Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 sie 2016, o 02:19 

Dołączył(a): 19 sie 2016, o 01:48
Posty: 1
Podziękowań: 0
Jestem tu nowa, założyłam konto specjalnie po to, żeby prosić o radę. Nie wiem, czy umieszczam to w dobrym dziale, ale praktykowanie uważności uważam za rodzaj medytacji.
Czytałam książkę "Potęga teraźniejszości" Eckharta Tolle. Przeczytałam kilka pierwszych stron, bardzo się wczułam, czytałam o byciu tu i teraz, "Istnieniu" jako innemu określeniu na Boga. Naprawdę to poczułam, Istnienie i ten moment, w którym jestem. Przez chwilę czułam się bardzo dobrze, czułam, że wszystko jest w porządku, podziwiałam otoczenie, a czas płynął jakby wolniej. Nie wiem, ile to trwało, ale po jakimś czasie zaczęłam odczuwać strach. Tak jakby moje ego nie godziło się z tym, co się dzieje. Przez głowę przebiegały mi myśli, że będę chora psychicznie, co ja zrobię, jeśli przez to poczucie odechce mi się chodzić do szkoły, że przestanie mi zależeć na moim związku. Strach zaczął narastać i rozpłakałam się. Nie mogłam się uspokoić przez dłuższy czas. Po płaczu nastąpiło dziwne uczucie pustki, które czuję do teraz. Powiedzcie mi, co się ze mną stało.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 sie 2016, o 15:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 cze 2013, o 07:29
Posty: 117
Podziękowań: 24
Twój umysł/ego bronią się przed zmianą, a to najlepszy dowód na to, że taka zmiana nadchodzi. Rozwój duchowy bywa bolesny, bo musimy pożegnać nasze przekonania, a przecież jesteśmy do nich tak przywiązani. Myślimy, ze są częścią nas, a nie są. Rozwój weryfikuje wszystko, również pojęcia takie jak "miłość", czy "rodzina". I to nie jest złe. Wręcz przeciwnie. To dopiero początek, al każdy z nas musi w końcu przez to przejść. Jesli pokonasz lęk to potem będzie tylko lepiej.

_________________
Emkafe


"Trwaj tylko w słońcu, bo nic pięknego nie rośnie w ciemności."
F. Schiller


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2016, o 10:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2015, o 10:37
Posty: 345
Lokalizacja: Las pod Warszawą
Podziękowań: 83
Sayukori, nie znam prac tego Pana, choć jest sławny więc nie mogę się odnieść do tego "co w tej książce podziałało na tyle że doznałaś tego stanu.
Ogólnie ważne że poczułąś różnicę i poczułaś, doświadczyłaś poczucia to dobrze ... posłuchaj swojej intuicji, własnie tym odczuciom.Zaufaj przewodnikom a Oni cię poprowadzą. Nauka i trening też jest porzed doświadczenie.Oni Cię poprowadzą.Jeśli się skupiasz na czymś uważaj, ponieważ jeśli zaczełaś aż tak czuć znaczy że bedzisz mogła odczytywać energię. Ten strach mógł być energią emitowana z ludzi na temat, definicji danej grupy zdarzeń doświadczeń, Równie dobrze mogł być to twój lęk nieuświadomiony, jeśli skupiłaś się na sobie.
Pozdrawiam :) powodzenia.

_________________
„Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter, staje się twoim przeznaczeniem.” – Lao Tze


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sie 2016, o 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2015, o 10:37
Posty: 345
Lokalizacja: Las pod Warszawą
Podziękowań: 83
jeśli by Cię interesowało polecam Ci na stronie http://www.wingmakers.pl/ serce energetyczne.

_________________
„Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter, staje się twoim przeznaczeniem.” – Lao Tze


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL