Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 mar 2012, o 12:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2012, o 20:07
Posty: 42
Lokalizacja: 3miasto
Podziękowań: 8
Amulety mające przyciągnąć bogactwo materialne, duchowe, talizmany chroniące od uroków, odpychające nieprzyjaciół... talizmany bezpiecznej podróży, miłości...
Co o tym wszystkim sądzicie..?
Mamy XXI wiek, i ogólnie symbole noszone przy sobie w postaci naszyjników, czy bransoletek odbierane są często za śmieszne, banalne czy zabobonne.
Niektórym wręcz kojarzą się ze starożytnością albo szamańskimi obrzędami, okultyzmem, przejawem kultu Szatana, starożytnych bóstw, duchów.
Skąd bierze się potrzeba posiadania własnego amuletu..?
Czy posiadacie jakiś własny?
Jakie ma dla was osobiste znaczenie i moc..?
Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji. ;)

_________________
"...wybaczamy, aby nasze życie mogło toczyć się dalej..."
- kard. St. Wyszyński.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2012, o 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 18:08
Posty: 55
Podziękowań: 7
jako, że okultyzm jest mi dość blisko uważam amulety oraz talizmany za coś jak najbardziej na miejscu. owszem, niektóre z nich dośc mocno działają.
Ja posiadam jeden noszony na co dzień, możliwe, że wielu ludzi postrzega go jako symbol szatański, co mnie bawi. I nie amulety sa zabobonne i zaściankowe, lecz wiedza i spychanie wszystkiego w sidła szatana ;)
amulety oraz talizmany wspomagają aurę człowieka, tak uważam i wiem, żę niektóre z nich mocno działają.

_________________
open your eyes and free your mind


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 mar 2012, o 15:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 mar 2012, o 08:02
Posty: 128
Podziękowań: 43
Czy one faktycznie działają? Tego nie wiem. Może to tylko kwestia autosugestii ?


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lut 2013, o 22:06 

Dołączył(a): 22 lut 2013, o 21:27
Posty: 6
Podziękowań: 0
a ja nosze amulet(ale w portfelu) chroniacy przed zlym okiem jest od mojej babci i dal jej moj dziadek..no a teraz ja...i go nosze w portfelu...


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2013, o 02:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Autentyczne symbole, najlepiej stworzone przez siebie działają. Tym bardziej jeśli są ładowane na bieżąco przez intencje i wiarę właściciela. Niektóre należą jednak do pewnych istot duchowych wobec których zaciągamy dług. Dla przykładu odpowiednio dostrojona runa czy skrypt potrafią diametralnie odmienić sytuacje materialną. Pentagram używany do przywoływania demonów raczej kiepsko się sprawdzi ale użyty w rytuale tarczy działa na prawdę konkretnie.

Indywidualne znaczenie jakie nadajemy symbolom też nie jest bez znaczenia więc triskel może być równie dobrze wisiorkiem, narzędziem lub potężnym amuletem. Chrystus w momencie egzekucji noszony na piersi współgra rytuałami stosowanymi w ezoteryce chrześcijańskiej ale sam w sobie nie znaczy zbyt niewiele.


 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2013, o 09:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012, o 21:19
Posty: 818
Podziękowań: 262
z tego co kojarzę, to najlepiej nosić amulet zrobiony samemu tylko pytanie jak to zrobić ?

_________________
"Tajemnicą udanych relacji jest harmonia. Bierz tyle, ile sam jesteś w stanie ofiarować. Składaj wyłącznie takie obietnice, które jesteś w stanie spełnić."


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 lut 2013, o 23:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, o 13:44
Posty: 171
Podziękowań: 63
Wiesz Mgiełka, jeśli zwykły przedmiot nie jest odpowiednio dostrojony przez nosiciela to w roli amuletu będzie tylko kawałkiem tworzywa. Są rytuały tworzenia amuletów i fetyszy ale bez odpowiedniej wiedzy i wprawy efekt może być nieprzewidywalny. Na przykład warkocz ze wstążki może tak długo rąbać po szczęściu innych aż sama nie dojdziesz do zamierzonych korzyści.

Tak czy inaczej postaram się niedługo wstawić jakiś prosty poradnik :)


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie

cron

Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL