Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 lut 2015, o 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
aster napisał(a):
Nie potrzebna Tobie specjalna literatura, wystarczy na początek banalnie proste ćwiczenie, które możesz wykonać w 3 minuty max. Nazywa się to wirowanie, czyli harmonizowanie prędkości. W internecie znalazłam błędy względem tego ćwiczenia (myślałam, że tylko wkleję, ale nic z tego, trzeba ręcznie odwalić poprawki), więc po korekcie ma być tak:

Stań prosto, z rękoma wyciągniętymi na boki, dłonie zwróć wnętrzem do podłogi, ale robimy na zgięciach dłoni daszek, aby ramiona wyglądały jak litera T. Ramiona nie powinny być napięte, ale jednocześnie mają być wyprostowane. Znajdź punkt na ścianie na wysokości oczu, aby przy każdym obrocie natrafić na ten sam punkt. Zacznij wirować w miejscu stania (nie krąż po całym pokoju, staraj się utrzymać ten sam obszar stopami). Obracaj się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Stopniowo zwiększaj prędkość, aż obrócisz ok. 20- 30 razy, ile zdołasz. Więcej nie potrzeba. Zakończ wirowanie w tym samym miejscu co zaczęłaś, raptownym stop. Jeśli nie dasz rady tyle obrócić się, to też nie problem. Może drugim, trzecim razem się uda, aż do skutku. Ćwiczyć możesz 2- 3 razy dziennie, nie ma potrzeby więcej. Jeśli są problemy ze splotem (wątroba, trzustka), błędnikiem, nerwobólami, kiepski stan enzymatyczny ogólnie, możesz mieć uczucie wymiotne, ale nic się nie stanie. Bez paniki. Byleby nie wirować zaraz po obfitym posiłku, bo może się przydarzyć. ;) Po ćwiczeniu zalegnąć (położyć się w dowolnym miejscu) i głębiej pooddychać. Takie ćwiczenia warto robić przed letnią kąpielą (woda nie może być za gorąca), po miesiącu takich ćwiczeń „komin energetyczny” wypuszcza sadzę (czyli wewnętrzne energetyczne zabrudzenia) do wody. Gdy kiedyś zobaczysz bardzo czarną wodę, jakbyś orała w ziemi, to się nie dziw, znaczy, że jest super i wyraźnie widać efekty, tego co robisz. Trochę czasu minie nim prędkość centr zacznie się w miarę wyrównywać, ale warto stawiać na cierpliwość. Oczywiście po zawale serca nie można się za takie wirowanie zabierać, ale jak serce umocni się, to można śmiało, choćby z 5 razy sobie powirować na początek. W przypadku epilepsji podobnie. Nic na siłę, że trzeba zrobić obrotów max, to przyjdzie samo z czasem.

Gdy sobie z tym poradzisz (a na pewno poradzisz), że śmigniesz jak rakieta przy wirowaniu i nawet minuty nie zajmie, to możesz przejść z czasem na bardziej skomplikowane metody, gdzie będziesz wyginać ciało śmiało.


Bardzo dziękuję za radę i poświęcony czas :). Jestem zupełną nowicjuszką w tym temacie. Moim konikiem jest astrologia, więc jeśli znasz swoją godzinę urodzenia chętnie odwdzięczę się opisem kosmogramu :).


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:03 
Damian, ja Tobie coś tam skrobnęłam w tym temacie żartem, ale pod tym się sedno kryje. Z czakrami i całą ezoteryką, tak jak piszesz, nie ma jaj. A jak ktoś sobie jaja robi,to potem ma z mózgu kwadrat lub trójkąt Iluminate... Ktoś nakręci się centrami z głupia frant, bo taka moda i palma na głowie gotowa, a nad solidną wiedzą pracowały całe stulecia wielu kultur, nie tylko buddyści. Ten cały ogrom wiedzy należy łączyć, a nie wybierać wybiórczo, to co nam pasuje lub jest wygodne w teorii, na daną okoliczność lub na dany czas.

Jeśli ktoś np. pisze, że podstawa to pieniądze w materii, to niech się walnie ciężkim młotem w łeb, najlepiej wielokrotnie, aby mu znaczki $ wyleciały z niej, jak wszy z włosów.

Potem ignoranci i umysłowe leniwce, ćwiczą podstawę, aby w portfelu grubo było, nie ważne skutki tej mega głupoty i zachłaństwa. :-w

Ps: Własny szlak to nie jest dobry pomysł na początek, bo można w maliny wpaść na bardzo długo. Wraz z doświadczeniami można odbić na własny tor, czemu nie.


  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 16:30
Posty: 51
Podziękowań: 5
aster napisał(a):
Ten cały ogrom wiedzy należy łączyć, a nie wybierać wybiórczo, to co nam pasuje lub jest wygodne w teorii, na daną okoliczność lub na dany czas.
Otóż to. Ja działam na zasadzie syntezowania wspólnego mianownika wielu definicji i metod. Nie ma kłopotu jeśli chodzi o podstawowe elementy, ale nie wiem jaki sens jest rozważać wszystko w szerokich detalach, gdy nie zawsze to jest konieczne. To tak jakby napisać 700-stroną książkę dla dziecka, które chce nauczyć się jeździć na rowerze :)

_________________
Stare chińskie przysłowie mówi: „Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie”.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:13 
Dziękuję serdecznie za propozycję astrologiczną, ale ja nie bardzo wierzę w przeznaczenie i uwarunkowania planetarne. Ale może ktoś inny, zamiast mnie skorzysta.
---
Damian dawaj datę Skorpionce, trochę Ciebie przemagluje. :)


  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
aster napisał(a):
Dziękuję serdecznie za propozycję astrologiczną, ale ja nie bardzo wierzę w przeznaczenie i uwarunkowania planetarne. Ale może ktoś inny, zamiast mnie skorzysta.
---
Damian dawaj datę Skorpionce, trochę Ciebie przemagluje. :)


Astrologia niczego nie determinuje! Planety dają potencjał do wykorzystania. Nie ma w tej nauce czegoś takiego jak przeznaczenie, ani nawet nie bardzo jest miejsce na wróżby:).
,, Gwiazdy rządzą głupcem - mędrzec rządzi gwiazdami"

Oczywiście nie będę się narzucać :).
Jeśli będziesz kiedyś ciekawa to serdecznie zapraszam, nawet jeśli nie po kosmogram to na rozmowę o astrologii. Mam świadomość jak mylne jest o niej pojęcie nawet w takich kręgach.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 16:30
Posty: 51
Podziękowań: 5
Nie znam się na astrologii kompletnie, więc nie angażuję się w te kwestie. Nawet nie czuję dzisiaj takiej potrzeby. Jeśli to się zmieni, to się zaangażuję ;)

_________________
Stare chińskie przysłowie mówi: „Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie”.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:28 
Pisanie sag nie jest wskazane, ale trochę konkretów każdemu się przyda. Przecież to nie rower, że pokażesz jak wygląda i jedź.

Gdy ktoś napisze, że się poparzysz od wrzątku (bo wielu się tak poparzyło), a Ty się będziesz upierał, że jednak spróbujesz sobie zrobić "ała", to przecie nikt nie zabroni. Nie ma metody na upartego. Niech doświadcza, o jeden więcej doświadczonych w "ała". Następny uparciuch wyda świadectwo, że nie było to jednak przyjemne.


  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:30 
Skorpionko nie ma sprawy, może zmienię zdanie...
Kobieta zmienną jest...;)


  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2015, o 16:30
Posty: 51
Podziękowań: 5
Tu się zgodzę, bo rzeczywiście są siły demoniczne w temacie czakr. Pominąłem tą kwestię, bo zapomniałem, że dla mnie jest to czysta retoryka.

_________________
Stare chińskie przysłowie mówi: „Jeśli nie masz co powiedzieć, powiedz stare chińskie przysłowie”.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 lut 2015, o 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 sie 2014, o 14:53
Posty: 66
Lokalizacja: Breslau
Podziękowań: 15
aster napisał(a):
Skorpionko nie ma sprawy, może zmienię zdanie...
Kobieta zmienną jest...;)


Nikogo nie mam zamiaru przekonywać, ani tym bardziej na siłę dochodzić swoich racji. Prawdziwa cnota obroni się sama :).

Jeśli Aster najdzie Cię ochota :) na kilka konkretów to wiesz, gdzie mnie szukać :).


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL