Lokalizacja: WrotaRozwoju.pl » Ezoteryka » Sny » Świadome sny (LD)

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Drukuj
Autor Wiadomość
 Tytuł: Afirmacja
PostNapisane: 9 lis 2012, o 12:21 

Dołączył(a): 9 paź 2012, o 10:34
Posty: 11
Podziękowań: 0
Afirmacja - czyli wykorzystanie autosugestii do własnych celów. Jest to jedna z moich ulubionych i zarazem najczęściej stosowanych technik do wywołania LD. Szczególnie skuteczna w połączeniu z WBTB (ang. Wake Back To Bed) o czym wkrótce na blogu.

Ogólne działanie tej metody opisałem w Trzecim Kroku mojego Kursu Świadomego Snu.
W skrócie, metoda ta wykorzystuje programowanie neurolingwistyczne które ułatwia nam zorientowanie się podczas snu że w tym momencie właśnie śnimy. Dzięki powtarzaniu i zapamiętaniu przed snem odpowiednich zdań jesteśmy wstanie znacznie zwiększyć nasze szanse na kontrolowanie snu.
Zwroty dające największą skuteczność:

"Tej nocy podczas snu będę miał świadomość"
"Tej nocy będę miał świadomy sen"
"Tej nocy podczas snu zorientuje się że śnię"
"Tej nocy podczas snu będę wiedział że śnię"

Czas powtarzania od 10-15 minut.

Istnieją różne programy(np. Affirmachine) wspomagające afirmacje wyświetlając przez ułamek sekundy wybrany tekst na monitorze co parę sekund, taka "sesja" wieczorem przy komputerze też może pozytywnie wpłynąć na indukcje snu, jednak według mnie ma o wiele mniejszą skuteczność niż jej pierwotna forma.


 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lis 2012, o 17:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012, o 23:31
Posty: 2339
Podziękowań: 1254
Jeżeli dodajesz jakiś fragment czyjejś wypowiedzi, to co jest nieistotne warto byłoby usunąć albo wszystko napisać jako cytat i podać źródło. Bo teraz czytając, to nie wiem, czy ta wypowiedź jest Twojego autorstwa i Ty specjalizujesz się w LD, czy po prostu została skopiowana z czyjegoś bloga.

A teraz odnośnie LD, to sama afirmacja, to mało... Oczywiście jest dobra i częste jej powtarzanie w ciągu dnia, może przynieść efekt i możemy mieć świadomy sen, ale są też inne metody, myślę, że bardziej skuteczniejsze, które nawet szybciej pozwalają osiągnąć LD.


 Zobacz profil  
 
Odpowiedz w temacie


Przyjaciele: dobrysennik.pl
Centrum pobierania

Witaj na Naszym forum o tematyce - rozwój osobisty i duchowy. Porozmawiasz tutaj z użytkownikami na tematy niezwykłe. Warto również sprawdzić aktualny horoskop na cały rok 2013 razem z przesłaniem anielskim dla każdego znaku zodiaku! Oprócz tego nasi użytkownicy pomogą zinterpretować twój sen oraz zagłębią Cię w tematykę rozwoju osobistego, spraw związanych z duchowością, jak i również ezoteryką. Sprawdzisz także znaczenie snu w naszym własnym senniku online, w którym podyskutujesz z użytkownikami.
Regulamin, polityka prywatności i kontakt
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group | phpBB SEO | Spolszczenie: phpbb3.pl
Copyright © 2012 by WrotaRozwoju.PL