seksualności i stabilności emocjonalnej.

Jest czakrą przypisaną sferze fizycznej, a więc koncentracja na tym ośrodku przeniesie świadomość człowieka do ciała eterycznego w stan nazywany świadomością ciała, co umożliwi jego pełniejsze odczuwanie. Efektem skupienia się na tej czakrze jest odprężenie fizyczne i psychiczne. Dzieje się tak, ponieważ ta czakra odpowiada za poczucie bezpieczeństwa, a więc redukuje stres.

Od czakry Splotu otrzymuje: Pomarańczowy promień utrzymujący ciepłotę ciała Ciemnoczerwony promień zasilający seksualną naturę człowieka Ciemnopurpurowy promień odpowiedzialny za prawidłowy rozwój Kundalini.

Kilka słów o Kundalini
Czakra Podstawy we wnętrzu swojej piasty (w środku, na dnie wiru) utrzymuje splot energetyczny nazywany siedzibą Kundalini. Właśnie ten splot powoduje, że Kundalini nie przepływa z pełną siłą przez nieprzygotowane ciało. Wraz z coraz większym przybywaniem ciemnofioletowej energii z wyższych ośrodków splot się rozluźnia, a siła Kundalini przepływa coraz większym strumieniem.

Można zauważyć, że skupienie na czakrze Podstawy wytwarza pewne ilości ciepła. Jest to powodowane rozluźnieniem splotu utrzymującego Ognistego Węża, gdy ośrodek się rozszerza. Kryje się w tym niebezpieczeństwo, gdyż dłuższe skupienie na czakrze z wyraźną intencją uwolnienia Kundalini może doprowadzić do rozluźnienia splotu i uwolnienia tej siły. Nie muszę chyba wspominać jak głupim jest to posunięcie- nieprzygotowane ciało eteryczne zostanie rozerwane i może dojść do samozapłonu.

*Uwaga*

Dużo osób ma problemy z właściwym określeniem, w którą stronę obraca się ta czakra. Jest ona skierowana w dół ku ziemi, a więc patrząc z punktu oczu widzimy ją od dołu i wtedy wydaje nam się, że wiruje w odwrotnym kierunku. By temu zaradzić trzeba albo zmienić perspektywę (spojrzeć z widoku żaby), albo dać sobie z tym spokój i niech nasze zmysły odbierają krążenie ośrodka w lewo.

Przykładowa praca z czakrą
Podczas medytacji nad nią stabilizuje się twój umysł i pozwala na trwanie TU I TERAZ. To bardzo ważne gdyż większość ludzi przebywa pogrążona w myślach nad przeszłością lub przyszłością wydarzeń co sprawia, że tak naprawdę nie żyją w pełni swych możliwości.

Czakra Podstawy w skrócie
Funkcja ośrodka astralnego: siedziba Kundalini
Funkcja ośrodka eterycznego: siedziba Kundalini
Kierunek obrotu: prawo u mężczyzn; w lewo u kobiet
Wygląd: ognisty pomarańczowy-czerwony
Liczba szprych (płatków, falowań)- 4
Żywioł: Ziemia
Sfera: Fizyczna
Mantra: LAM
Obrazek



Tak na początek, by poukładać wiedzę.

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.net


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2013, o 21:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 12:59
Posty: 20
Podziękowań: 0
Jestem właśnie po teście z czakr. No nie wypadło to najlepiej, praktycznie wszystkie zamknięte, ale spodziewałam się tego. Taki ciężki czas. Nigdy nie medytowałam, i nie wiem czy dam radę. Ale spróbuje. Powiedzcie proszę skąd wiecie i jak rozpoznać że dana czakra się odblokowała. Zacznę oczywiście od podstawy. Wszędzie są informację, jak to zrobić ale nie znalazłam info co sie czuje, jak dana czakra odstawy zostanie odblokowana tzn. Mocna????

dzięki z góry za wszelkie wskazówki na mojej drodze próby poradzenia sobie z samym sobą

Lisatrycz


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 11:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 164
Podziękowań: 80
Po pierwsze - wszelkie testy wykonywane w internecie mają znikomą przydatność. Domyślam się, że skorzystałaś z tego testu na czakry. Moim zdaniem jest do bani.

Po drugie - Kto Ci powiedział, że trzeba medytować by odblokować czakrę? Medytacja to stan koncentracji swych sił co pozwala na szybszy wzrost duszy. Bez niej też się obędziesz choć więcej to zajmie.

Przechodzimy teraz do kwestii właściwej. 'Czakra odblokowana' to zły termin. Lepiej powiedzieć oczyszczona. Jeśli czakra właściwie pracuje to... nie będziesz tego czuła. Jak na ten moment możesz ją właściwie tylko szturchnąć, pobudzić - wtedy przyspieszy swe obroty i stanie się gorąca. Jednak po pewnym czasie znowu wróci do normalnej prędkości, opadnie.

Codzienne wzmacnianie jej siły rotacyjnej daje efekty. Dodatkowo możesz ją ładować odpowiadającej jej kolorem. To samo można zastosować przy innych czakrach.

W pełni obudzona czakra Podstawy daje Ci stabilizację, poczucie bezpieczeństwa, tworzy wokół Ciebie dostatek i możliwości spełnienia się w sferze zawodowej. Jej wygląd jest wtedy mniej więcej taki - ognisty wir obracający się szybko, a w jego wnętrzu iskrzy siła Kundalini gotowa do obudzenia.

Opisane tu wskazówki są w dużej mierze uogólnione. Samą czakrę Podstawy można by opisać na kilka stron. I kilka dodatkowych ze względu na ukrytą w niej siłę Kundalini.

_________________
Moje GG: 39549237

http://resner.net


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwi 2013, o 11:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 kwi 2013, o 12:59
Posty: 20
Podziękowań: 0
Dzięki, wiesz ja raczkuje w tym temacie. Co do testu to z przymrużeniem oka go potraktowałam. Mnie mniej jednak zgadzam się z nim tak w 80%. Ostatnio u mnie bardzo kiepsko niestety.

W każdym razie będę próbować coś z tym zrobić.

Lisatrycz


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 maja 2013, o 08:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 813
Podziękowań: 261
bardzo ładnie, czytelnie i działająco na wyobraźnie opisano medytację nad czakrami na sronce do której poniżej podam link.
Zastanawiam się nad nagraniem tych zaleceń w tle z muzyką czy to by działało ?

link: http://www.czakra7.pl/blog/medytacja-czakr/

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lip 2013, o 17:51 

Dołączył(a): 5 maja 2013, o 18:21
Posty: 39
Podziękowań: 5
Witam,ja mam pytanie,czy ktoś wie jak w najprostszy sposób można odblokować lub oczyścić czakry.
Pozdrawiam Aneta


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lip 2013, o 22:48 

Dołączył(a): 16 cze 2013, o 10:31
Posty: 28
Podziękowań: 7
Aneta_35 napisał(a):
Witam,ja mam pytanie,czy ktoś wie jak w najprostszy sposób można odblokować lub oczyścić czakry.
Pozdrawiam Aneta


Jak jesteś silnie zaburzona to tego sama nie zrobisz.
Jeśli nie, to różnie: medytacja, zabieg energetyczny, swój sposób wypracowany na oczyszczanie, kamienie, to te z prostych...
Natomiast skąd wiesz ,że masz coś źle skoro nie wiesz jak je równoważyć?
W sumie pole czakry to pole twoich emocji, więc też a właściwie zwracaj na nie uwagę, tak samo na intencje, myśli, :)
Też warto by zadać sobie pytanie, co znaczy "zablokowana czakra" skoro chcesz ją "odblokować".. ;)


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2013, o 17:06 

Dołączył(a): 5 maja 2013, o 18:21
Posty: 39
Podziękowań: 5
Dzięki za odp.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 10 lip 2013, o 17:10 przez Aneta_35, łącznie edytowano 1 raz

 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2013, o 17:07 

Dołączył(a): 5 maja 2013, o 18:21
Posty: 39
Podziękowań: 5
Gaja napisał(a):
Aneta_35 napisał(a):
Witam,ja mam pytanie,czy ktoś wie jak w najprostszy sposób można odblokować lub oczyścić czakry.
Pozdrawiam Aneta


Jak jesteś silnie zaburzona to tego sama nie zrobisz.
Jeśli nie, to różnie: medytacja, zabieg energetyczny, swój sposób wypracowany na oczyszczanie, kamienie, to te z prostych...
Natomiast skąd wiesz ,że masz coś źle skoro nie wiesz jak je równoważyć?
W sumie pole czakry to pole twoich emocji, więc też a właściwie zwracaj na nie uwagę, tak samo na intencje, myśli, :)
Też warto by zadać sobie pytanie, co znaczy "zablokowana czakra" skoro chcesz ją "odblokować".. ;)

Ktoś mnie energetycznie sprawdził i powiedział, że mam problemy z czakrą gardła i z czakrą słoneczną i te blokady przeszkadzają mi w znalezieniu pracy. Poradzono mi abym nosiła błękitną apaszkę i na czakrę słoneczną mam kłaść kamień cytryn.Na czakrach to się nie znam ale moje pozytywne myślenie o pracy nie pomaga mi.
Pozdrawiam


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2013, o 17:41 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lut 2012, o 09:02
Posty: 276
Podziękowań: 119
Na czakrę splotu słonecznego najlepiej nosić przy sobie jednocześnie cytryn i tygrysie oko (dobrze się uzupełniają). Cytryn wprowadza harmonię, natomiast tygrysie oko dobrze zabezpiecza przed negatywną energią. Na czakrę gardła hm.. chalcedon , sodalit, lapis lazuli (dobrze działają na czakrę gardła; raczej ich nie łączyć ze sobą). Biorąc pod uwagę pochmurne myśli, można jeszcze spróbować z kryształem górskim (uniwersalny niemal na wszystkie czakry) i ametystem (oczyszcza umysł ze złych myśli i chroni przed negatywną energią).
A sprawdzić blokady na czakry możesz sama - wystarczy, że wypiszesz sobie jakie dręczą Cię problemy i sprawdzisz je z opisem czakr na temat problemów wynikających z ich zaburzeń. Da się również samemu sprawdzić czy pomocy wahadełka.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL