Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bursztyn
PostNapisane: 30 paź 2012, o 19:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 14:52
Posty: 312
Podziękowań: 39
"Bursztynek , bursztynek znalazłam go na plaży..." YMWHISTLE
Kiedyś pewna przesympatyczna osoba sprawdzała stan moich czakr. Nie pamietam dokładniej do którj czakry sie to odnosiło, była niedoenergetyzowana, dla jej zsynchroniowania zasugerowała mi m.in. zabawę kamyczkami (pół)szlachetnymi. Naturalnie sceptycnie z porady nie skorzystłam, ale fakt faktem znam wiele osób, które bursztynom przypisuja moc leczniczą. Może i cos w tym jest, jesli tylko człek uwierzyć zechce - siła umysłu :) Zwłaszcza, że juz prababcie w burstynową moc wierzyły. A niby w każdej legendzie krztyna prawdy sie mieści...
Pzdr.

_________________
Sceptyk


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bursztyn
PostNapisane: 7 lis 2012, o 05:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2012, o 05:16
Posty: 3
Podziękowań: 1
Jest to kamień o wysoce leczniczych właściwościach. Najlepiej działa nieoszlifowany - w stanie surowym.
Pomaga nam w momentach, gdy nasz rozwój w pewnych aspektach jest zahamowany. Dotyczy to zarówno fizycznych dolegliwości, jak i psychicznych problemów z samorealizacja.
Ze względu na swoja barwę bursztyn silnie oddziałuje na czakrę splotu słonecznego: rozwija w nas ufność, pozbawia leków, aktywizuje nasza wewnętrzną energie.
Bursztyn zawiera w sobie element minionego czasu (rośliny, owady) i dlatego też może być pomocny w odkrywaniu i przywoływaniu poprzednich wcieleń. Potrafi pomóc nam poznać nasza osobista tajemnice czasu.
Bursztyn potrafi rozbudzić ciekawość i zaprowadzić nas tam, gdzie jeszcze nie udało nam się dotrzeć.

Bursztyn uśmierza ból, szczególnie bóle reumatyczne. Leczy gardło i dolegliwości tarczycowe.

Nalewka bursztynowa rozgrzewa ciało, a kilka kropli rozcieńczonych w szklance wody niszczy mikroorganizmy w przewodzie pokarmowym i pomaga w przeziębieniach - działa jak naturalny antybiotyk.

Bursztyn ma moc pochłaniania negatywnych energii, odczarowywania, likwidowania złych zaklęć. Kadzidła bursztynowe są idealne do okadzania pomieszczeń i oczyszczania ich z nagromadzonych negatywnych wibracji.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lis 2012, o 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2012, o 17:32
Posty: 11
Podziękowań: 2
Jw.
Dodatkowo dla niemowlat swietnie sprawdza sie przy problemach zwiazanych z zabkowaniem. Jako bransoletka czy koraliki na szyje (pod kontrola doroslego).


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bursztyn
PostNapisane: 15 sty 2013, o 23:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
I z tym sie zgodzę bursztyn dodaje mi sił :)

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bursztyn
PostNapisane: 16 sty 2013, o 01:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
a teraz cos z netu :
"... starożytni magowie i medycy zalecali nosić go bezpośrednio na ciele, ponieważ wtedy zachowuje się zdrowie przez długie lata, młody wygląd i wesołe usposobienie, a mózg na starość nie będzie płatał figli, czyli nie dojdzie do demencji starczej. Już wtedy odkryto, że przedmioty z bursztynu: wisiory, bransolety, korale i inna biżuteria oczyszczają atmosferę, wprowadzają miły nastrój, a także posiadają moc godzenia zwaśnionych osób. Wtajemniczeni twierdzili, że w bursztynie zaklęte są niezwykłe moce, które odpędzają od jego właściciela wszelkie złe energie, a z ciała wyciągną nie tylko choroby, ale i ich zwiastuny. Już wtedy używano bursztynu do zdejmowania uroków, klątw, a także do oczyszczania pomieszczeń z negatywnej energii, zwłaszcza po infekcjach i epidemiach.
Gdy spryskamy mieszkanie odrobiną nalewki bursztynowej lub spalimy okruchy z bursztynu, oczyścimy w ten sposób atmosferę, ponieważ w otoczeniu bursztynowych wibracji ludzie uspokajają się i łagodnieją - wpływa on kojąco i harmonizująco na ciało i psychikę."

Dużo więcej jest na tej stronie : http://magia.onet.pl/artykuly/kamienie-i-krysztaly,653/bursztyn-kamien-leczniczy,30111.html

Dla leniwych dopiszę

" Tak jak agaty i korale, bursztyny bardzo szybko działają, oczyszczając naszą aurę z negatywnych energii. A potem, przeładowane, oddają tą energię z powrotem swoim właścicielom! Dlatego trzeba je bardzo często myć i oczyszczać w roztworze soli (najlepiej morskiej). Bardzo łatwo można zauważyć, że nasz klejnot przepracował się. Kiedy nosimy go na sobie, zaczyna nam ciążyć i przeszkadzać. Instynktownie wtedy, często nawet nieświadomie, zdejmujemy go. Jest to sygnał od naszego organizmu, że należy oczyścić kamień. Jeśli jednak tak się dzieje, to po kilkugodzinnej ekspozycji na ciele jest to wręcz koniecznością! Wieczorem należy biżuterię umyć pod bieżącą wodą, by spłukać nagromadzone w niej szkodliwe ładunki energetyczne. Dobrze jest zostawić go czasami na noc w wodzie z solą.

Pamiętajmy, że prawdziwy bursztyn pali się, wydzielając żywiczną woń. Właśnie w ten sposób można odróżnić autentyczny kamień od sztucznego koralika."

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Bursztyn
PostNapisane: 16 sty 2013, o 21:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
pochłaniają energię negatywną, równoważą yin i yang; umieszczany na splocie słonecznym usuwa napięcia emocjonalne; ma właściwości dezynfekujące; zmniejsza blizny pooperacyjne

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 mar 2013, o 09:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2012, o 08:33
Posty: 164
Podziękowań: 80
O tak - one pochłaniają energię. Dużo energii.
Nie wiem czy to tylko tak przy mnie reagują, ale każdy bursztyn jaki posiadam co pewien czas chłonie ode mnie horrendalnie dużo energii. Po tym czuję się jak wyżymany.
Co nie zmienia faktu, że jak już się naładuje to jest świetny i szybko regeneruje uszkodzony system energetyczny. Jak dla mnie przypisuje się go raczej do czakry sakralnej

PS. Wiem już skąd te ciągnięcie od bursztynów. Potrafią wyczerpywać swą energię do poziomu poniżej zera! Potem niestety muszą pochłaniać moc, ponieważ kredyt musi być spłacony ;)

_________________
Moje FB: https://www.facebook.com/amon.resner

https://ommani.pl/


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL